Autor Wątek: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej  (Przeczytany 17885 razy)

Offline modliszka26

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 152
Witam mam takie pytanie ostatnio przyszła do mnie dziewczyna 28 letnia która na co dzień używa kremu Perfecta Age Control 55+ "Bio-Calcium" silnie przeciwzmarszczkowego dla kobiet po 55 roku życia i stwierdziła ze ma ładniejszą skóre i lepiej zapobiegać zmarszczka niż się z nimi męczyć . na pewno nie powinna już ingerować tak silnymi kosmetykami ale jakie argumentyjej przedstawic ?

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-11-07, 11:02:47 »
to zapytaj ja jakich kremów będzie używała mając 55 lat dla 120 latków??
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

adriannaa

  • Gość
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-11-07, 13:42:19 »

Badania wykazały, że jedna trzecia kobiet poniżej 25. roku życia regularnie używa kremów przeciwzmarszczkowych przeznaczonych dla pań po 40 roku życia

Nieprzystosowane dla młodej i delikatnej skóry, ciężkie kosmetyki mogą poważnie zaszkodzić cerze dwudziestokilkulatek, ostrzegają naukowcy.

Kremy stworzone dla dojrzałych kobiet są zazwyczaj tłuste i powodują zatykanie się porów, przez co młoda skóra nie może oddychać

Kosmetyki do cery dojrzałej zawierają ponadto wysokie stężenie retinoidów, które mają przyspieszać złuszczanie naskórka i pobudzać wzrost komórek w głębokich warstwach skóry. Jednak aplikowane na młodą, witalną cerę, nie tylko nie odejmują lat, ale wręcz przyspieszają naturalny proces starzenia.Niestety nasza skóra bardzo łatwo  może sie przyzwyczaić,że coś pracuje za nią i stanie sie na tyle leniwa,że w późniejszym wieku tylko operacja plastyczna zostanie w opcji,albo jak nadmieniła koleznka kremy dla 120 latków. :smiech3:

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-11-07, 16:48:47 »
ja używałam takich kremów ( po 35 roku życia lub 40)  teraz tak nie robię, ale przyznam że chętnie bym użyła  :P i nie zauważyłam objawów opisanych powyżej


Dodano: 2009-11-07, 17:38:23
i nawet też perfecty używałam  :smiech3:
« Ostatnia zmiana: 2009-11-07, 17:38:23 wysłana przez Joanna »

adriannaa

  • Gość
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-11-08, 09:49:54 »
to gratuluję pomysłu....

Dodano: 2009-11-08, 10:54:17
Asiu ,powiedz mi bo nie daje mi to spokoju,z jakiego powodu sięgnęłaś po kosmetyki przeznaczone przez samego producenta dla kobiet po 35,40 roku życia będąc jak przypuszczam skoro mówisz,ze teraz już nie używasz koło 20 syki?Co się działo z twoją cerą ,że skłoniłaś się sięgnąć po te preparaty.Czy zwykła ciekawość?! Bo nie rozumiem ..( a negatywne efekty stosowania kosmetyków nie przeznaczonych do twojego wieku i skory mogą ujawnić sie w późniejszym  czasie,bo teraz jeszcze twoja skóra świetnie pracuje i radzi sobie z odnowa komórek itd.
« Ostatnia zmiana: 2009-11-08, 10:54:17 wysłana przez adriannaa »

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-11-08, 16:03:34 »
używałam bo chciałam opóźnić starzenie, mieć mniej zmarszczek, bo dla mnie liczy się młody wygląd.

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-11-08, 17:41:01 »
używałam bo chciałam opóźnić starzenie, mieć mniej zmarszczek, bo dla mnie liczy się młody wygląd.


to do tego używa sie kremów dla danego wieku (swojego obecnego ) kiedy te zmiany zaczynaja zachodzić  i stosuje się coraz wyższe wraz z upływem lat: bredzisz :

nie bez powodu są dla jakiś przedziałów wiekowych...  :?
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-11-08, 17:45:51 »
czesto tak sie dzieje jak to opisala adrianna, jednak w przypadku skór po 30 roku zycia czesto patrzenie tylko na przedzial wiekowy nie wystarcza. Zdarzaja sie cery bardzo zniszczone, a jak sie zapyta o wiek to sie robi wielkie oczy.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-11-08, 17:48:12 »
kiedy te zmiany zaczynają zachodzić czyli zmarszczki jak się domyślam, to już jest za późno, lepiej zapobiegać niż leczyć.
ale nie będę się kłocić bo na jakimś innym forum kiedyś była też wielka dyskusja że botoks jest be i w ogóle. i operacje plastyczne to już plastik, barbie, silikon, doda i biale kozaczki każdy ma inne zdanie.

adriannaa

  • Gość
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-11-08, 20:53:30 »
Rany nie znoszę tych pytań o wiek ,kiedy to klientka podpytuję ile bym jej dała i na ile wygląda.Często wymijająco odpowiadam i właśnie staram sie jej wytłumaczyć,ze wygląd  skóry zależy od wielu czynników i zewnętrznych i wewnętrznych. Zawsze sie boje zgadywac bo jest bardzo cięzko wstrzelić sie we właściwy przedział wiekowy.A faktyczniee jak pisze linek czasami zdarza sie mieć klientke ze zniszczoną cerą a w młodym wieku.Na szczęście kosmetyka rozwinęła sie już tak bardzo i na rynku sa dostepne odpowiednie preparaty o szerokim spektrum działania,ze spokojnie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-11-08, 21:32:06 »
czesto tak sie dzieje jak to opisala adrianna, jednak w przypadku skór po 30 roku zycia czesto patrzenie tylko na przedzial wiekowy nie wystarcza. Zdarzaja sie cery bardzo zniszczone, a jak sie zapyta o wiek to sie robi wielkie oczy.

owszem ale mówimy o stosowaniu przez dwudziestokilkulatkę kremów przeciwzmarszczkowych przeznaczonych dla skóry bardzo dojrzałej o zupełnie innych właściwościach których za nic nie "osiągniesz" w tym wieku solarium papierosami, złą dietą czy hugo wie czym jeszcze

co innego kremy ze sklepu a co innego zabiegi u kosmetyczki bo tych jak zauważyłyście nie dzieli sie na wiek a na stan skóry bo my potrafimy to odczytać a klientka kupując krem już nie dlatego ma przedziały wiekow
e
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline kataza

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-11-10, 09:29:01 »
kiedy te zmiany zaczynają zachodzić czyli zmarszczki jak się domyślam, to już jest za późno, lepiej zapobiegać niż leczyć.
ale nie będę się kłocić bo na jakimś innym forum kiedyś była też wielka dyskusja że botoks jest be i w ogóle. i operacje plastyczne to już plastik, barbie, silikon, doda i biale kozaczki każdy ma inne zdanie.

Wybacz Asiu za to co napiszę, ale Twoje wypowiedzi w tym temacie to chyba żart, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jesteś autorką bloga o tematyce kosmetycznej i e-booka kosmetycznego. Mnie tam zawsze uczyli, że inne środki zapobiegają a inne leczą. I dotyczy to nie tylko kosmetyki.
Idąc tropem Twego rozumowania, już dziś powinnam sięgnąć po antybiotyki i sterydy by nie chorować jutro....

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-11-10, 09:36:10 »
 owszem napisalam książkę, lubię kosmetykę.Może kiedyś napisze coś jeszcze, teraz pók ico artykuły.
 może rzeczywiście przesadą jest branie antybiotyków już dziś ( zresztą nie pisalam o lekach, źle się wyraziłam) pisalam o zmarszczkach, żeby zapobiegać zmarszczkom. mieć ich mniej. nie wiem czy to będzie bardziejz rozumiałe.
ale nie mam czasu na kłótnie o kremy przeciwzmarszczkowe.
Niech każdy używa co chce i kiedy chce byle z umiarem  :-D

to tyle ode mnie. koniec tematu.

« Ostatnia zmiana: 2009-11-10, 09:39:49 wysłana przez Joanna »

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-11-10, 18:31:35 »
Zapobieganie zmarszczkom to przede wszystkim zdrowy tryb życia! Dieta, brak nałogów, zero solarium i smażenia się na słońcu... Wiadomo że krem dobiera sie do potrzeb skóry ale nawet najmniej dbająca o siebie dwudziestokilkulatka nie będzie miała potrzeby stosowania kremów dla 50+.
A najlepszy krem przeciwzmarszczkowy dla młodych kobiet to oczywiście 50+, ale SPF...
Pamiętajmy też że kwasy owocowe zapobiegają tworzeniu się zmarszczek... I seria zabiegów raz-dwa razy do roku uważam że w zupełności wystarczy młodej osobie chcącej zapobiegać niż leczyć....

Offline smakjablka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-11-19, 08:17:06 »
A ja poprę Joannę.
Czy któraś z zaciekłych przeciwniczek stosowania kremu Dax Cosmetics, Perfecta Age Control 55+, Krem na noc silnie przeciwzmarszczkowy z Bio - Calcium pokusiła się, żeby sprawdzić co ma w składzie? Podejrzewam, że nie bo gdybyście to zrobiły to same doszłybyście do wniosku, że nie ma tam niczego tak silnego i niewiadomo czego  strasznego czego nie może stosować dziewczyna 28 letnia.

Producenci okreslają dla jakiego wieku polecają stosowanie danego kremu, ale tylko orientacyjnie i tylko dlatego, że konsumenci to na nim "wymagają". Takie kremy po prostu lepiej się sprzedają.
Ale to nie jest tak, że to jest święta racja. Jak ktoś jest zainteresowany trochę bardziej tematem niż przeciętny konsument to czyta składy i nie musi patrzeć czy na etykiecie jest napisane 20+ 30+ czy 40+

Spotkałam się kiedyś z serią kosmetyków z kwasami, gdzie kremy dla poszczególnych grup wiekowych różniły się stęzeniem kwasu. Ponieważ chciałm silny krem z kwasami poprosiłam o ten 40+ i pani w aptece nie chciał mi sprzedać bo to" nie dla mojej grupy wiekowej"

Dodano: 2009-11-19, 08:25:40
Badania wykazały, że jedna trzecia kobiet poniżej 25. roku życia regularnie używa kremów przeciwzmarszczkowych przeznaczonych dla pań po 40 roku życia

Nieprzystosowane dla młodej i delikatnej skóry, ciężkie kosmetyki mogą poważnie zaszkodzić cerze dwudziestokilkulatek, ostrzegają naukowcy.

Kremy stworzone dla dojrzałych kobiet są zazwyczaj tłuste i powodują zatykanie się porów, przez co młoda skóra nie może oddychać

Kosmetyki do cery dojrzałej zawierają ponadto wysokie stężenie retinoidów, które mają przyspieszać złuszczanie naskórka i pobudzać wzrost komórek w głębokich warstwach skóry. Jednak aplikowane na młodą, witalną cerę, nie tylko nie odejmują lat, ale wręcz przyspieszają naturalny proces starzenia.Niestety nasza skóra bardzo łatwo  może sie przyzwyczaić,że coś pracuje za nią i stanie sie na tyle leniwa,że w późniejszym wieku tylko operacja plastyczna zostanie w opcji,albo jak nadmieniła koleznka kremy dla 120 latków. :smiech3:


Prosziłabym o źródło tych informacji. Bo to są rzeczy zupełnie sprzeczne z tym co do tej pory czytałam i czego sie nauczyłam o kosmetykach, więc chętnie poznam punkt widzenia tych innych naukowców.

Co do retinoidów to przecież jest to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia trądziku, często stosowana u młodych ludzi i polecana przez lekarzy i naukowców. I nigdzie nie znalazłam informacji, ze przyspieszają proces starzenia  8O , raczej wręcz przeciwnie. Więc jak możesz podać źródło to podaj.
Bo ja raczej czytałam, ze skóra jest inteligentna, bierze z kosmetyku to co jej potrzebne, jak czegoś nie potrzebuje to po prostu z tego nie korzysta i na pewno się nie przyzwyczaja.
« Ostatnia zmiana: 2009-11-19, 08:27:30 wysłana przez smakjablka »