Autor Wątek: jaki pistolet do uszu  (Przeczytany 13055 razy)

Offline evvk

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 30
jaki pistolet do uszu
« dnia: 2009-10-26, 12:51:33 »
witam :-D ,
Jestem na etapie szukania pistoletu do przebijania uszu.
Który polecacie i z jakiej firmy?

Do tej pory zastanawiałam się nad STUDEX plus lub 75(kasetowy) czy takim różowym często pojawia się w ofertach różnych firm np. http://www.bekibek.pl/?m=pi&pid=67&pk=19&k=1.

Nie pracowałam nigdy na pistoletach kasetowych więc nie mam porównania. Od sprzedawców często słyszę, że do takich to na pewno  sanepid się nie przyczepi bo spełnia wymogi UE, jakie jest wasze doświadczenie w tej kwestii?

Zdziwiła mnie również cena pistoletów studex  gdyż ten z nakładkami (studex plus) kosztuje ok 280 zł a studex 75 ok 99zł. Czemu taniej sprzedają ten co spełnia wymogi UE? chyba że o czymś nie wiem...

Poradźcie w wyborze :)

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: jaki pistolet do uszu
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-12-15, 09:12:16 »
Aparat studex 75, jest tańszy, ale za to kolczyki są do niego są droższe niż do Plusa. A droższe są pewnie dlatego, że każdy kolczyk pakowany jest osobno w sterylne opakowanie, kolczyk ma dopiero kontakt  z uchem w momencie przebijania, bo nawet zakłada się ten kolczyk przez opakowanie, więc my nawet nie dotykamy kolczyka, co minimalizuje całkowicie ryzyko jakiegokolwiek zarażenia. Aparatu nawet nie trzeba sterylizować, ponieważ nie ma on kontaktu z uchem pacjenta :) Dlatego SANEPID się nie przyczepi :).
Ja używam takiego pistoletu i jestem zadowolona, ale innych nie miałam okazji wypróbować, więc nie mogę być obiektywna :)
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.