Autor Wątek: AKRYL - który wybrać?  (Przeczytany 124186 razy)

Gość

  • Gość
Tani i dobry zestaw akrylowy ??
« Odpowiedź #60 dnia: 2005-11-10, 21:42:29 »
Witam,
mam pytanie uczę sie w szkole kosmetycznej ale kosmetyki na ktorych bazujemy sa drogie a chiałąbym na boczku ćwiczyć i robic pazurki akrylowe na tipsy jak na razie i potem na forme :-) jakiej firmy mam kupic zestaw , co proponujecie ??? :D
Czekam z niecierpliwościa na odpowiedz od Was  :D

Offline Ania_G

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Kierownik Działu Szkoleń abc nailstore katowice
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #61 dnia: 2005-11-11, 09:35:05 »
Ewelinko,

Gratuluję, że rozpoczęłaś edukację w zakresie stylizacji paznokci  :)
Co do zestawu, to oczywiście dobrze by był on możliwie niedrogi, ale pamiętaj, żeby podejmując decyzje nie to było priorytetem, bo jesli kupisz materiały kiepskiej jakości, to uważam, ze jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto: nie bedziesz wiedziała czy popełniasz błedy techniczne, czy to materiał jest przyczyna podpowietrzania sie akrylu, żółknięcia, kruszenia czy łamania.
Ponadto na każdym systemie pracuje sie troszke inaczej, proszki i liquidy róznia sie minimalnie swoimi włąsciwościami, dlatego uważam, ze warto abyś zdecydowała sie od razu na porządną markę, na której będziesz chciała w przyszłości pracować, żeby nie było póżniej niespodzianek.

Napisz na jakiej marki produktach pracuje sie u Ciebie w szkole?

Jeśli chcesz kupic zestaw, to po pierwsze z góry Ci mówię, że będziesz miec problem z zestawem do akrylu, jesli chcesz aby zawierał tipsy - przewaznie w zestawach akrylowych dołaczane sa formy.  

Czy chcesz aby zestaw zawierał wszystko niezbędne do pracy, czy tylko podstawowe produkty z danego systemu aktylowego?

Obawiam się, że kompletny zestaw akrylowy dobrej marki nie bedzie spełniał Twoich oczekiwań odnośnie ceny. Waha sie ona w granicach 800-1000zł. Chyba że myślisz o zestawie próbnym z danej firmy, wówczas jest to kwota 90-150zł ale zawiera małe ilości produktu (zwróć uwagę na pojemności w niektórych firmach przy korzystnej cenie sa to naprawde śladowe ilości)

Możesz też sama zestawić sobie liste produktów, które potrzebujesz i skompletować.  

Ja mogę Ci polecic na początek zestaw próbny Bass Cosmetics, który znajdziesz na stronie http://beautify.pl

Ja polecam Ci najbardziej moją ulubioną markę Odyssey Nail System. Możesz sama skompletowac niezbędne produkty, potrzebujesz na pewno:
- proszek alrylowy
- liquid
- pre primer
- primer bondex
Produkty tej firmy znajdziesz równiez na http://beautify.pl

Napisz tez, czy masz juz dobry pędzel do akrylu, bo jest on niesamowicie ważny przy prawidłowej pracy.

Pozdrawiam :)
Anna Gembala-Papież
Mistrzyni Polski Nail Desing 2008,2009 i 2010
II Vicemistrzyni Międzynarodowa 2009 i II Vicemistrzyni Europy 2009

GALERIA: http://galeria.beautify.pl/Ania.html
http://abc-nailstore-katowice.pl

Gość

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #62 dnia: 2005-11-11, 22:06:31 »
Nie mam pedzla ,  potrzebuje jaki bys mi proponowała
- proszek alrylowy
- liquid
- pre primer
- primer bondex  
bez pilnikow itp

                            Pozdrawiam,Ewelina

emiliaj

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #63 dnia: 2005-11-12, 12:10:19 »
Witam Ewelinko,

ja tobie serdecznie polecam produkty znakomitych amerykanskich firm bedacych bardzo dlugo na rynku i cieszacych sie duzym szacunkiem:
Christrio, EzFlow albo INM. Produkty INM oraz Christrio sa w dobrej cenie a ich jakosc jest naprawde wysoka, EZFlow jest troszeczke drozsze ale rowniez swietne.
Na tych firmach pracuja jedni z najlepszych stylistow na swiecie.

Polecam!

Najlepsze pedzle do akrylu ma moim zdaniem INM, mialam juz pedzle z EzFlow, Odysey, Young Nails i zaden nie jest tak dobry jak INM. Sa niestety dosyc drogie ale naprawde warte swojej ceny. Dobry pedzelek to podstawa!

zycze powodzenia i udanego wyboru

Emilia

Gość

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #64 dnia: 2005-11-12, 16:28:47 »
Do dobrych i najtańszych firm na rynku należą SNP, SPN
Ja proponuję Ci właśnie SPN lub IBD.

Pędzel na początek Kolinsky 8 i nie wybieraj na początek tych najdroższych weź jakis z dolnej półki

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #65 dnia: 2005-11-12, 18:44:36 »
Nie wywalaj kasy na drogie akryle bo na poczatku pewnie sporo tego zużyjesz a i tak najwięcej wydasz na liquid (idzie jak woda ;) ). Z powodu tego, że oboje z żoną jesteśmy początkujący i mielismy już kilka firm z różnych półek z czystym sercem mogę Ci polecić produkty firm:
SNP czyli SuperNail Professional - naprawdę tanie ale dobre
NSI nieco droższe i też bardzo dobre
Na tych produktach powinnaś się spokojnie uczyć i nie mieć wątpliwosci co do ich jakości. Pędzelki to też nie widzę sensu żebyś na początku wywlała ze 100 zetów na nie... bo pewnie kilka i tak zmarnujesz. W EF są niezłe pędzle w cenie 20-40 zlotych w innych sklepach też powinny być. Mamy z EF pędzelki i są niezłe, na początek powinny wystarczyć. :) Do akrylu "kolinsky" z włosia.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #66 dnia: 2005-11-13, 09:33:13 »
Ewelinko sa rozne dobre pedzelki w cenie okolo 50zl. Jesli chodzi o nr pedzelka najczesciej kupowana jest "8". Dobrze jak na kursie prowadzacy obserwuje twoja lapke wowczas dobierze ci indywidualnie jego rozmiar. Bywa, ze dziewczyna zle sie czuje w pracy z duzym pedzelkiem i jednak woli np 6....do zdobien rowniez -jedna wybierze 8 druga 4 a inna koci jezyczek i tu tez mamy 4 i 6 .....Dobrze miec w swoim wyposazeniu rozne wielkosci pedzelkow, ale to tez wiadomo nie na poczatek. No chyba ze finanse na to pozwalaja. Dlatego uwazam, ze prowadzenie kursow to nie tylko sprawa przeszkolenia, ale rowniez doglebne indywidualne doradztwo nawet w takich jakby sie wydawało błahych sprawach.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Ania_G

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Kierownik Działu Szkoleń abc nailstore katowice
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #67 dnia: 2005-11-13, 10:14:42 »
Cytat: "ewelina-malutka"
Nie mam pedzla ,  potrzebuje jaki bys mi proponowała
- proszek alrylowy
- liquid
- pre primer
- primer bondex  
bez pilnikow itp
                     


Jesli chcesz zacząc od Odyssey Nail System, to proponuję Ci:
- proszek akrylowy biały i różowy, na początek wolnoschnący w małej pojemności 30gr (to sa te w metalowych opakowaniach) >> kliknij tu <<
- liquid z ONS 120ml >> kliknij tu <<
ale na początek możesz wziąśc tańszy liquid z Bass Cosmetics, który jest opracowany tak, że jego właściwości i skład chemiczny są takie jak w Odyssey, więc można go spokojnie uzywac zamiennie, liquid z Bass: >> kliknij tu <<
- pre-primer >> kliknij tu <<
- primer bondex, jesli nie masz wrażliwej płytki, to najlepiej kwasowy >> kliknij tu <<

Produkty Bass sa równiez bardzo dobre i wysokiej jakości. Na Odyssey bardziej Cię namawiałam, bo jest moim faworytem :)
Jeśli jednak zalezy Ci na początku na cenie, to możesz wziąść zestaw startowy z Bass, za cenę 205zł, zawierający:
- proszek akrylowy biały 30gr
- proszek akrylow różowy 30gr
- płyn akrylowy 125ml
- primer 9ml
Nie ma wymienionego zestawu w podanym sklepie internetowy, ale możesz zamówić go telefonicznie.


Co do pedzla, to zgodze sie, że na początek nie potrzebujesz od razu pędzla z najwyższej półki, bo na pewno go zniszczysz szybciej.. Na początek wez sobie pędzel równiez dobrej jakości, ale tańszy. Polecam Ci pędzel z Bass:
>> kliknij tu <<

Osobiście uważam że nie ma potrzeby, aby osoba początkująca wydała ciężkie pieniądze na pędzel, który na pewno szybko zniszczy ze względu na brak doświadczenia i umiejętności. Bardzo ważne jest aby uczyc sie od razu na pędzlu bardzo dobrej jakości, ale nie, musi to byc od razu pędzęl za cenę, spędzającą sen z powiek ;)
Po co początkującemu kierowcy mercedes najwyższej klasy, z ponaddźwiekowym przyspieszeniem i super wyposażeniem, których i tak nie wykorzysta, gdyż najpierw musi po prostu nabrac troche doświadczenia w zwykłym poruszaniu sie po drodze. Tym samym analogicznie ważne jest aby nauka nie odbywała sie w klekoczącym trabancie, hihi ;)
Anna Gembala-Papież
Mistrzyni Polski Nail Desing 2008,2009 i 2010
II Vicemistrzyni Międzynarodowa 2009 i II Vicemistrzyni Europy 2009

GALERIA: http://galeria.beautify.pl/Ania.html
http://abc-nailstore-katowice.pl

Gość

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #68 dnia: 2005-11-13, 12:41:52 »
Czasem warto tez odwiedzić hurtownie gdzie sa szkolenia byc moze bedziesz mogla zobaczyc roznice w produktach i wybrac najlepszy

Aguś

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #69 dnia: 2005-11-14, 10:50:23 »
Cytat: "Butterfly"
Do dobrych i najtańszych firm na rynku należą SNP, SPN
Ja proponuję Ci właśnie SPN lub IBD.

Pędzel na początek Kolinsky 8 i nie wybieraj na początek tych najdroższych weź jakis z dolnej półki


Dlaczego?
Ja wlasnie uwazam ze pędzel to podstawa :wink: (powiedzmy ze ze sredniej :wink: )

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #70 dnia: 2005-11-14, 15:47:19 »
Cytat: "Ania_G"
Po co początkującemu kierowcy mercedes najwyższej klasy, z ponaddźwiekowym przyspieszeniem i super wyposażeniem, których i tak nie wykorzysta, gdyż najpierw musi po prostu nabrac troche doświadczenia w zwykłym poruszaniu sie po drodze. Tym samym analogicznie ważne jest aby nauka nie odbywała sie w klekoczącym trabancie, hihi ;)

Super porównanie!  :groupjump:
Co do akryli dla początkującej, to osobiscie polecam NSI, sa niedrogie acz wysokiej jakości i maja czesto rózne fajne promocje. moim pierwszym pędzlem- był niedrogi i bardzo dobry, niestety, jako poczatkująca, go zniszczyłam  :-$  był Baby Grand Kolimski, chyba ósemka.
NSI sprzedaje bardzo fajne malutkie zetawy startowe, tak, ze mozna za ok 70-100zł kupic liquid, 3 pudry i primer.  (brak odtłuszczacza).
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Ania_G

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Kierownik Działu Szkoleń abc nailstore katowice
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #71 dnia: 2005-11-16, 10:20:50 »
Podobny zestaw próbny jest  Bass za cene 110zł ale jest w nim zdeydowanie wieksza ilość produktów niz w tych zestawach NSI :)
Zestaw próbny z Bass zawiera jak pisałam:
- proszek akrylowy biały 15gr
- proszek akrylowy różowy 15gr
- płyn akrylowy 60ml
- primer 9ml
Anna Gembala-Papież
Mistrzyni Polski Nail Desing 2008,2009 i 2010
II Vicemistrzyni Międzynarodowa 2009 i II Vicemistrzyni Europy 2009

GALERIA: http://galeria.beautify.pl/Ania.html
http://abc-nailstore-katowice.pl

Gość

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #72 dnia: 2005-12-08, 09:02:47 »
Cytat: "Aguś"
Cytat: "Butterfly"

Pędzel na początek Kolinsky 8 i nie wybieraj na początek tych najdroższych weź jakis z dolnej półki


Dlaczego?
Ja wlasnie uwazam ze pędzel to podstawa :wink: (powiedzmy ze ze sredniej :wink: )



hehe... Agus, bo jak kursantka kupi pedzel za 150 zl a potem go totalnie zapacka akrylem i przerobi na miotle to sie mozna w  :cenzura: ugryzc ;)
wiec lepiej moim zdaniem kupic pedzel taki sobie, a jak zaczyna sie lapac co i jak, to zmienic na taki super :)

Gość

  • Gość
AKRYL - jaki wybrać?
« Odpowiedź #73 dnia: 2005-12-11, 18:34:37 »
Witajcie chcialabym sie dowiedziec co myslicie o akrylkach firmy super nail,euro-nails,lady's nails chcialabym kupic sobie akryli  z wymienionych firm poniewaz sa wmiare nie drogie czy moglby mi kots polecic ktoras z tych firm?? pozdrowionka

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #74 dnia: 2005-12-11, 18:40:23 »
a jakie masz doswiadczenie w tym temacie? jakie produkty do tej pory testowałaś? na jakich robiłaś szkolenie?