Autor Wątek: zawód: kosmetolog  (Przeczytany 17283 razy)

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
zawód: kosmetolog
« dnia: 2005-03-06, 19:24:56 »
czym sie dokładnie zajmuje? jakie są perspektywy po ukończeniu studiów na kierunku kosmetologia i promocja zdrowia? jestem na 1 roku w krakowie wszystko spoko tylko ciągle sie zastanawiam czy po tych studiach bedę coś mieć....żeby się nie okazało, że były to pieniędze wyrzucone w błoto.
pozdrawiam
Anna

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-03-06, 19:32:23 »
Bedziesz miała duży zasób teorii, dużo jest nauki z przedmiotów nie bardzo powiązanych z zawodem, za to mało praktyki. Jak będziesz miała tylko okazje uczestniczyc w jakiś kursach to nie nie wahaj, bo na pewno się przydadzą (np. paznokcie lub jakieś zabiegi na ciało, wizaż itp).
Ja właśnie takie studia kończe za 3 m-ce.
Pozdrawiam i życze wytrwałości :)

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-03-06, 19:38:47 »
Khatii a na jakiej uczelni kończysz? (jeśli to nie tajemnica)
Jak to u Ciebie wygląda? ile kursów udało Ci się zrobić? gdybyś mogła się odezwać do mnie- mój numer gg 3680732 będzie mi miło
pozdrawiam
   ania
pozdrawiam
Anna

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-03-17, 14:24:49 »
Ja również byłabym ciekawa gdzie jest ta szkoła, bo myślałam o Akademii Medycznej w Bydgoszczy ale jeszce się zastanawiam... Napisz jak mozesz gdzie jest ta szkoła :) Pozdrawiam

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-03-17, 15:42:39 »
Ja skończyłam WSZPZ i U w Poznaniu, teraz jestem na uzupełniających na AM (Poznań).
Kosmetyka zawsze była moją pasją, zaszczepioną przez mamę (technik usług kosmetycznych), co zyskałam? - cudowną pracę, w której mogę ciągle się rozwijać.
W momencie, kiedy ja rozpoczynałam naukę, nie myślałam o wynagrodzeniu chociaż teraz nie ukrywam, jest to dość satysfakjonujące.
Czym można się zajmować?
Ja pracuje w szkole kosmetycznej ( instruktor praktycznej nauki zawodu, kosmetolog), prowadzę szkolenia dla Instytutu kosmetyczno-medycznego, piszę do gazet branżowych, pism kobiecych. Ze względu na studia nie mogłam rozpocząć pracy w gabinecie (nauka piątek-sobota-niedziela - mało gabinetów było chętnych na moją pracę od pon-czt), chociaz mozna dorabiac w domu u siebie, czy dojezdzac do klientki. Najważniejsze ! to kochać to co się wykonuje.

vroniasta

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-03-17, 19:35:45 »
No pewnie, że najważniejsze to robić to co się lubi i co przynosi nam satysfakcję!!! :) Także jest Ci czego pozazdrościć!!! :D  Może wiesz, czy w tym roku jest nabór na AM w Poznaniu na licencjat z kosmetologii??? I ile takie studia zaoczne kosztują??? Poznań to śliczne miasto, a do tego mieszkają w nim bardzo sympatyczni ludzie :) Przynajmniej ja zawsze na takich trafiałam, jak odwiedzałam siostrę, która studiowała w Poznaniu :)

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-03-17, 19:46:41 »
To prawda że najważniejsze jest robić to co sie lubi. Bo jeżeli będzie sie robić coś nie lubiąc tego to zrobi sie to byle jak i nie będzie sie miało przyjemności z wykonywanego zawodu. :P
Mam nadzieje że moja sympatia i fascynacja kosmetyką nie minie. :wink:

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-03-17, 20:36:41 »
Na AM w Poznaniu nie ma jeszcze możliwości zdobycia licencjatu z kosmetologii (na AM można jedynie podjąć dwuletnie studia uzupełniające, kosztują 1750,- / semestr)

Tytuł ten można uzyskać jedynie w Wyższej Szkole Zawodowej Pielęgnacji Zdrowia i Urody (oczywiście chodzi tu jedynie o miasto Poznań)

Kryteria naboru: warunkiem przyjęcia jest tylko złożenie dokumentów -
świadectwo dojrzałości, zaświadczenie lekarskie, ksero dowodu osobistego,
formularz, podanie, życiorys, 4 zdjęcia.

Skończyłam szkołę pół roku temu. W momencie kiedy rozpoczełam naukę czesne wynosiło 550,- za miesiąc (przez trzy lata nie uległo zmianie), dodatkowo jeszcze wpisowe, wyprawka.
Jeżeli chodzi o kadrę to większość osób pracuje na stałe w Akademii
Medycznej, bądź wykłada na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Są bardzo sympatyczni, wymagania duże, ale nie odbiegające od tego co przedstawili na zajęciach.
W okresie wakacyjnym i zimowym nalezy odbyc praktyki zawodowe w gabinecie kosmetycznym.
W wakacje 4 tygodnie, w ferie zimowe 2 tygodnie. Możesz je odbyc w
gabinecie, który sobie wybierzesz np. u siebie w miescie, a jezeli nie znajdziesz takiego, szkola zapeni Ci praktyki w gabinecie szkolnym.

Duża uwaga poświęcona jest terminowym wpłatą za czesne, jeżli zbliżają się terminy sesji, momentalnie wszystko sprawdzają, jak z czymś zalegasz, nie wpuszczają na egzamin, sesje. Poprawki są płatne, ale niewiele wykładowców sprawdza kwity płatności i wiele dziewczyną się udało nie płacić.
W WSZPZ i U w Poznaniu jest internat. Pokoje 2,3,4,5 osobowe, koszt około 220 - 280,- za miesiąc w zalezności w jakim jestes pokoju im wiecej ludzi tym mniej placisz (każy pokój ma łazienkę, lodówkę, lozko, biurko, szafa,nocny stolik, półki). W internacie jest wspólna kuchnia, tam też jest
telewizor. Fajnie sie tam mieszka, ja spedzilam tam rok czasu, dopoki nie
zamieszkalam z chlopakiem.Jezeli chcialabys tam mieszkac , radze szybko
zlozyc podanie - podaj tam informacje, dlaczego chcesz tam mieszkac i nie zapomnij podac odleglosci w km jaka Cie dzieli od Poznania.Jeżeli chodzi o wynajem mieszkań, najbardziej opłaca się zachaczyć o mieszkanie studencie około 350,- miesiac (czasami + opłaty za prad itd). Akademiki w pierwszej kolejności są przeznaczone dla studenów politechniki, później uniwersytetu i akademii, studenci prywatnych uczelni są na końcu, a koszt akademików nie jest wcale niski ok. 400,- (miesiac). Jezeli chcesz wynajac samodzielne mieszkanie to 1000-1200 ,- (miesiac).

Ja jeszcze nie skonczylam nauki, jestem teraz na studiach uzupelniajacych na Akademii Medycznej na promocji zdrowia (mozna tez studiowac na Uniwersytecie im.A.Mickiewicza na pedagogice zdrowia).

vroniasta

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-03-17, 20:58:40 »
Thx. ogromniaste za wyczerpującą odpowiedz :) Aż się chwali takie dziewczyny, jak Ty :) Ja do Poznania mam ponad 400 km. Trzeba teraz będzie pomyśleć nad wszystkim, żeby madrze zdecydować!!! :) jeszcze raz dziękuję Ci bardzo za wszystko i przesyłam buziaki slodziaki:*

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-03-17, 21:55:49 »
Jeżeli będziesz miała jakieś pytania, chętnie służę pomocą :)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-03-18, 08:11:44 »
Aktualnie zaczynaja pojawiac sie kolejne 'profity' dla kosmetologow.
Np. mozliwosc ukonczenia szkolen i wykonywania peelingow chemicznych.
Zarezerwowane jesto tylko dla lekarzy i .. kosmetologow.
http://www.fenice.pl

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-03-18, 09:49:28 »
Cytat: "Pniesia"
Ja również byłabym ciekawa gdzie jest ta szkoła, bo myślałam o Akademii Medycznej w Bydgoszczy ale jeszce się zastanawiam... Napisz jak mozesz gdzie jest ta szkoła :) Pozdrawiam


Ja tez sie zastanawiam nad Bydgoszcza
Tylko troche mam obawy
Słyszałam wiele opini ze dziewczyny po studiach z kosmetologi wiedza mniej niz te po studium
Nie potrafia rozpoznac wypryskow na skorze nawet
Słyszałam ze to tylko teoria,
A gdzie praktyka na takich studiach :?:  :?:  :cry:  :cry:

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-03-18, 11:24:23 »
Studiując w WSZPZ i U w Poznaniu (jest tam również dwuletnie policealne studium kosmetyczne) miałam dwa razy więcej godzin zajęć praktycznych (pracownia kosmetyczna, metodyka kształcenia zawodu), niż dziewczyny w policealnym studium. Odbywałam też praktyki w gabinecie kosmetycznym (miesiąc praktyk podczas wakacji, 2 tygodnie praktyk podczas przerwy zimowej - przez okres 3 lat nauki)

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-03-18, 15:25:42 »
ming
Mozesz podac jakis adres internetowy tej szkoły jesli wogole jest
Chciałabym zobaczyc jak to wyglada
A ile kosztuje czesne???? :?:  :?:
Robiłaś tam licencjat :?:  :?:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-03-18, 15:35:10 »