Autor Wątek: profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?  (Przeczytany 8546 razy)

Gość

  • Gość
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« dnia: 2006-06-29, 00:36:18 »
dopiero ide do liceum i wybrałam profil biologiczno-chemiczny... czy dobrze wybralam jeśli później chciała bym iść na jakieś studia kosmetyczne... podobno dobre jest studium na rakowieckiej... doradżcie czy idę w dobrym kierunku.. :?:  :D

Gość

  • Gość
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-29, 08:52:47 »
Jesli masz zamiar isc na studium lub studia prywatne,to zaden specjalny kierunek nie jest potrzebny, w takich szkolach za zwyczaj nie ma egzaminow wstepnych ani specjalnych warunkow. Placisz i jestes, a reszta zalezy juz od Ciebie.

Gość

  • Gość
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-29, 09:09:08 »
to prawda, natomiast jeśli idziesz do szkoły państwowej pomaturalnej to często wymagają matury z biologii

Gość

  • Gość
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-29, 11:15:15 »
ale bardziej polecacie prywatne czy państwowe??

xenka27

  • Gość
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-03, 20:46:24 »
Hej .Napewno ten profil bardzo Ci pomoże na starcie .Na studiach dużą rolę odgrywa chemia .Raczej proponuje studi Państwowe pozdrawiam

Offline alizeee

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 727
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-07, 15:34:24 »
zgaga ja tak samo jak Ty wybieram sie na Rakowiecka tyle ze ja juz     zlozylam juz papiery.Biora pod uwage chemie,biologie i w-f.Wiec liceum o takim profilu napewno ulatwi Ci dalsza nauke w szkole kosmetycznej  :D
Pozdrawiam ;)

Offline alizeee

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 727
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-07, 15:36:34 »
do studium kosmetycznego tak jak np na Rakowieckiej nie jest wymagane swiadectwo maturalne.Patrza tylko na oceny ze swiadectwa szkoly sredniej tak mi mowila dyrektorka tego wlasnie studium.
Pozdrawiam ;)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-07-07, 18:13:52 »
jeśli wybrałas taki profil i bedziesz sie starala czegos nauczyc na pewno Ci sie potem przyda w tej dziedzinie 8)
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-04, 13:47:39 »
dziekuje wszystkim za odpopwiedzi :D

Gość

  • Gość
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-07, 18:48:04 »
hmm a to prawda, ze w prywatnych szkolach kosmetologicznych, mimo ze nie ma zadnych kryteriow przyjec to dziewczyny bez znajomosci biologii i chemii po prostu nie daja sobie rady? Prosze o odp

Gość

  • Gość
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-07, 20:08:33 »
zalezy od szkoły...wiadomo że prawie wszędzie uczą tego samego ale różnie uczą ;)
u mnie w grupie są dziewczyny które nawet mają po 30 lat i szkołe bez profilu dawno skończyły radzą sobie świetnie :)
natomiast mam koleżanke ktora też jest w szkole prywatnej,w liceum przez 3 lata miała po 12 godzin chemii i biologii w tygodniu (profil biol-chem) i radzi sobie tak sobie  :?

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-07, 20:13:14 »
jak ktos bedzie chcial sie nauczyc to sie nauczy, np z anatomia to jest tak ze nie wiadomo jaka by nie byla trudna i kto z jakim poziomem biologii przychodzi to nauczyc sie musi, a chemia..biochemia  moze troszke byc trudniej ale tak jak napisala Natkaa zalezy jaki nauczyciel i jak wytlumaczy
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
profil w liceum a przyszłość w kosmetologii?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-07, 20:39:32 »
Chemia przewija sie przez wszystkie lata. Od poczatku po sam koniec. Z biologia jest latwiej :) Ale tak jak moje poprzedniczki uwazam ze jak ktos chce to sie nauczy i nie ma co winy zwalac na szkoly czy wykladowcow :)