Autor Wątek: koniec z magisterskimi?  (Przeczytany 7848 razy)

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« dnia: 2006-06-06, 20:42:01 »
u mnie na uczelni chodzą słuchy, że nie będzie można już kontynuować studiów z kosmetologii po licencjacie. czytałam też o tym w gazecie ale nie wiem do końca czy to wiarygodna informacja.

wiecie coś na ten temat?

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-06, 21:00:57 »
Nie wiem skad jestes.Ale ja z Lodzi i slyszalalam od kolezanki ktora tam studiuje ze takaplotka chodzi niestety:(

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-06, 22:41:46 »
jestem z Krakowa, kończę 1 rok licencjata.

plotki plotkami ale w Dzienniku Polskim o tym pisali...

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-07, 22:42:09 »
Niom, plota w Łodzi była, ale sie skończyła - byliśmy u szefostwa (kierunku na UM) i zdementowali. Powiedzieli, że w razie czego (mimo że nauka jest 2stopniowa - licencjat i osobno magisterskie) możemy sie ubiegać o odszkodowania, że pomysłodawcy zdają sobie z tego sprawę i dlatego nie ruszą z takim projektem..

Miejmy nadzieję:)

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-07, 23:41:55 »
Magisterskich nie bedzie na kierunku kosmetologia!Rozporządzenie ministerstwa mozna znalezc na internecie!Jednogłosnie podjeli decyzję ze kierunek kosmetologia konczyc sie bedzie na licencjacnie!Władze naszej uczelni przedstawiły nam całą prawdę o magisterskich mozemy zrobic zdrowie publiczne .sprawa wyglada  tak:w Łodzi magister był otwarty gdy nawet ustawy nie było i zezwolenia!szkoła przyjeła studentów ale nie wie co z nimi teraz zrobic. kosmetologia w Łodzi bedzie ale magister na kierunku zdrowie publiczne!NIE MA MAGISTRA!!!!I NIE BEDZIE chyba ze za kilka lat sie cos komus odmieni!Dziwi mnie to ze uczelnia o niczym was nie informuje! a co tu ukrywac jak wszystko jest w Internecie!tak byc nie powinno z kosmetologią przykra sprawa bo mnie tez to dotyczy ale musimy sie z tym dziewczyny pogodzic

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-08, 10:21:44 »
Tak jak pisałam w wątku o dziennych w Łodzi - nawet jeśli na wydziale zdrowie publiczne, to kierunek czy tak czy siak nazywa się kometogia, magistrzy już są, więc w czym problem? UM to uczelnia medyczna, wydział jest, a czy ja będe studiowała na wydziale farmacji, czy wydziale Z.P. to akurat dla mnie niewielka różnica..

A skoro wszytsko tak w intrnecie jest, to jeśli możesz, wstaw jakiś link czy coś, bo chętnie bym sie zapoznała.

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-08, 10:29:44 »
Szukając tego o czym pisał tomasz5sk trafiłam na:
http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycyna/medycyna/r2005/051014
Niby poza tematem, ale autorstwa Ministra Zdrowia (sprzed roku) - rozporządzenie dot.limitu przyjęć na studia. Uwzględnił kierunek: kosmetologia - uzupełniające studia magisterskie.
Chyba, że to rozporządzenie jest nowsze... będe szukać..

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-08, 10:58:35 »
Znów ja..
Tym razem już mniej wesoła: http://www.rgsw.edu.pl/?page=prezydium200535.php
pod III:
Ustalenia PRG odnośnie do kierunków medycznych:

"kosmetologia" - tylko jako studia pierwszego stopnia (1 osoba wstrzymała się od głosu),


Wrr... Napisałam do kolegi z grupy, chcemy się wybrać do szefostwa i zapytac O CO w takim raze k..a chodzi :-@  :-@

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-08, 22:07:02 »
Wiec widzicie dziewczyny jak was oszukują na uczelni! Co do zdrowia publicznego nie bedziesz kosmetologiem !Bedziesz miec magister zdrowia publicznego specjalizacja kosmetologia!!!a to jest bbbb duza róznica!!to bedzie tylko jako specjalizacja

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-09, 06:28:47 »
No i co z tego ze mozemy zrobic specjalizacje na zdrowiu publicznym a nie ma dalej magisterskich kosmetolgii. cieszmy sie i z tego, ze po licencjacie mozna isc i na takie cos. Byleby dazyc do magistra, a ze inny kierunek-trudno! w koncu na tym zdrwowiu publicznym jest cos z kosmetologiii wiec nei ejst to calkiem cos obcego!

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-06-21, 11:59:55 »
Na razie nic nie jest jeszcze przesądzone - są projekty, ale nie ma ustawy. A nawet jeśli będzie, może nie dotyczyć osób, które już studia na kierunku: kosmetologia rozpoczęły. Także na razie bez ekscytacji:)

Wiem bo byłam u szefostwa z wydrukiem stronki do której link podałam wyżej. Jak widać - to ustalenia jakiejś rady, do których ustawodawca może się odnieść pozytywnie lub negatywnie, jutro i za 3 lata.

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-06-22, 14:06:54 »
tak wam w szkołach mówią ze jeszcze nic nie wiadomo a sprawa juz dawno przesądzona.Jesli ustwa miała by nie obejmować osób studiujących na kosmetologii to jest to tym bardziej nie realne! szkoła dostała by zgodę na otworzenie magistra na  kilka lat dla nas osób już studiujących na kosmetologii a jak bysmy skonczyli to zlikwidują ???to ten magister by był nic nie warty bo by go i tak nie bylo!:)

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-06-22, 22:17:32 »
1 pazdziernika zatwierdzają ustawę o kosmetologii wiec juz po magisterskich!

Gość

  • Gość
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-06-29, 10:26:06 »
Poczytajcie dokładnie tą ustawę,bo ona wchodzi w życie dopiero dla studiów rozpoczynających się od roku akademickiego 2007/2008!Czyli wszyscy co teraz zaczęli,magistra beda mogli zrobić!

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
koniec z magisterskimi?
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-06-29, 22:02:56 »
naprawdę??? jupiiiiiiiiiiiiiiii 8)

  :groupjump:  :groupjump:  :groupjump:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))