Autor Wątek: Praktyka  (Przeczytany 72675 razy)

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #60 dnia: 2005-04-13, 18:28:10 »
Ojej! Dziękuje za takie wsparcie. Juz tłumacze: Powiedziałam ze nie chce byc kosmetyczka i ze nie chce tego robic zeby mi wkoncu dały spokoj i nie znecały sie. Tak naprawde to nadal chce to robic:) Za duzo pracy w to włozyłam, za duzo nerwow zeby teraz od tak sobie zrezygnowac... Po rozmowie jest duzo lepiej. Robie zakupki, obsługuje solarium i panie w gabinecie sa dla mnie duzo milsze, nawet dzis sobie pogadusiałysmy:) Jakos to przezyje. A wiecie co?? Juz naet dezynfekcja jest i czysciutko bo ja sie tym zajmuje:):):) Dziekuje Wszystkim:)

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #61 dnia: 2005-04-14, 09:07:28 »
Cytat: "Khatii"
Dziewczyny jak tak czytam, to przypominają mi się moje praktyki. Jako że robie dwie specjalizacje - odnowe biologiczną i kosmetologię, to praktyki z odnowy biologicznej musiałam mieć w szpitalu i na dodatek musiałam je pogodzić z moim dwu-zmianowym trybem mojej pracy!!
:)
]

A mozna wiedziec na czym te twoje praktyki w szpitalu polegały
tzw. co musiałaś robić :?:  :?:

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #62 dnia: 2005-04-14, 18:15:38 »
Ja slyszałam że dlatego w szpitalu ponieważ wiele kobiet przebywając w szpitalu i tak lubią dbać o swój wygląd. Dlatego jest między innymi fryzjer w szpitalach ale także kosmetyczka ma co robić : manicure, henna, regulacja brwi, pedicure, malowanie paznokci, masaże dłoni i inne zabiegi pielęgnacyjne.

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #63 dnia: 2005-04-14, 19:43:08 »
Dziewczyny - praktyki miałam zarówno w szpitalu jak i w gabinecie kosmetycznym, a to dlatego że na studiach mam dwie specjalizacje
1. Odnowa biologiczna (praktyki w szpitalu)
2. Kosmetologia (praktyki w gabinecie kosmetycznym)

W szpitalu zajmowałam się masażem, fizykoterapią i kinezyterapią, czyli tym czego uczyłam się na studiach (niestety moja opiekunka nieraz za wiele ode mnie wymagała, a jakoże nie jestem na studiach fizykoterapii, a na odnowie biologicznej i kosmetologii, to nie mieliśmy tego w programie - stąd te nieporozumienia między nami).

Musiałam na okrągło jej tłumaczyć, że nie jestem praktykantką z fizykoterapii tylko z odnowy bilogicznej i że nie ucze się typowego leczenia patologii lecz bardziej profilaktyki. Ehh ciężko było z nią wytrzymać, ale praktyki ogólnie miłe ...lasery, pola magnetyczne, solluxy, kąpiele wirowe, krioterapie, galwany, interferony itd itd :D

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #64 dnia: 2005-04-14, 23:33:41 »
Tak, rozumiem wszystko, ale mnie chodzi o to, że kolezanka ktora jest na studiach licencjackich na kosmetologii i nie miała zadnej takiej specjalizacji spędziła miesiąc na praktykach w szpitalu...nosząc miedzy innymi baseny i wożąc pacjentów na rtg...
Czy ktoś może wiedzieć dlaczego tak??? Czy ktoś się z tym spotkał??

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #65 dnia: 2005-04-17, 00:31:06 »
Ja studiuję kosmetologię, jestem na I roku i też będę mieć praktyki w szpitalu. Z tego co wiem będą to praktyki na różnych oddziałach i będą obejmować pielęgnację skóry przed i po zabiegach chirurgicznych, opiekę nad pacjentem, podawanie leków itp. No i oprócz tego praktyki w gabinetach kosmetycznych.
Wydaje mi się, że te praktyki w szpitalach są na każdej uczelni o kierunku kosmetologia.  :D

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #66 dnia: 2005-04-18, 11:23:36 »
Nie wiem czy to prawda ale słyszłam tez cos takego ze praktyki na kosmetologii odbywaja sie rowniez w prosektorium
ale to chyba jakas sciema

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #67 dnia: 2005-04-18, 11:29:09 »
W prosektorium  8O  Pierwsze słysze, ale w sumie znając nasze ministerstwo, w sumie bym się nie zdziwła :P

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #68 dnia: 2005-04-18, 15:47:30 »
No tak mi sie o uszy obiło
chyba tak jest na kosmetologii w Łodzi
ale jak mowie to sa tylko pomowienia
ale jakby to miała byc prawda to ja nie wiem co oni
z tym zawodem juz wyprawiaja

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #69 dnia: 2005-04-18, 15:55:23 »
Coś mi i tak nie chce się wierzyć, że praktyki mogą się odbywać w prosektorium. Jakoże kosmetologia w Łodzi jest na akademii medycznej, to może jakiś inny kierunek z tej uczelni, ale nie kosmetologia !
No bo co tam kosmetyczka niby miałaby robić..paznokcie malować i robić makijaż nieboszczykom ? [sorry, żart troche nie na miejscu, no ale ja tego nie rozumiem ;)]

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #70 dnia: 2005-05-04, 13:00:23 »
Witam ponownie!! Kilka dni temu zakonczyłam praktyke. Zobaczcie co pisałam na poczatku... Teraz musze sprostowac to co napisałam. Przez pierwsze 1,5 tygodnia było STRASZNIE, ale potem juz było duzo duzo lepiej. Dogadałysmy sie we wszystkim i dobrze nam sie współpracowało. Robiłam tam dosłownie wszytko procz zabiegów... Tzn sprzatanie, obsługa solarium, pomaganie przy zabiegu. Nie dopuszczono mnie jednak do klientki... Szkoda bo wiem ze duzo potrafie! Poza tym przyjzałam sie wszystkiemu i wcale nie jest tak strasznie jak pisałam. Dezeyfekuja jednak te narzedzia tylko nie przed samym zabiegiem tylko wczesniej- ja tego nie widziałam. Szkoda ze od poczatku nie było tak fajnie jak przez ostatnie 2 tyg. W kadym razie wiem ze zawsze moge tam przysc i bede miło przyjeta:) Zycze powodzenia wszystkim przyszłym praktykantka. Dziewczyny: pytajcie o wszystko i bądzcie aktywne, a wszystko bedzie ok:)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #71 dnia: 2005-05-04, 16:16:19 »
miejmy nadzieje ze bedzie dobrze na praktykach !ja od wrzesnia ide do studium kosmetycznego i tez czekaja mnie praktyki!troche se ich obawiam ale musze wierzyc ze wszystko dobrze pojdzie! :)

Gość

  • Gość
Praktyki
« Odpowiedź #72 dnia: 2005-09-01, 16:26:57 »
Witam!
W tym roku zaczelam nauke w szkole kosmetycznej.Ciekawi mnie od ktorego semestru zaczniemy praktyki w salonie kosmetycznym...jak bylo w waszych szkolach? :)

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #73 dnia: 2005-09-01, 16:52:12 »
u mnie bylo tak po 1 semestrze praktyka 2 tyg. a po 2 - 4 tyg. czyli w czasie wakacji

Gość

  • Gość
praktyki w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #74 dnia: 2005-09-02, 10:41:40 »
U mnie byly na II semestrze i trwaly 1 miesiac. Pozdrawiam :)