Autor Wątek: Kosmetyki dla młodego mężczyzny  (Przeczytany 4808 razy)

Offline Iwon92

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Kosmetyki dla młodego mężczyzny
« dnia: 2014-11-26, 17:31:41 »
Witam mam na imię Mateusz mam 22 lata i chciałbym prosić  o rade jak zadbać o siebie i jakich kosmetyków używać. Przyszedł czas by zadbać o siebie i cerę itp. Niestety teraz większość ludzi patrzy jak człowiek wygląda czy zadbany czy też nie. Cerę na twarzy mam tłustą z zaskórnikami i łojotokiem . Niestety w rodzinie nie mam kuzynek itp by ktoś mi doradził w tych sprawach a jak jestem kompletnie zielony ze stosowaniem chemii. Więc proszę o wyrozumiałość i rade jak stosować i i na co konkretny kosmetyk jest. Niestety jeszcze mam trądzik morze on nie jest bardzo widoczny ale jest w formie nie ropnej.Z góry dziękuje za wyrozumiałość i rade jeśli ktoś chce pomóż.
 

Offline pefredo.salon

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kosmetyki dla młodego mężczyzny
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-11-27, 11:00:08 »
Witaj, przede wszystkim jeżeli wystepuje u Ciebie trądzik, powinienes udać się do dobrego dermatologa, ponieważ trądzik to nie tylko problemy zewnętrzne, ale także wewnątrz organizmu. Przy trądziku istnieje też obawa, że po jego ustąpieniu mogą wystapic blizny na twarzy co nie wygląda zbyt estetycznie. Dlatego własnie powinieneś poradzic sie dermatologa w tej kwesti. Jeśli chodzi o pielęgnację domową, wybieraj zawsze produkty dla mężczyzn. Męzczyzni mają o wiele grubszą skórę od kobiet, dlatego takie kosmetyki zawierają mocniejsze składniki aktywne. DO mycia twarzy zawsze używaj specjalnych żeli do twarzy do cery tłustej bądź trądzikowej. Dodatkowo po każdym umuciu twarzy na dzień tonik matujący moze byc z kwasem salicylowym, cynkiem, węglem, siarką, a na wieczór zawsze tonik do cery wrażliwej, łagodzący. Należy pamietac ze tonik nie może zawierac alkoholu! Do tego krem na dzień matujący, a na noc odżywczy bądź nawilżający ale do cery problematycznej. Nigdy nie możemy bowiem dopuścic do przesuszenia bądź odwodnienia nawet cery trądzikowej. Taką cerę należy nawilżać i pielegnowac jak każdą inną. Do tego duuużo wody, która oczyszcza i nawilża organizm i skórę od środka :) Możesz też skorzystać z zabiegów w salonach kosmetycznych, które oferują zabiegi dla cery problematycznej :) Na pewno to nie wyleczy w 100%, ale zawsze pomoże poprwaić kondycję skóry i jej wygląd :) Mam nadzieję, że pomogłam ;)

Offline Iwon92

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kosmetyki dla młodego mężczyzny
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-11-27, 12:03:24 »
Do dermatologa chodziłem przez 3 lata i pomogło i według jego nie mam już trądziku a ja wiem ze nadal wyskakują pryszcze wiem ze ich nie wyciskać i po jakimś czasie robią się one mało widoczne ale maja czarne kropki.Kosmetyczka raz na pół roku bo mnie inaczej nie stać a jakie kosmetyki możecie polecić ( jest teraz tyle ze ja się nie orientuje co warto kupować by w błoto kasy nie dać) dobre i przetestowane przez waż które wam pomogły.Twoja odpowiedz  pefredo.salon troszkę pomogła.

Offline pefredo.salon

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kosmetyki dla młodego mężczyzny
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-12-01, 13:19:15 »
To na pewno zmieniłabym dermatologa ;) Ja równiez długo korzystałam z jego usług, az w koncu trafiłam na Panią dzięki której mam piękną cerę i to sie juz nie zmieni ;) Naprawde dobry dermatolog, to mam wrażenia ze teraz rzadkość, ale można trafić.
Jeśli chodzi o kosmetyki to tak jak pisałam wcześniej, 0 alkoholu w kosmetykach! To jest bardzo ważne. Dobrymi kosmetykami może pochwalić się BARWA Siarkowa moc. Są naprawde dobre i pomocne :) Ja np prywatnie używam płynów do mycia twarzy i toników Garnier, natomiast kremy do twarzy zawsze kupuję w aptekach: Dermedic, Pharmaceris, Iwostin. W zalezności co akurat dobrze wpływa na moją skórę, ale zawsze tez mam profesjonalne salonowe kosmetyki, które mają silniejsze działanie.
Wystrzegaj się kosmetyków które kosztują 5,7, 15zł. Tak naprawde to sama chemia, która może tylko zaszkodzić. Trzeba pamiętac że dobry kosmetyk, musi niestety troche kosztować. Z ceną idzie jakość i ja się o tym przekonałam już dawno. Jesli ktoś nie ma żadnych problemów z cerą, może sobie pozwolić na krem za 7zł, natomiast mając problemy potrzebujemy czegos naprawde dobrego.
Kosmetyki które polecam: Żel do mycia twarzy Garnier, tonik do cery tłustej i mieszanej Garnier oraz ta sama firma tonik do cery wrażliwej, krem do twarzy Pharmaceris z serii zielonej, Iwostin równiez do cery tłustej i mieszanej, Dermedic cera tłusta i mieszana. Bardzo dobry do mycia twarzy jest Cetaphil.
Zawsze tez możesz wybrac się do kosmetyczki po produkt profesjonalny;)

Offline pefredo.salon

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kosmetyki dla młodego mężczyzny
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-12-01, 13:20:49 »
Jeszcze zapomniałam, krem który uratował moją cerę to Epi DUo. Jest na recepte, ale moim zdaniem jest fantastyczny! :)

Offline malina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kosmetyki dla młodego mężczyzny
« Odpowiedź #5 dnia: 2016-05-29, 22:59:10 »
Wskazanie marek kosmetyków, które mogą Ci pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu, z pewnością pomoże, jednak kupując jakikolwiek kosmetyk weź pod uwagę, że to co dla innych jest super i pomaga, niekoniecznie w Twoim przypadku może pomóc. Jeśli ktoś poleca produkt Nivea, tobie od Nivea może bardziej pasować Clinique czy L`Oreal Men i na odwrót. Z tego co wyczytałam, nie masz, aż tak dużych problemów z cerą jak inni internauci, których posty czytałam. Mimo tego, wizyta u dermatologa w takich sytuacjach zawsze jest wskazana. Chcesz poznać polecane marki kosmetyków, jednak nie podałeś ile mają kosztować. Jeśli interesują Cię kosmetyki tańsze i niezłe jakościowo, w ofercie Avon dostępna jest Clearskin, seria kosmetyków do pielęgnacji cery (również trądzikowej). Ile teraz kosztują te kosmetyki to nie pamiętam, ale możesz sprawdzić oglądając katalog avon. Clearskin nigdy nie były drogie, a czytałam o nich więcej dobrych opinii niż złych. Niektórzy piszą o małej ilości składników aktywnych. Być może, tylko zapominają dodać, że polecane przez nich kosmetyki często kosztują od 5 do 10 razy tyle. Jeśli nie masz znajomej konsultantki możesz obejrzeć katalog online w internecie. Oficjalny sklep online też jest dostępny. Jeśli natomiast interesują Cię droższe kosmetyki, z "wyższej półki", to spróbuj Biotherm Homme lub te wymienione w poprzednim poście Dermedic. Możesz też spróbować kosmetyków na bazie naturalnych produktów Organique. Fajnie, że bywasz u kosmetyczki. Niektórzy faceci uważają, że to temat tylko dla kobiet. :-)

Offline martasepinska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kosmetyki dla młodego mężczyzny
« Odpowiedź #6 dnia: 2016-06-18, 14:27:21 »
Kolejny badziew jakich wiele :)

Zadbany facet w wieku 22 lat potrzebuje szamponu, żelu do mycia ciała i dezodorantu, wody po goleniu :) Chyba, że mówimy o panienkach w rurkach
Nie pozycjonujemy się!

Offline rafi890

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kosmetyki dla młodego mężczyzny
« Odpowiedź #7 dnia: 2016-08-19, 01:05:51 »
Mężczyzna to nie zwierzę i nic nie wyklucza go z dbania o higienę zewnętrzną. Często korzystają także z różnego rodzaju zabiegów co nie jest niczym złym. Grunt by osobnik płci męskiej nie popadał w skrajności, bo jednak w tej kwestii kobieta ma pierwszeństwo i mimo dobrych chęci lepiej to zostawić w takiej kolejności. Warto używać kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn w ramach dbania o kondycję skóry, by uniknąć chociażby przedwczesnego starzenia się!

Offline perfumy swiata

  • Nie pozycjonujemy się!
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Kosmetyki z rozumem :)
Odp: Kosmetyki dla młodego mężczyzny
« Odpowiedź #8 dnia: 2016-11-15, 12:26:03 »
Z kosmetykami nie ma co przesadzać i tutaj pamiętać o tym powinni zarówno faceci jak i kobiety  :lol:
Zwykłe kosmetyki pielęgnacyjne wystarczą i tak naprawdę w przypadku mężczyzny nie muszą być one stosowane codziennie. Generalnie w szczególnych przypadkach można dopasować pielęgnacje skóry do typów skóry, np. jeśli masz suchą skórę możesz skorzystać z kremów tłustych - ale to też z głową!  :smiech3:
Nie pozycjonujemy się!