Autor Wątek: Zawód podologa w Europie  (Przeczytany 20398 razy)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Zawód podologa w Europie
« dnia: 2008-12-15, 11:23:53 »
W naszym serwisie:
Zawód podologa w Europie

Offline kaasiowa

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-15, 12:28:20 »
Ja jestem tylko ciekawa jak to będzie w przyszłości z kształceniem w Polsce . Bo na dzień dzisiejszy mamy przynajmniej 2 ośrodki kształcące w technikach wykonywania zabiegów
http://www.zdrowe-nogi.pl/
http://satin.pl/
w europie podolog często występuje jako wykształcenie wyższe ,więc ciekawe kiedy osoby które teraz namiętnie odbywają kursy zakładania klamer, usuwania odcisków, wykonania ortez stracą kompetencje by wykonywać te zabiegi ??

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-17, 12:43:33 »
A tu starszy artykuł o podobnej treści
Podolog – zawód ważny i odpowiedzialny

Offline GEHWOL

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-01, 13:39:33 »
Witam,

do czasu, gdy ministerstwo pracy nie wpisze podologii do rejestru zawodów, dopóty podologów nie ma.
Dlatego jedynym bezpiecznym sformułowaniem jest specjalistyczna pielęgnacja stóp, która zawiera w sobie pewne elementy podologii.

pozdrawiam
Gehwol

Offline Gagatek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-10-27, 09:39:19 »
Mnie w tej chwili nie interesuje zbyt mocno czy mam siebie nazywać podologiem ,czy specjalistą pielęgnacji stóp. Ważne jest, że umiem , wiem i wykonuję prawidłowo takie zabiegi, jakie wykonuje podolog.
Uczę się tego zawodu w Warszawie na Podwalu.
Kursy trwające zaledwie sześć dni i kosztujące sześć tysięcy zł są nieporozumieniem i w żadnym stopniu nie uprawniają do nazywania siebie ani podologiem , ani specjalistą...Byłam na zabiegach, dwa razy w różnych gabinetach, u osób legitymujących się dyplomami sześciodniowymi i nigdy więcej!
Podologów kształci podyplomówka na Podwalu w Warszawie i właśnie tam można zdobyć solidne podstawy tego zawodu.Reszta to praktyka, bo każde stopy są inne i trzeba uruchomić szare komórki.

Offline JoASia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-12-04, 22:21:40 »
Z tego co się orientuję, to w Polsce są 3 profesionalne gabinety, kliniki wręcz podologii - W Warszawie, Łodzi i Rzeszowie. W Polsce jeszcze długo nie będzi emożna nazwać się podologiem, a szkoda, bo tacy specjaliści  są potrzebni

Offline agatawieczorek2

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-12-08, 22:10:15 »
Witam:) również w Poznaniu;) studiuję kosmetologię i właśnie chcę iść w kierunku podologii ;]
kosmetyczka;)

Offline marynia.k

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-09-19, 13:46:25 »
Mnie w tej chwili nie interesuje zbyt mocno czy mam siebie nazywać podologiem ,czy specjalistą pielęgnacji stóp. Ważne jest, że umiem , wiem i wykonuję prawidłowo takie zabiegi, jakie wykonuje podolog.
Uczę się tego zawodu w Warszawie na Podwalu.
Kursy trwające zaledwie sześć dni i kosztujące sześć tysięcy zł są nieporozumieniem i w żadnym stopniu nie uprawniają do nazywania siebie ani podologiem , ani specjalistą...Byłam na zabiegach, dwa razy w różnych gabinetach, u osób legitymujących się dyplomami sześciodniowymi i nigdy więcej!
Podologów kształci podyplomówka na Podwalu w Warszawie i właśnie tam można zdobyć solidne podstawy tego zawodu.Reszta to praktyka, bo każde stopy są inne i trzeba uruchomić szare komórki.


podpisuję się obiema rękami, skończyłam licencjat na Podwalu z kosmetologii ze specjalizacją podologiczną i uważam, że kursy podologiczne są co najmniej niesprawiedliwe. Nie może być tak, by osoba po kursie kilku dniowym/kilku godzinnym, albo nawet rocznym studium, miała takie sama prawa do wykonywania specjalistycznych zabiegów, jak podolodzy po studiach. Ale rzeczywiście, dopóki nasz zawód nie zostanie wpisany do rejestru zawodów, to będzie wolna amerykanka. Ale też w ten sposób nigdy nie wytworzymy w świadomości ludzi terminu "podologia, podolog" i zakresu naszych kompetencji, bo robi się mętlik w usługach. I jak tu edukować pacjentów? I jak uświadomić potrzebę zawodu podologa?Kursy podologiczne powinny byc typowo do dokształcania podologów, tak jak jest mnóstwo kursów typowych do dokształcania np. nauczycieli.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-09-20, 08:29:04 »
Piszesz o zawodzie, którego nawet nie ma :(
Zobacz co jest z kosmetyką? Kto weryfikuje jakiekolwiek uprawnienia personelu w momencie otwierania gabinetu czy w trakcie jego istnienia? Polska jest dziwnym krajem, z jednej strony sanepid rzuca kłody pod nogi gdy otwierasz stacjonarny gabinet, z drugiej można sobie zarejestrować 'usługi mobilne'. Czy to nie jest absurd?

Offline marynia.k

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-09-23, 16:57:27 »
Tomku, prawda, absurd do kwadratu i to nie tylko z sanepidem. Jestem w Polskim Towarzystwie Podologicznym, parę miesięcy temu dostałam informację z towarzystwa, że ministerstwo odmówiło rejestracji zawodu podologa, gdyż....ten zawód nie jest potrzebny, bo to co robimy, wykonują inni lekarze!


Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-09-25, 07:52:53 »
gdyż....ten zawód nie jest potrzebny, bo to co robimy, wykonują inni lekarze!
No niestety... zapewne lobby lekarskie zadziałało. Jeżeli lekarze podejmą jakieś decyzje to nasze rozdrobnione środowisko nie ma najmniejszych szans na wygraną. Najczęściej ludzie tylko pokrzykują, że tak nie powinno być a jak trzeba włożyć trochę wysiłku, czasu, własnych pieniędzy to na pokrzykiwaniu się kończy.

Offline Kosmata

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #11 dnia: 2014-01-27, 09:53:40 »
Jeszcze zawodu podologa u nas nie ma, ale są już gabinety podologiczne, w Niemczech jest to juz bardzo popularne, rozwojowy zawód, warto się kształcić w tym kierunku bo przyjdzie moda niedługo:)
Nie pozycjonujemy się poprzez linki na forum!!!

Offline drzewinski.piotr

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #12 dnia: 2015-01-20, 14:24:56 »
Drogie Panie i Panowie, od 1-1-2015 mamy zawód Podologa:

'Zawód Podolog nr 323014 praktykujący niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 28 sierpnia 2014 r. Poz. 1145 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania.'

Zawód już mamy, ludzie w Polskiego Towarzystwa Podologicznego intensywnie działają - rośnie świadomość klienta - branża jest niesamowicie perspektywiczna, warto się kształcić w tym kierunku - nie pożałujecie :)

Offline monika.salon

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zawód podologa w Europie
« Odpowiedź #13 dnia: 2016-02-12, 07:37:51 »
Ja robiłam studia na podwalu z podologi kosmetycznej i tak się to na dyplomie nazywało, pisaliśmy normalnie prace dyplomową i zdawaliśmy  egzamin, mam porównanie co było na studiach a co się robi na wszelakich kursach, bo wiele ich ukończyłam w zakresie pielegnacji stóp :)

Mam pytanie, czy słyszał ktoś z Was o programie : certyfikat obsługi klienta - podobno jakiś program, prowadzony przez kobietę, która 8 lat zarządzała salonami kosmetycznymi czy coś takiego ? :roll: :roll: :roll: