Autor Wątek: jak zrobić dobre zdjęcie?  (Przeczytany 3580 razy)

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
jak zrobić dobre zdjęcie?
« dnia: 2007-10-03, 21:36:05 »
Mam pytanie bardziej techniczne.  :roll:
Alice (bardzo podobaja mi się Twoje zdjęcia makijaży) i wszyscy którzy wiedzą, mam pytanie, jak zrobić dobre zdjęcie makijażu?
Powiedzcie czy robicie zdjęcie aparatem analogowym czy cyfrówką, czy jest to jakiś sprzęt bardzo wysokiej klasy, czy może jakoś specjalnie ustawiacie zbliżenie , no i jak ze światłam czy jakieś specjalne tło itp
...czyli typowo techniczna sprawa jak zrobić zdjęcie , na którym wyjdzie i kolor i szczegóły makijażu itp. 8)
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline malina084

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
jak zrobić dobre zdjęcie?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-05, 16:20:53 »
no właśnie to jest dobre pytanie, ja mam podobny problem, robię fotki cyfrą i zawsze jak już uda mi się złapać szczegóły makijażu to problem jest z kolorystyką , bo np. cukierkowy różowy wychodzi jak kolor łososiowy itp.  

Offline Alice

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 780
jak zrobić dobre zdjęcie?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-04, 09:45:34 »
Po pierwsz jesli macie cyfrowke nalezy ustawic najwiekszy rozmiar zdiecia, nastawic maksymalna rodzielczosc... i ustawic opcje zdjec najwyzszej jakosci, po drugie nalezy znalesc dobre swiatlo- najlepiej przy oknie- dzienne bez lampy... lub dlugie naswietlanie... dobrze wychodzi dwumigawkowo... ustawic opcje makro i jesli robicie cyfrowka przy robieniu zdiecia dobrze nastroic ostrosc.
Jesli zdiecia nadal nie wychodza zachwycajace to poszukajcie opcji kontrastu i nasycenia kolorow w aparacie.
Czasem trzeba  po prostu poznac lepiej swoj aparat i nie dawac obcym w nim majstrowac jesli macie juz ustawione ;]
Mozna rowniez na komputeze wydobyc kolory w jakimkolwiek programie graficznym.
Nadal nie znam tajemnicy za to mam w głowie kalkulator i wiem co się liczy

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
jak zrobić dobre zdjęcie?
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-10, 08:45:09 »
Kupiłam nowy aparat cyfrówke lustrzanke Sony Alfa 300, i zaczynam kombinować z jego możliwościami, jak już coś mi fajnego wyjdzie to wkleje fotki 8)
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta