Autor Wątek: kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy  (Przeczytany 95569 razy)

Offline alizeee

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 727
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #45 dnia: 2007-05-24, 18:32:36 »
Moja kolezanka miala 2 razy przekluwany pępek i kosmetyczka powiedzial ze nie moze przekłuc w tym samym miejscu bo powstal zrost po poprzedniej dziurce
Pozdrawiam ;)

Offline silva

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 36
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #46 dnia: 2007-05-24, 19:01:07 »
Cytat: "Ulla"
właściwie to nie do końca jest to wskazane, ponieważ w miejscu poprzedniego przekłucia zrobił się zrost, dlatego poproś kosmetyczkę aby - owszem przekłuła w tym samym miejscu co dziurki ale głębiej lub płycej, żeby nie trafić na zrost.


Kosmetyczka powiedziała mi wtedy, że może przebić, tylko będzie o wiele trudniej, bo przecież zrobiła się blizna, ale jest to jak najbardziej możliwe i nie widzi przeciwskazań...

Płycej jednak bym nie chciała. I tak miałam niezbyt głęboko.  

Jakieś 2 lata temu postanowiłam wyjąć kolczyka.  Niestety-w środku się zrosło, ale dziurki nadal są widoczne, dlatego postanowiłam raz jeszcze przebić, bo niestety niezbyt fajnie to wygląda:/ - to tak w ramach wyjaśnienia.;)

Dzięki za radę, przyda się. :) Mam nadzieję, że będzie OK, bo jednak trochę się boję.  :roll:


Natalia86, po pierwsze gratuluje odwagi-ja nigdy nie zdecydowałabym się sama sobie przebić.:D Po drugie - czyli kosmetyczka przebiła Ci zrost?Ani płycej, ani głębiej? :wink:

Gość

  • Gość
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #47 dnia: 2007-07-12, 00:32:04 »
Ja tez mam kolczyka w pepku. Przebijalam jakies dwa lata temu u kosmetyczki. Sam zabieg zupelnie bezbolesny jak dla mnie, ale mi bardzo dlugo sie goil. 7-8 miesiecy do zueplnego zagojenia ( ale ja mam tez takie cialo, ze nawet ranki sie dluuugo babrza ). W sumie zagoilo mi sie, jak wlozylam kolczyk z tytanu, wiec mozliwe tez, ze mam jakies uyczulenie na stal chirurgiczna.
Generalnie  zkoclzyka jesem bardzo zadowolona, i jakos juz sobie nie wyobrazam mojego brzucha bez tego kolczyczka, tak smao jak nosa bez kolca :P Teraz chyba czas na brode. Piercing uzaleznia!! :roll:

Offline kaja

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2008
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #48 dnia: 2007-07-22, 20:34:12 »
chyba znowu se przebije koczyka w pępuszku ponieważ dziura mi zarosła po ciąży :cry: i znowu mi się to podoba i mam obsesje...lecz mam dylemat ponieważ ma blizne...i ta skóra już jest sflaczała...pójde poprostu się spytać jakiegoś konkretnego salonu :wink:

Gość

  • Gość
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #49 dnia: 2007-11-27, 22:20:46 »
Ulla jeszcze nawiązując do wody utlenionej to podobno trzeba nią płukac, gdy robią się malutkie strupki. I to nie tak, ze woda utleniona zwalnia gojenie, tylko po prostu powinno się czyścić nią nalewając najpierw na wacik, a nie lejąc odrazu na pępek. Niektórzy do przemywania polecają rumianek, ja przemywałam spirytusem salicynowym. Kolczyk długo mi się goił i to bardzo długo, choć o higienę dbalam bardzo (w sumie nadal dbam, żeby nie było :P), potem, gdy był już prawie zagojony oliwka do ciała mi się wlała do dziurki jak smarowałam nią bzuch i się zaczęło od nowa ;/ Męczyłam się dłuuugo, bo ok. 6 miesięcy i dalej nie zagojony w 100%.  Ale mojej koleżąnce goił się 1.5 roku i już ma spokój, więc się nie przyjmuję. A cod o maści to rzeczywiśie tribiotic najlepszy :)

Offline edi

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 816
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #50 dnia: 2007-11-27, 22:33:52 »
ja tam nie miałam żadnych problemów z kolczykiem w pępuszku, zrobiłam go w styczniu tego roku... goił mi sie niecałe 2 tygodnie przez pierwsze 3 dni smarowałam go tribiotikiem i przemywałam spirytusikiem,od 4 dnia maścią nagietkową.... no i dodatkowo przez tydzień miałam zaklejony pępek plastrem.... wygoiło się szybko bez jakich kolwiek problemów   :D  :lol:
Choćbyśmy cały świt przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie...

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #51 dnia: 2007-11-28, 19:47:15 »
Cytat: "Carolain33"
Ulla jeszcze nawiązując do wody utlenionej to podobno trzeba nią płukac, gdy robią się malutkie strupki. I to nie tak, ze woda utleniona zwalnia gojenie, tylko po prostu powinno się czyścić nią nalewając najpierw na wacik, a nie lejąc odrazu na pępek.

no nie zgodzę się.... woda utleniona rozpulchni nam to co już się zagoiło! a przemywać można solą fizjologiczną i nic się nikomu nie stanie.

 
Cytat: "Carolain33"
ja przemywałam spirytusem salicynowym. Kolczyk długo mi się goił i to bardzo długo, choć o higienę dbalam bardzo (w sumie nadal dbam, żeby nie było :P)

No i sama sobie odpowiedziałaś dlaczego Ci się nie goiło  :roll:
„Spür die Melodie der Community“

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #52 dnia: 2007-11-28, 19:49:59 »
spirytus yyy ała  : zdziwiony :

Gość

  • Gość
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #53 dnia: 2007-12-02, 01:46:53 »
Cytat: "Natalia"
spirytus yyy ała  : zdziwiony :


Mi tak kosmetyczka u której przebijałam kazała ;)
      
      Dodane po 2 min.:
                     
Cytat: "Ulla"
No i sama sobie odpowiedziałaś dlaczego Ci się nie goiło  :roll:


czyli spirytusem nie powinnam? :cry:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #54 dnia: 2007-12-02, 12:14:11 »
no raczej sie spirytusem nie powinno 8O
chcoiaz wszyscy mowia ze nie powinno sie przemywac woda utleniona a ja tak robilam i zagoli mi sie bez zadnych przeszklod bardzo szybciutko, nic anic nie ropialo ani nie bolalo :? wiec sama nie wiem, moze mialam po prostu szczescie :wink:

Gość

  • Gość
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #55 dnia: 2007-12-02, 14:47:07 »
Przekłucie pępka to jedno z najbezpieczniejszych przekłuć, fachowiec zrobi to w czasie krótszym niż 30 sekund z założeniem kolczyka. Po zdezynfekowaniu miejsca przekłucia rysujemy specjalnym pisakiem siatkę dostosowana do długości ozdoby tak aby po przekłuciu koczyk ani nie wisiał, ani nie spinał skóry, następnie przy uzyciu klem chwytamy fałd skorny i jednym szybkim rucham przekłówamy go igła grubości 2,2mm zakładamy ozdobę. Dezynfekujemy raz jeszcze, preparatem do dezynfekcji dóry np. skin sept, zakładamy jałowy gazik i plaster tegaderm. Przez nastepne kilkanaście godzin nie ma potrzeby ruszania opatrunku. Potem przez następny tydzień zmieniamy opatrunek raz dziennie czyszcząc kolczyk (!) a nie rane. Naciskamy delikatnie na dolna kulke wypychając ozdobe do góry i czyścimy metal, czynnośc powatarzamy w druga strone. Nie ma potrzeby zalewania miejsca przekłucia woda utleniona. Nie stosujemy spirytusów i innych środków drazniacych! Noszenie opatrunku przez pierwsze 5-7 dni gwarantuje, że miejsce przekłucia zacznie goić sie bez dostepu bakterii. Przez ten kres nie kapiemy sie w basenach, jeziorach, morzu. Nie robimy sobie kapieli w wannie. Myjemy sie szybko pod prysznicem.
Tribiotik sosujemy TYLKO I WYŁĄCZNIE! w momencie wystapienia stanu zapalnego. Tribiotik to maść z antybiotykiem, nie stosujemy go profilaktycznie, ponoewaz jest to lek! Profilaktyka polega na tym aby nie dopuscis do zakażenia.
Oczywiście tak jak wazna jest pieklegnacja po tak samo wazna jest higiena wykonania samego zabiegu. Więc wszystko musi byc sterylne i jałowe. Wydaje się to smieszne i mało wazne ale tak na prawde pierwsze problemy maja zwiazek z niehigienicznym przekłuciem.
Inne przyczyny zwolnonego gojenia sie to np. sytuacje kiedy nastepuje zwiększona potliwośc ciała (lato, siłownia, aerobik), draznienie miejsca przekłucia paskiem spodni, uczulenie na metal (najbezpieczniejsza i zalecana jest stal hiturgiczna, wzglednie tytan).
(ale sie nagadałam) :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #56 dnia: 2007-12-02, 16:26:46 »
Cytat: "hilladih"

Tribiotik sosujemy TYLKO I WYŁĄCZNIE! w momencie wystapienia stanu zapalnego.

Tu się z Toba nie zgodzę ;)
Tribiotic stosujemy także proflilaktycznie gdyż ułatwia gojenie rany w końcu także po to jest także antybiotyk ( w tym wypadku trzy w jednym Bacytracyna, Neomycyna i Polimiksyna B )  :)
po raz drugi prosze o uzupełnienie wymaganych danych w profilu :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #57 dnia: 2007-12-02, 18:42:01 »
Teraz ja się nie zgadzam. Nigdy nie stosujemy antybiotyku profilaktycznie!
Jaka szkoda, że propagujecie tu takie informacje.

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #58 dnia: 2007-12-02, 21:38:08 »
rana sama w sobie wymaga wspierania w gojeniu się czemu sprzyja maść z antybiotykiem :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline edi

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 816
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #59 dnia: 2007-12-02, 21:56:00 »
nie wiem czemu tu sie tak rozchodzi o ten tribiotik, mi poleciła go kosmetyczka i uważam że była to trafna decyzja dziurka wygoiła się ekspresowo bez jakichkolwiek komplikacji... i tak samo na uczelni podczas nauki oczyszczania kiedy to dziewczyny zdzierały sobie naskórek..., by złagodzić te podrażnienie i przyśpieszysz proces gojenia kobieta polecała nam tribiotik...  :roll:  rozumie mieć jakieś ale.. w sytuacjach kiedy stosuje się go namiętnie ale raz czy dwa razy dziennie w przypadku kolczyka w pępku przez okres 3 dni... to żadna zbrodnia ,Ania ma racje rana wymaga wspierania
Choćbyśmy cały świt przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie...