Autor Wątek: AKRYL - który wybrać?  (Przeczytany 123496 razy)

Kasia_Zet_

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #135 dnia: 2006-12-11, 14:23:35 »
tipsy możesz oczywiście kupić inne, na początek możesz kupić tańsze, chociaż z czasem pewnie popróbujesz różnych i wybierzesz te najlepsze dla Ciebie. Na początek możesz sobie kupić tipsy z Activ UltraForm...

pędzelki w Bassie są też tańsze :) chodzi głównie o to, żeby do żelu mieć pędzelek ze sztucznego włosia a do akrylu z naturalnego i w odpowiednim rozmiarze. Wbrew pozorom pędzelek to jedna z najważniejszych rzeczy w Twoim przyborniku ;)

jeśli chodzi o formy to mnie najlepiej pracuje się na tych szerokich, są też fajne formy z IBD dwustronne... z jednej strony do bardziej kwadratowej płytki, jedne do bardziej zaokrąglonej... i to niestety też bardzo ważna część...

co do akrylków to nie wiem... musiałabyś napisać do Ani G bo Ona jest Masterką jeśli o to chodzi :) dlaczego boisz się "normalnie-schnących" akryli? pracowałaś juz na takich? z wolno schnących nie zrobisz np żadnych zdobień bo wcześniej chyba osiwiejesz ;)

Gość

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #136 dnia: 2006-12-11, 14:48:17 »
Dziękuję Ci Kasiu za odpowiedzi.
ja jestem prosto po kursie a nogdy wcześniej nie miałam styczności z przedłużaniem paznokci.(dokładnie tydzień temu go odbyłam) i na szkoleniu pracowaliśmy na wolnoschnących. Teraz się boję że jak kupię szybkoschnący akryl to np przy frenchu nie zdążę zrobić ładnej lini uśmiechu. Nie chcę wydać pieniędzy na darmo a na nastepne akryle już mnie nie bedzie stać. :cry:

Kasia_Zet_

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #137 dnia: 2006-12-12, 07:10:29 »
Akryle mogą jakby schnąć w 3 prędkościach- są wolnoschnące, zwykłe i szybkoschnące...
jeśli rzeczywiście boisz się to kup wolnoschnące a jak zarobisz na ładnych pazurkach to proponuję spróbować zwykłych... nie są takie straszne, w domku poćwiczysz i będzie OK :D


Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #138 dnia: 2006-12-12, 13:38:20 »
agusiaaa, a na czym sie szkoliłas? moze na poczatek kup produkty tej marki?
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Re: lista zakupów do metody akrylowej
« Odpowiedź #139 dnia: 2006-12-12, 13:51:22 »
Cytat: "agusiaaaaa19"

Otóż jestem świeżo po kursie firmy BASS COSMETICS na przedłużanie paznokci metodą żelową i akrylową.
:D
Devil may cry...

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #140 dnia: 2006-12-12, 14:02:44 »
:oops: niedoczytałam.
no to teraz juz kompeltnie nic nie rozumiem- agusiaaa uczyła sie na BASSie była z niego zadowolona na szkoleniu, ale teraz juz nie chce go kupic, bo za szybko schnie?

Jezeli agusiu, szkoliłas sie na BASSie i te produkty Ci pasuja, po prostu je kup.  :D I nie oszczędzaj na pędzelku! To nasze najwazniejsze narzedzie pracy!!!!  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #141 dnia: 2006-12-12, 14:15:57 »
Albertyna :)chyba źle zrozumiałaś co napisałam, może to ja naplątałam. Sprostuje: uczyłam się na Bassie i byłam zadowolona i dlatego chcę go kupić, ale z tego co słyszałam są różne serie tych proszków akrylowych. Ja szukam tych wolnoschnących. W sklepie beautify jest tylko jedna seria PROFI i nie wiem jakie ma hmm.. właściwości? jak schnie?bo nie są opisane.myślałam ze może ktoś na nich pracuje i mi odpowie :wink:

Próbowałam napisać do Instruktorki BC ale coś nie mogę wysłać wiadomości... Pisze że wiadomość została wysłana ale w wysłanych jej nie ma i pisze że wysłane-oczekują-czy cos takiego nie wiem czemu tak sie dzieje. :( Dlatego Tobie Kasiu też nie mogę odpisać na wiadomość. Ale jestem zainteresowana:):)
pozdrawiam
Aga

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #142 dnia: 2006-12-12, 14:22:16 »
Ups... nie za fajnie.
a nie masz żadnego kontaktu z Twoja instruktorka, która Cie szkoliła? Nie masz teefonu, czy maila do tego centrum szkoleniowego?
Instruktorka przecież wie najleiej co daje swoim kursantkom.  :wink:

Swoja droga nie za fajna sytuacja, ze Ty jako kursantka zostałas tak sama na lodzie.  :(
U nas po szkoleiu nasze kursantki dzwonią do nas, pisza maile, czy wpadaja do salonu ze swoimi pytanami, albo tylko pochwalic sie jak im idzie.  :D  Nie wyobrazam sobie stracic z nimi kontaktu zaraz po szkoleniu!
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #143 dnia: 2006-12-12, 19:15:19 »
Próbowałam wysłać do instruktorki BC z tego forum - Ani:) ale coś mi nie działa. Ze swoją kursantka nie mamy kontaktu żadnego... Szkolenie organizowała szkoła do której chodzę. A kobieta która go prowadziła przyjechała do nas z Łodzi- dodam że ja jestem z Legnicy.Tak to wygląda... nie wiem co zrobić. Chyba będe musiała poczekać na koleżankę która wróci z zagranicy i wtedy z nią przejrzę internet i zdam się na nią i to co ona poleca.Ale to dopiero za 2 tygodnie a ja chciałam koleżanką na święta pazurki porobić.... no cóż..

Miłego wieczorku :D

Offline Ania_G

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Kierownik Działu Szkoleń abc nailstore katowice
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #144 dnia: 2006-12-15, 22:23:17 »
Agusiaaaaaaa19,
Przepraszam, za zwłokę, ale dopiero pod koniec tygodnia znalazłam chwilkę by usiąść na forum :)
Rozumiem Twój dylemat, bo w samym cenniku Bass jest 5 rodzajów akryli (nie wszystkie jednak są wciąż dostępne jak np linia bezwonna, która jest wycofana).
Wracając do Twoich pytań, to Profi jest z założenia wolnoschnący- na nim prawdopodobnie pracowałaś.
Od kilku miesięcy pojawiły się dopiero nowe szybkoschnące proszki, które jednak są oznaczone wyraźnie jako szybkoschnące, więc jeśli będziesz kupować w zorientowanej hurtowni, to na pewno nie będzie problemu.  8)
Lista produktów, którą wymieniłaś jest kompletna i dobrze wybrałaś.
Jak będziesz mieć jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj śmiało.

Aha przypomniało mi się jeszcze..
Gilotynę nie musisz kupowac w Bass tę drogą (to jest gilotyna Tammy Taylor). Bardzo dobra jest Bass za 35zł, wygląda tak samo jest też dobrej jakości.
Co do oliwki, to na początek na Bass będzie okey, natomiast kiedyś proponuje Ci się skusić na oliwkę firmy Haken (Bass jest jej dystrybutorem, to niemiecka marka salonowych kosmetyków do pielęgnacji). Jest nieco droższa, bo kosztuje 26zł ale za to ma większa pojemność po 15ml (Bass 9ml).
Oliwka o której piszę nie dość że przepięknie pachnie, to przede wszystkim ma bardzo fajną konsystencję, nie jest tłusta, ale gęsta - na wyjątkowo długo pozostawia na skórkach uczucie nawilżenia.
Anna Gembala-Papież
Mistrzyni Polski Nail Desing 2008,2009 i 2010
II Vicemistrzyni Międzynarodowa 2009 i II Vicemistrzyni Europy 2009

GALERIA: http://galeria.beautify.pl/Ania.html
http://abc-nailstore-katowice.pl

Gość

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #145 dnia: 2006-12-18, 21:00:53 »
dziękuję bardzo za odpowiedź Aniu :):):) dziś właśnie zamówiłam wszystko i już nie mogę się doczekać zrobienia pierwszych pazurków :D:D:D

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #146 dnia: 2007-03-23, 10:24:53 »
Cytat: "viola_viki"
ale jak nie to jakiejś tandetki nie będę kupować :)  


Ja nie twierdzę, że te firmy to tandetki. Tylko jak ktoś już chce pracować robiąc paznokcie to zazwyczaj nie ma czasu na experymenta i sprawdzanie każdej nowej firmy co się gdzieś urodzi. Pomijając fakt, że czasami są to firmy w piwnicy mieszające żele/akryle podejrzanego autoramentu to na testowanie tego wszystkiego nie ma czasu. Ludzie pracują na sprawdzonych produktach, od czasu do czasu zerkną co proponuje inna marka i zmienią ale na testowanie wszystkich możliwych egzotyków zwłaszcza z Allegro to niestety nikt by nie wyrobił. ;) Potężnych i istniejących od długiego czasu w Polsce i na świecie firm i marek jest już tyle, że nie ma sensu każdej z nich posiadać bo poszłoby się z torbami. Trzeba się skupiać na tych na których nam się dobrze pracuje i których produkty dobrze oceniamy. Zaś przy okazji dowiadywać się o nowości w świecie stylizacji. Jednak nowinki też wprowadzają znane firmy a nie "krzaczki". Bo znane firmy stać na badania i promowanie nowych rozwiązań.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #147 dnia: 2007-03-23, 12:41:52 »
Masz racje Mako, że nie ma czasu na eksperymenty i że są różne marki, dlatego też pytałam na forum czy ktoś wie coś na ten temat. Staram się wybierać firmy dość tanie ale dzięki, którym da się zrobić jakieś pazurki bo puki co nie mogę sobie pozwolić na droższe zakupy  :wink:

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #148 dnia: 2007-03-23, 12:50:43 »
Tanich a naprawdę niezłej jakości nie brakuje. Mam nadzieję, że się nie obrażą firmy ale stosunkowo tanie są SPN, SunFlower, EF też ma ekonomiczne serie jak RA Nails.
Warto też zerkać na promocje i wiedzieć co najbardziej nam "schodzi". Przy akrylu według mnie to jest liquid bo paruje, bo się zanieczyszcza prócz zwykłego zużycia. Na te ceny tych komponentów zwracać uwagę. Przy odpowiedniej technice proszku aż tyle się nie zużywa. I na przykład w promocji jednej pojemnik liquid NSI mamy prawie darmo. To się wtedy opłaca.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
AKRYL - który wybrać?
« Odpowiedź #149 dnia: 2007-05-08, 10:06:06 »
z tańszych akryli polecam Super Nail z EF
nie krystalizują się, nie żółkną, mają standardowy czas chnięcia, jedyne co można im zarzucić to średnie kolory (biały raczej mleczny niż śnieżno biały, różowy tylko przejrzysty) ponadto SN ma bardzo fajną kolorówkę w przystępnych cenach (19, 20 zł za szt.)
co do Ra Nails z EF to nie polecam bo często sie krystalizuje i szybko żółknie
jeśli jednak chciałabyś sięgnąć po coś lepszego to gorąco polecam NSI linię Attraction - pod każdym względem idealna