Autor Wątek: Mieszanie żeli różnych firm  (Przeczytany 3650 razy)

Alutkazaj

  • Gość
Mieszanie żeli różnych firm
« dnia: 2006-10-04, 22:28:21 »
Proszę mi powiedzieć, czy mieszacie żele różnych firm przy nakładaniu tipsów? Tzn. czy na przykład używacie bondera firmy x a budującego firmy y i może jeszcze nabłyszczającego firmy z?
Ja do tej pory tego nie robiłam i zastanawiam się czy nie zacząć...

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
Mieszanie żeli różnych firm
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-04, 23:05:24 »
pracuje na ibd ostatnio zabrakło mi ultra seala (żel nabłyszczający) i dałam inny i nic sie nie stało w takim przypadku można dac inny nawieżchniowy i raz dalam french z innej firmy i spoko pazurki trzymają się do teraz.nigdy nie mieszam bondera x i budującego z.

Offline Blacknight

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Muslim world
Mieszanie żeli różnych firm
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-04, 23:08:16 »
ja jestem nowicjuszem mozna powiedziec w branzy:) dopiero pare miesiecy. Pytam sie za kazdym razem doswiadczonych stylistek czy mozna, czy to nie zaszkodzi. Troche tez eksperymentuje i tak:
podklady, bondery, primery z IBD, czasem odtluszczacz, wytrawiacz z Perfect lady. generalnie wszytko uzywam z IBD ale zamiast ultra sealu daje zel quattro ze star nailsu. nie matuje mi sie i jest o niebo lepszy. wiem ze mozna go laczy podobno z wszystkimi dostaepnymi. Nie zawiodl mnie jeszcze.
dzis zrobilam kolejny eksperyment, jak juz sie wczesniej chwalilam na forum w niedziele zafundowalam sobie Magic Nails Flexi GEL ale do płytki naturalnej. W hurtowni udane xzakupy sympatyczny pan powiedzial ze nie mozna nim przedluzac i tylko sam sie go naklada.
hm, po gadu-gadulcowych konsultachach z Talencją udało mi sie zrobic najpiekniejsze paznokcie u stóp jakie kiedykolwiek miałam:)))- oto moj przepis:
odtluszczacz z zestawu magic nails, potem french extreme- IBD, potem ultrabonder, I warstwa zelu do plytki, na to cyrkonie na najwiekszego palucha:) i na to II warstawa tego zelu. sa sliczne:)))
Dam znac za tydzien jak wroce czy dalej sie trzymaja.
Ten zel jest o tyle spoko ze jest elastyczny a jednoczesnie utwardza.
mam nadzieje ze moim opisem nie przeraze pozostałych na forum:)
to był eksperyment. mam nadzieje ze eekt bedzie dlugotrwaly.
Pozdrawiam
Ada

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
Mieszanie żeli różnych firm
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-05, 00:09:53 »
tez mam odtłuszczacz z MN do ibd.troche dziwne że dajesz french a pózniej bonder.

Offline Blacknight

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Muslim world
Mieszanie żeli różnych firm
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-13, 23:01:40 »
Maciejko pisalam o eksperymencie z magic nails:) z żelem tylko i wylacznie do plytki naturalnej.
Pozdrawiam
Ada

Gość

  • Gość
Mieszanie żeli różnych firm
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-09, 17:44:45 »
ja mam żele różnych firm, klej, primer też inny i jak dotąd nic się nie działo.

Kasia_Zet_

  • Gość
Mieszanie żeli różnych firm
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-15, 13:19:59 »
ja zawsze sprawdzam te mieszanki na sobie... moge Wam powiedziec, ze zele Bass cosmetics z ESN, SPN i Christrio sa OK :) do tego odtluszczacz z NSI, klej z EF.... wszystkiegho trzeba sprobowac ;)

Gość

  • Gość
Mieszanie żeli różnych firm
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-17, 11:54:09 »
Zdarza mi się mieszać żęle i nie miałam jeszcze problemów ale przestrzegam zasady że baza lub bonder i żel budujący musż być z jednej firmy, biały lub wykończeniwy stosuję z innej i nie ma problemu :)

osobiści łączę żelki IBD z ESN i jest ok ale biorę pod uwagę też to że te żele wychodzą z jednej fabryki i są do sibie podobne więc ładnie się łączą :)

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
Mieszanie żeli różnych firm
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-17, 23:17:20 »
marta80 mogłabyś napisac jak je mieszasz.