Autor Wątek: CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych  (Przeczytany 4144 razy)

Gość

  • Gość
Intersują mnie Wasze pierwsze wrazenia zaraz po wejściu do salonu kosmetycznego. Jakie zachowania personelu wydaja sie Wam rażące, a jakie nie? Czy zwracacie uwage na estetyke salonu, czy bardziej przywiazujecie wage do jakosci oferowanych uslug? Czy lubicie gdy podczas zabiegu kosmetyczka opowiada o tym co robi i jak to dziala, czy wolicie sie zrelaksowac i wcale nie nawiazywac rozmowy?

Jestem ciekawa, dlatego ze ostatnio wybralam sie na zabiegi kosmetyczne, kiedy weszlam do salonu (nigdy przedtem tam nie bylam) zostalam potraktowana jak powietrze, personel byl zaaferowany soba, kiedy podeszlam do recepcji kazano mi w niemily sposob poczekac na swoja kolej, a kiedy oddalam sie w rece kosmetyczki (zabieg na twarz) ta nie raczyla poinformowac mnie co akurat wykonuje, musialam to z niej wyciagac, a na koniec z racji tego ze mialam zamkniete oczy przestraszyla mnie wykonujac z nienacka masaz twarzy. Na do widzenia recepcjonistka chciala mnie uszczesliwic na sile karnetem na kolejne kilkanascie zabiegow. Bylo to natretne i nie profesjonalne.
Czy ktoras  z Was miala podobne doswiadczenia?
Pozdrawiam

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-02, 17:14:23 »
ja pierwsze co zauwazam to to czy mam dobry kontakt z kosmetyczka.i przytulne wnetrze takze jest wazne.
ale najwazniejsze to wykfalifikowany personel.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-02, 22:31:41 »
ja zwracam uwage na porzadek, produkty a takze to w jaki sposob kosmetyczka przeprowadza wywiad jesli w ogole
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-02, 22:55:25 »
ja dużą wagę przywiązuje do atmosfery ktorą zastanę w danym gabinecie a na dalszym planie samo wnętrze gabinetu - obowiązkowo musi być przytulne w ciepłych kolorach , dużą wagę przywiązuje do obsługii.. czyli musi być profesjonalna.. nie musi mi kosmetyczka mowić co robi w danym momencie ale chciałabym żeby stworzyła atmosferę w której poczuje się bezpiecznie i wyjdę z uśmiechem na ustach.. :)

Offline Blacknight

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Muslim world
CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-02, 23:51:39 »
dramatem jest zaniedbana kosmetyczka, stylistka paznocki z obgryzionymi lub/i brudnymi paznokciami, fryzjerka z tlustymi wlosami.nieporządek w gabinecie
Pozdrawiam
Ada

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-10-02, 23:58:09 »
Cytat: "adrlec"
dramatem jest zaniedbana kosmetyczka, stylistka paznocki z obgryzionymi lub/i brudnymi paznokciami, fryzjerka z tlustymi wlosami.nieporządek w gabinecie


no właśnie...  :evil:
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-10-03, 10:10:00 »
Zgadzam się.Widząc taką kosmetyczkę, najlepiej od razu opuścić gabinet.To nie wróży niczego dobrego.Ja również zwracam uwagę na wnętrze gabinetu.Powinno być czysto i przyjemnie.Personel powinien być miły i informować o tym, jaki zabieg wykonuje i co w danym momencie robi,jakie preparaty nakłada, itp.W końcu kosmetyczka jest dla klienta, a nie odwrotnie.

Gość

  • Gość
CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-10-03, 12:00:27 »
1 niemiła obsługa
2. oznaki braku dbania u siebie u kosmetyczki, manicurzystki
3. wystrój

no i brak profesjonalizmu a powiem szczerze ze z tym sie spotykam najczęsciej :(

kwiatuszek600

  • Gość
CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-10-03, 12:12:06 »
zgodzę się z Adrlec przedewszystkim wygląd salonu i personelu to jest najważniejsze usługi i ceny także mają na to wpływ czasem są salony które pracują na gorszych produktach i mają ceny droższe od tych co pracują na wyższej półce, no i przedewszystkim wiedza jeślki kosmetyczka mi mówi że mam przemywać twarz po oczyszczaniu wodą z mydłem (a taki miałam przypadek) to uciekam gdzie pieprz rośnie ponieważ taka osoba raczej nie jest kompetentna w usługach. A nie trzeba być kosmetyczkom żeby wiedzieć że zwykłe mydło do twarzy się nie nadaje. Tak więc wszystko ma wpływ na wygląd salonu począwszy od pomieszczenia, poprzez personel a kończąc na usługach.  :roll:

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-10-03, 14:04:01 »
Uważam, że kulturę wynosi się z domu. Jeżeli kosmetyczka jest wulgarna, nie miła to widocznie ktoś jej tego nie nauczył. Dlatego właśnie podczas pierwszych zajęć, zawsze omawiamy z dziewczynami cechy psychiczne kosmetologów, rozmawiamy o takich cechach jak takt, dyskrecja, cierpliwość, o tym, że podczas pierwszego spotkania kosmetyczka powinna zapoznać klienta z gabinetem: gdzie jest toaleta, gdzie jest pokój zabiegowy,  gdzie jest przebieralnia, aby czuł się w swobodnie w gabinecie. rozmawiamy o tym, że należy podchodzić do każdego klienta indywidualnie itp.

Mówimy również o cechach fizycznych np. o tym, że jeżeli kosmetolog ma za zadanie pracować nad wyglądem, to nie powienien zapominać o swojej powierzchowności.

Takie rozmowy dużo dają i uważam, że powinny być podstawowym zagadnieniem wiadomości wstępnych.

arli

  • Gość
CoWas zniechęca do korzystania z usług salonów kosmetycznych
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-10-06, 22:11:30 »
kiedyś z koleżanka wpadlam do jednego z najleprzych salonów w toruniu na pomalowanie paznokci bo zostawiłyśmy samochody w myjni obok i mialyśmy chwilke czasu, wchodzimy a tam siedzą 4 gówniary i doslownie dlubią sobie jedna w zebach a druga w paznokciach,reszta ziewala,mówimy grzecznie z uśmiechem na ustach(taki mamy sposób bycia)czy możemy na pomalowanie paznokci, na co jednA spojrzala na nas jak na swierzą kupe i lakonicznym głosikiem stwierdziła;NA POMALOWANIE PAZNOKCI TO ZA 2 TYGODNIE!! doda tylko że było po sezonie i totalna pustka w salonie.
wtedy stwierdzilam że u nas będzie wesoło,lużno i swojsko a klientki będą traktowane jak koleżanki a nie jak intruz i tak też się stalo,babeczki zadowolone czasami nagadać sie niemogą jak sie zejdą to prawdzi babiniec u nas i nikomu sie wychodzić niechce,przyciągają swoje koleżanki i znajome.