Autor Wątek: bezwonne liquidy  (Przeczytany 4406 razy)

Gość

  • Gość
bezwonne liquidy
« dnia: 2006-03-03, 16:59:23 »
jestem po kursie i pozamawiałam dobrych firm produkty do stylizacji paznokci- m.i. liquid nsi spa bezwonny i do tego akryle nsi speed. w polaczeniu rozlewa sie troszke mimo ze proporcje sa dobre i jak naloze na tips to troche dlugo schnie i potem do pilowania jest troche jakby gumowy!!! lipa troche :? a moze do akrylu nsi speed powinnam dokupic liquid nsi atraction??? czy ktos na tych spa pracowal?????? :cry: pozdrawiam

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
bezwonne liquidy
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-03, 19:44:01 »
Akryle bezwonne zawsze schną minimalnie dłużej i pozostawiają na końcu taką "gumowatą" powłoczkę,którą należy pozniej spiłować.

Gość

  • Gość
bezwonne liquidy
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-03, 22:32:36 »
A ja akrylom bezwonnym mówię zdecydowane nie! Uważam, że są kiepskie - bez różnicy z jakiej firmy. Jak dla mnie i tak mają ten specyficzny zapach, może ciut łagodniejszy, ale za to długo schną. Mam złe doświadczenia. Wole troszke pocierpieć, ale pracować z profesjonalnymi materiałami.

Gość

  • Gość
bezwonne liquidy
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-03, 22:38:20 »
akryl bezwonny wymaga troche innej techniki pracy - pedzelek musi byc bardziej suchy niz w tradycyjnym. stad problemy z rozlewaniem i dlugim schnieciem

akryl NSI SPA jest bardzo dobrej jakosci ale trzeba umiec nim pracowac :) sprobuj kulki brac 'za suche' jak na metode tradycyjna, powinno pomoc

Gość

  • Gość
bezwonne liquidy
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-05, 07:36:02 »
dzieki za pomoc buźka :)  :)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Akryl bezwonny
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-03-23, 14:03:35 »
Wiem, że sporo osób nie zagląda na główną stronę kosmetyczki.net.
Informuję, ze pojawił sie nowy art. z AP dotyczący akrylu bezwonnego.
Znajduje się tutaj.
Może przedstawiciele innych firm tez opisaliby swoje produkty z tego typu. Można by też podyskutować o technice pracy tym akrylem. Z tego co słyszałem i czytałem różni się ona od pracy "tradycyjnym" akrylem.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
bezwonne liquidy
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-03-23, 21:19:45 »
Różni się zdecydowanie.
Tak jak i w arytykule opisano(oraz mowa wyżej),akryle bezwonne(czy SPA jak kto woli ;) ) schną dłuzej niż akryle tradycyjne.Należy stosowac do nich inne proporcje proszek-liquid-przy bezwonnym pracujemy masą bardziej suchą.
Tutaj należy te proporcje o wiele bardziej starannie dobierać,gdyż zle dobrane,mogą powodowac,ze masa będzie nam szybciej żółknąc.
Normalnym "zjawiskiem" jest gumowata powłoczka(odnosi się wrażenie,ze akryl nie jest do konca zastygnięty),którą pozniej należy spiłowac(opracowując standardowo paznokcie)
Jedna ważna sprawa-akrylem bezwonnym nie zrobisz kwiatów,listków czy innych ozdóbek 3D ;) -zastygając dłuzej masa,rozlewa się i nici z efektownego zdobienia.