Autor Wątek: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję  (Przeczytany 8356 razy)

Offline natalia1985

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« dnia: 2014-03-07, 21:43:46 »
Wiec tak............ zabiegi mikrodermabrazji diamentowej wykonuje już od 3 lat. i kupiłam nowy sprzet , ponieważ stary się ciągle psuł. no i wykonałam zabieg jak zawsze a na drugi dzień klientka do mnie wróciła z twarzą w drobnych kreseczkach, wyglądały jak delikatne zadrapanka. oczywiście się nią zajęłam. zaproponowałam serie 6 zabiegów łągodzacych za darmo itp no ale aż nie moge w to uwierzyć. hmmm i myśle czy zle trzymałam głowiece ale kurde po tylu latach, czy musze wyczuć maszyne?( co dziwne byłoby przecież) . kurde zdarzyło się Wam tak zrobić? bo jestem w szoku no :( normalnie spiepszyłam zabieg.

Offline Weronika.o-ca

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-03-11, 22:22:46 »
Widzę, ze mamy podobny problem:/ u mnie pojawił się jednak przy kwasach... przy 9 zabiegu nagłe poparzenie skóry, po 2 tygodniach od zabiegu skóra jest miejscowo zaczerwieniona, kolor niejednolity, przebarwienia... dramat:(( widocznie kwas okazał się za mocny, klientka była tez lekko przeziębiona- byc moze miało to wpływ na efekt końcowy. Oprócz tego, ze mam mega doła  z tego powodu to trzeba cos jednak zrobić, zeby problem załagodzić... Macie doświadczenia w tej materii? Zamówiłam juz serię ampułek z Clareny z wit C- maja taką nowosc do stosowania na noc, terapia 10-dniowa. Oprócz tego maska i ampułki tez z Vit C, bede działać raz w tygodniu, a dla Klientki oprócz tych ampułek na noc zamówiłam jeszcze krem z Vit C- tez z nowej serii.
Czy którejś z Was tez zdarzyło się takie poparzenie skóry? Jak się ratowac? Najlepiej byłoby to złuszczyc, ale po pierwsze idzie wiosna, a po drugie boję się juz stosować u niej kwasy...

Offline sunatalia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-03-29, 22:25:58 »
hey, ja taką sytuację  miałam 2 lata temu- po dociekliwej analizie wszystkich możliwości  wyszło to,że głowica diamentowa była wyszczerbiona i pocierając klientkę pod kątem innym niż prosty wyszły zadrapania i tez połozyłam na to kwasy dość mocne teraz po dwoch latach prawie nie ma sladu jednak przez kilka miesiecy klientka(na szczescie znajoma) wyglądałą jakby ją kot podrapał-same ryski zawsze się wchłoną, gorzej po nałozeniu jeszcze kwasów.

Offline kkiken21

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-04-17, 18:19:32 »
wydaje się to bolesne, ale tylko wydaje. Niestety ślady zostają

http://Marcinbaczynski.pl/
« Ostatnia zmiana: 2015-02-21, 18:52:43 wysłana przez kkiken21 »

Offline firletka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-07-08, 18:41:25 »
Może mikrodermabrazja nie jest zabiegiem na wszystko i dla wszystkich? Czy klientki nie miały wrażliwej skóry, co teraz często się zdarza

Offline ankaaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-07-20, 21:07:45 »
moi zdaniem użyłaś za mocnej głowicy ,powinnaś zacząć   od największej gradacji (ja mam 200,150  i 100) ale trzeba też mieć na uwadze  czy klient miał już kiedyś zabieg i jaką ma skórę czyli musisz przeprowadzić wywiad  kiedy ostatni miał zabieg i jaki e były odczucia...

Offline IzaBeauty

  • Kosmetolog
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Człowiek uczy się całe życie :)
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-08-06, 13:27:12 »
Rozmawiałam niedawno z producentem sprzętu do mikrodermabrazji. Powiedział mi, że niektóre NOWE końcówki diamentowe mogą mieć nierówną powierzchnię i rysować skórę, dlatego on zaleca aby przed pierwszym użyciem potrzeć głowice jedna o drugą.

Offline Madzia87

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-10-13, 14:42:28 »
Wiec tak............ zabiegi mikrodermabrazji diamentowej wykonuje już od 3 lat. i kupiłam nowy sprzet , ponieważ stary się ciągle psuł. no i wykonałam zabieg jak zawsze a na drugi dzień klientka do mnie wróciła z twarzą w drobnych kreseczkach, wyglądały jak delikatne zadrapanka. oczywiście się nią zajęłam. zaproponowałam serie 6 zabiegów łągodzacych za darmo itp no ale aż nie moge w to uwierzyć. hmmm i myśle czy zle trzymałam głowiece ale kurde po tylu latach, czy musze wyczuć maszyne?( co dziwne byłoby przecież) . kurde zdarzyło się Wam tak zrobić? bo jestem w szoku no :( normalnie spiepszyłam zabieg.

Zdarza się najlepszym:) głowa do góry
zobacz czy głowica nie jest gdzieś uszczerbiona, mi się tak zdarzyło w połączeniu z kwasem. Głowica była nierówna (przejechałam ją pilniczkiem do paznokci) i już teraz jesy gicior:)
trądzik to moja specjalność
www.instytuturodyorlowo.pl

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-11-04, 21:55:17 »
Wydaję mi się, ze problem leży w głowicy. musiała być wyszczerbiona. Być może spadła twojej pracownicy albo zarysowała się gdy odkładałas ją do dezynfekcji. Głowa do góry :)
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline Becia76

  • Nie pozycjonujemy się!
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-03-15, 11:49:15 »
Nawet najwięksi popełniają błędy, najważniejsze potrafić przyznać się do błędu a z tego co pisałaś zajęłaś eis pacjentką więc teraz pozostaje przyjrzenie się głowicy i bardziej skupić się na tym zabiegu, najczęstszą przyczyną błędów jest rutyna. Głowa do góry będzie dobrze.
Nie pozycjonujemy się!

Offline fiukalka88

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
  • kosmetyczka, instruktor odnowy biologicznej
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-03-25, 10:41:03 »
prawdopodobnie to problm glowicy lub tez ustawilas mocną moc zassania. chociaz dziwnie bo przeciez wykonujac zabieg nie widziałaś zadnego podraznienia to praktycznie wychodzi od razu... Moze zle zabezpieczylas skore po mikro?
a moze Pani tez ja podraznila nakladajac cos silnego po zabiegu i stad taki efekt?
ale chyba za mocno byla zdarta skora... czyli chyba Twoja wina ;/
co do kwasowpamietajcie do kazdego zabiegu zluszczajacego upzedzajcie klientke informujcie ja o tym jak pilegenowac skrore po zabiegach bo czesto one nie widzac podraznienia zaczerwienienia nie dbaja o odpowiednia ochrone,ida na solarium,saune itp.
Pozatym polecam tez karty klienta do zabiegu jezeli jets to wasza pierwsza klientka wydrukujcie sobie karty zabiegowe niech rowniez zapoznaja sie z przeciwskazaniami i pilegnacja po zabiegu oraz podpisza. Poniewaz czasami moga byc nieprzyjemne konsekwencje
Moja praca, moja miłość.
kosmetykazpasja.blogspot.com

Offline tolka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podrapałam twarz klientki robiąc mikrodermabrazję
« Odpowiedź #11 dnia: 2016-04-14, 23:26:16 »
Wydaję mi się, ze problem leży w głowicy. musiała być wyszczerbiona. Być może spadła twojej pracownicy albo zarysowała się gdy odkładałas ją do dezynfekcji. Głowa do góry :)

Na 95% tak było.