Autor Wątek: oczyszczanie twarzy  (Przeczytany 133356 razy)

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-09-02, 09:14:01 »
Na szkoleniach wykonywania zabiegów kwasami zarówno firmy MayStar jaki i Sweet Skin System uczą tak, że przy pierszym z serii zabiegów można zrobić oczyszczanie.

Obie te firmy szkolą, że zabiegi te można wykonywać przez cały rok (latem zalecają stosowanie ja najwyższych filtrów).

Ja jednak widziałam twarz po letniej kuracji kwasami i nigdy nie zrobiłabym zabiegu kwasami latem.

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
oczyszczanie cery
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-01-06, 20:45:10 »
jakie są przeciwwskazania do oczyszczania cery :?:
np naczynkowej :?: a do innych rodzajów cer też są jakieś :?:
może któraś z was wie :?:
pozdrawiam :)

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-01-09, 21:40:49 »
przede wszystkim jesli uzywasz aparatury przy zabiego oczyszczania musiasz zwrocic uwage na przeciwskazania dotyczace uzycia pradu (np. przy darsonwalizacji), ktorych jest niemalo ( ciaza, choroby serca,. zastawki, po estrakcjach zebow itp). a przeciwskazania dotyczace samego mechanicznego oczyszczania to na pewno ostre stany zapalne skory, alergiczne stany skorne (ostudy itp).

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-01-14, 13:06:07 »
Przeciwwskazania do zabiegu mechanicznego oczyszczania;
1. zmiany zapalne
2. zmiany ropne
3.alergie
4. stany zakaźne
5.ropne zmiany okołozębowe
6. bezpośrednio po rwaniu zeba


Jeśli używasz wapozonu to raczej nie do skór naczyniowych, podrażnionych, z trądzikiem rożowatym

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-01-16, 18:47:13 »
Przeciwskazaniem są także:

choroby wirusowe:
-grupa opryszczek, (oczywiście w fazie wstępnej kiedy jest jeszcze pęcherzyk)
-grupa brodawek

-grzybica skóry gładkiej

-zakażenia gronkowcowe i paciorkowcowe

-niektóre postacie trądzika
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
jaka różnica między oczyszczaniem młodzieżowym a pełnym?
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-04-08, 11:45:17 »
jaka jest róznica między oczyszczaniem młodzieżowym a oczyszczaniem pełnym???  :?:  :?:

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-04-08, 17:59:33 »
Chodzi chyba o to, że oczyszczanie młodzieżowe jest bez masażu twarzy ze względu na częste występowanie wykwitów ropnych. natomiast oczyszczanie pełne jest łącznie z masażem twarzy.

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-04-08, 19:26:24 »
w ktorym momencie oczyszczania robicie masaz? i na jakim preperacie?

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #38 dnia: 2006-04-08, 20:14:22 »
To zależy, jeśli na skórze jest mało zanieczyszczeń i nie trzeba ich otwierać to masaż robie po oczyszczaniu,  a gdy jest duzo to wiadomo, że przed oczyszczanie. Pod vapozonem oczywiscie. Do masażu przy takim zabiegu staram się wybierać żewlowe preparaty. A jesli pomeż to zacheć klientke do tego by zabieg z masazem zrobic osobno, bo nawet jesli preparat do masażu jest lekki, to lubi zrobic sie po oczyszczaniu jakaś krostka lub stan zapalny.Wiadomo, ż nie zawswze się tak da.

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #39 dnia: 2006-04-11, 00:02:49 »
masaz mozna robic w polaczeniu z wapozonem. wtedy buzia bardzo dobrze sie rozgrzewa. nie proponuje natomiast wykonywania masazu po zabiegu oczyszczania mechanicznego.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #40 dnia: 2006-04-17, 16:47:49 »
Moim zdaniem wszystko zależy od rodzaju cery(wiadomo że jeśli skóra intensywnie się przetłuszcza lub gdy są jakieś stany zapalne nie chcemy jej jeszcze dodatkowo pobudzać, wtedy lepiej zrezygnować z masażu ), jak dużo trzeba było oczyścić ze skóry(jeśli było to oczyszczanie gdzie mocno była skóra zanieczyszczona to może tez lepiej zrezygnować z masażu klasycznego a wykonać delikatne głaskanie i masaż hydrofilny) oraz jaki prep. wybierzemy i jaki masaż wykonamy, przy skórach tłustych dobrze zamiast masażu klasycznego zrobić drenaż limfatyczny.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #41 dnia: 2006-04-17, 23:18:30 »
hmmm nie do konca sie z toba zgodze ale to wcale nie znaczy ze nie masz racji.
oczyszczanie=podraznieniu skory i rozszerzeniu porow a nastepnie ich zamknieciu.ponowne rozgrzewanie skory moim zdniem nie jest wskazane bez wzgledu na cere.

skoa tlusta takze wymaga masazu natomiast drenaz polecam przy skorach ze zmianami ropnymi i  stanami zapalnymi

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #42 dnia: 2006-04-18, 21:12:30 »
No tak, ale mnie uczono, że właśnie ze względu na rozszerzenie porów skórnych oraz rozgrzanie i pobudzenie skóry można ten fakt wykorzystać wmasowując prep. by penetracja składników odżywczych była większa i efektywniejsza np. w przypadku skóry suchej i dojrzałej, atroficznej.

Ale jak obie zauważyłyśmy wszystko zależy od rodzaju cery i indywidualnego podejścia do danej klientki, myślę że to jest najważniejsze bo każdy przypadek jest troszkę inny, i może dobrze bo przynajmniej wtedy zawód ten jest ciekawszy  :wink:
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #43 dnia: 2006-04-18, 22:16:08 »
skarbie wlasnie masaz mozna polaczyc z rozgrzewaniem twarzy pod wapozionem ale robiac to jednoczesnie. ja natomiast nie polecam masowania twarzy po zabiegu oczyszczenia mechanicznego i zamkniecia porow

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #44 dnia: 2006-04-18, 22:47:58 »
Ja również nie polecam masażu po "zamknięciu porów"  :wink: Ale uwazam że w niektórych przypadkach można zrobić masaż po oczyszczaniu skóry (oczywiście po dezynfekcji) gdyż będzie lepsza penetracja skł. aktywnych prep. :D

Ale oczywiście często stosuję również masaż przed oczyszczaniem właśnie pod vapozonem  :D
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta