Autor Wątek: oczyszczanie twarzy  (Przeczytany 133354 razy)

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« dnia: 2005-07-27, 13:06:12 »
Cześć dziewczyny!!! !Napiszcie jak u Was wygląda zabieg oczyszczania twarzy.Tzn.co pokolei robicie,jakich maseczek używacie do rozpulchnienia naskórka,jakiej firmy,jakiej maseczki po oczyszczaniu,czy wykonujecie galwan,darsonwal,jontoforeze(na jakich ampułkach?)

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-27, 15:43:51 »
na produktach zaja
chociaz nieraz maseczka rozpulchniajaca z Jadwigii
lub na maske termiczna na ziołach

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-27, 15:58:01 »
Cytat: "caro50"
na produktach zaja
chociaz nieraz maseczka rozpulchniajaca z Jadwigii
lub na maske termiczna na ziołach

Nie jestem kosmetyczka ale maske termiczna to uzywalo sie chyba kilkanascie lat temu!!!
Bez obrazy ale... jakosc tych produktow rowniez nie jest najwyzsza.
Moze jednak przejsc na cos bardziej profesjonanego i... uzyc np. wapozonu?

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-27, 16:48:26 »
Wapozon owszem rozpulchnia skórę, ale czasem są skóry grube i trzeba wspomóc wapozon czymś. Przecież samego wapozonu na twarz nie puścimy. Maska rozpulchniająca jest normalnie używana i nie wiem dlaczego mówisz, że używało się jej kilkanaście lat temu...
Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy, to najpierw mleczko (np. Thalgo, albo AA), potem peeling (w zależności od problemu skóry - enzymatyczny, albo gommage), masaż twarzy (czasem wykonuję też masaż twarzy pod wapozonem na peelingu z dodatkiem kremu do masażu. Potem oczyszczanie mechaniczne. Następnie maseczka (np. laroset, albo algi nieoczyszczone Thalgo, albo maska firmy LEIM z serii Sayonara). Na koniec krem LEIM z serii Sayonara, albo AA albo Thalgo.

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-27, 18:56:40 »
- demakijaż (mleczkiem lub żelem zależnie od rodzaju cery)
- peeling (najczęściej enzymatyczny, czasem gommage, rzadko z drobinkami ściernymi)
- tonizowanie
- maska rozpulchniajaca pod wapozonem lub masaż na żel nawilżający pod wapozonem
- oczyszczanie mechaniczne
- d'arsonwal
- maseczka ściągająca z glinką
- wklepanie ampułki przeciwtrądzikowej (np. z Prosystem dr Eris) lub jonoforeza
- komcentrat nawilżający lub regenerujący lub obkurczający naczynka pod maskę
- maska algowa
- lampa Solux (filtr niebieski)



Czasem (tylko przy bardzo bardzo wrażliwych cerach) przed położeniem alg nakładam na kilka minut maseczkę łagodzącą podrażnienia.

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-27, 18:59:11 »
Mam inne pytanie. Co sądzicie o robieniu masażu po oczyszczaniu?

Ja się uczyłam, że można robić tylko przed (bo otwiera pory, rozgrzewa skórę). Ale w gabinecie gdzie miałam nieprzyjemność przez pewien czas pracować kosmetyczki robiły PO czyszczeniu i tłumaczyły to tym, że "po tej męce należy się jeszcze coś przyjemnego klientkom".
Co o tym myślicie?

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-27, 20:05:30 »
stanulka  tak z czystej ciekawości po co po oczyszczaniu  nakładasz dwie maseczki?Jedna wystarczy jesli jest dobrze dopasowana do stanu skóry.Jesli chodzi o masaż czasami robie po oczyszczaniu ale tylko wtedy jak bylo malo do oczyszczania i skóra jest sucha,a jesli klientka ma bardzo zanieczyszczona skóre to jak nabardziej przed oczyszczaniem  robimy masaż,bo przewaznie póżniej zatykamy pory i skóra zle sie goi                                                                                                    1. demakijaz(mleczko lub zel)                                                        2.peeling(z kwasami)                                                                       3.wapozon                                                                                     4.czasami po parówce  piling kawitacyjny                                                5.maska z ziółek(uwielbaiam i nie zamienilabym na nic innego-próbowałam juz rozpulchniaczy iale i tak wróciłam do ziół)                 6.oczyszczanie manualne                                                            7.darsonwal                                                                                       8. czasami masaż z ampułką ultradżwiekami,lub sama ampułke wmasowuje                                                                               9.maseczka dopasowana do typu i stanu skóry                                  10.tonik                                                                                      11.kremik.                                                                                     Napisałam ze czasami używam ultradżwieku(piling kawitacyjny i masaz głowicami)dlatego ze jest z dopłata . Nie uzywam maski termicznej - nie chce nikogo urazic(sorki)-ale to juz przezytek a pozatym bardzo rozgrzewa skóre i nie nadaje sie dla bardzo wrazliwej skóry unaczynionej

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-27, 20:40:15 »
Jeżeli ktoś mi wykonuje zabieg, to ja lubię maskę SAGO - Charmine Rose (cholerka , nie pamiętam nowej nazwy tej firmy ), moja skóra dobrze na nią reaguje.

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-27, 20:44:31 »
Cytat: "Marlena"
stanulka  tak z czystej ciekawości po co po oczyszczaniu  nakładasz dwie maseczki?


Po oczyszczaniu należy zamknąć pory. W tym celu nakładam maseczkę z glinką (nie spotkałam innej maski tak efektywnie zamykającej pory).

Algi nakładam (chyba, że klientka sobie nie życzy) bo bardzo ładnie "uciszają, uskokajają" skórę. Poza tym mają działanie nawilżające, regenerujące. Jest to dobre połączenie zabiegu oczyszczania z zabiegiem pielęgnującym. Po oczyszczaniu skóra jest dobrze przygotowana do wchłaniania składników zawartych w masce.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-27, 20:47:20 »
Ja wykonuje zabieg dokładnie jak Stanulka :D maska z glinką, lub z kaolinem, a potem algi

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-27, 20:58:31 »
Cytat: "Kasia_Krzysztoszek"
Większość osób uważa, że maska termiczna jest przestarzała i powinno się ją schować głęboko w szafie.


Ja tak nie uważam i masz rację, klientki tęsknią za ziołówkami :)
Trzeba tylko pamiętać o przeciwwskazaniach (niestety teraz coraz więcej osób ma alergię - o zgrozo na rumianek też się zdarza- i rozszerzone naczynka :( )

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-07-27, 22:54:45 »
Cześć dziewczyny Jak uczyłam się w szkole było zawszed tak demakijaż peeling rozpulchnianie czyszczenie zamykanie itd. standard. ok. Ale jak miałam praktyki u "starej" doświadczonej kosmetyczki to radziła mi zawsze, żeby najpierw zrobić demakijaż potem masaż (jak sbie tego klientka życzyła) następnie rozpulchnianie czyszczenie i dopiero wtedy peeling. A dla czego ponieważ po czyszczeniu są jeszcze niedociągnięcia, które peelingiem można zredukować. I ja tak robię i nie powiem jest ok.  co o tym sądzicie? pozdrawiam

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-07-27, 23:31:20 »
Ja równiez uzywam ziólek i bardzo je lubie ,ale nie używam maski termicznej tylko foli aluminiowej jest bardziej bezpieczniejsza ,same ciałko podgrzewa ziółka i jest fajna na naczynka(bezpieczeczna)bo nie rozgrzewa aż tak(temp. ciałka)A skóra super sie rozpulchnia.I tez czuc zapach ziół :wink:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-07-28, 07:56:42 »
Ming_shu - oczywiscie masz racje, jezeli ktos sobie specjalnie zazyczy maske termiczna to jak najbardziej - dla klienta wszystko, ale chyba na dzien dzisiejszy nie powinna byc juz glownym elementem rozgrzewajacym twarz!?

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
oczyszczanie twarzy
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-07-28, 10:58:34 »
Oczywiście, że nie :D