Autor Wątek: oczyszczanie skóry a kwasy  (Przeczytany 1507 razy)

Offline Aga89

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
oczyszczanie skóry a kwasy
« dnia: 2012-10-28, 08:36:16 »
Witam, mam pytanko, czy bezposrednio po oczyszczaniu manualnym mozna położyc 25% kwas pirogronowy??

Offline fiukalka88

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
  • kosmetyczka, instruktor odnowy biologicznej
Odp: oczyszczanie skóry a kwasy
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-11-14, 21:32:48 »
oprócz stężenia kwasu ważne jest też jego ph które decyduje również o jego działaniu im mniejsze ph tym, mocniej będzie działał. Wiesz zależy to wszystko od kondycji skóry i jak mocno była oczyszczana. Ja napiszę Ci że jeżeli były to mocna skóra to bym położyła ale skorciła jego czas działania. Jeżeli skóra jest baardzo podrażniona po oczyszczaniu to nie natomiast jeżeli oczyszczałaś tylko częściowo to tak. Ja często po oczyszczaniu nakładam kwas migdałowy ponieważ on jest ok również przy podrażnieniu nie będzie skóry podrażniał jak pirogronowy.
Pewnie zaraz posypią się komentarze że po oczyszczaniu nie kładzie się kwasu itp itd ale drogie Panie uważajmy się za profesjonalistki i ceńmy swoją wiedzę doświadczenie.Każdy robi takie zabiegi na ile uważa się mocny w danej dziedzinie i czasami przełamuje stereotypy.
Moja praca, moja miłość.
kosmetykazpasja.blogspot.com

Offline katarinaizd

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: oczyszczanie skóry a kwasy
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-11-15, 18:43:23 »
Oczywiście że tak,  ja tez kłade kwas na grube skóry i potem klientki wracają i chwalą efekty.