Autor Wątek: oczyszczanie twarzy i dekoltu  (Przeczytany 55550 razy)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #75 dnia: 2006-12-12, 21:44:45 »
Cytat: "beti"
Ja bym się bała wykonać komuś oczyszczanie twarzy w domu, to dość poważny zabieg, wystarczy źle zamknąć pory i narobić komuś i sobie biedy, trochę nieprofesjonalnie


to trzeba je zamykać dobrze  :wink:  takie same błędy możesz popełnić w gabinecie  :wink:

przyznam że oczyszczanie to jedyna rzecz której nie robię w domu a robiłam w pracy ale z innych powodów:
 :arrow: nie mam łóżka zabiegowego ponieważ nie mam go gdzie wstawić  :wink: a na kanapie jest za nisko na tak długi zabieg :wink:
 :arrow: z wyżej wymienionego powodu nie kupowałam ani wapozonu ani maski termicznej ani ziół  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #76 dnia: 2006-12-12, 23:13:38 »
ja tak samo chociaz chetnych jest sporo  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #77 dnia: 2007-01-15, 22:54:12 »
sa takie produkty marki Helena Rubinstein na problem z porami, zestaw - Pore genius, daje calkiem fajne rezultaty
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #78 dnia: 2007-01-25, 22:18:10 »
po oczyszczeniu y kosmetyczki warto zaopatrzyc sie w ampulki NORMALIZANTE firmy PERLAMAR, szczegoly moge przyslac na maila reguluja one i normalizuja prace gruczolow lojowychi maja dzialanie antybakteryjne i antyzapalne. Pozwalaja szybko odblokowac pory skory rozpuszczajac i usuwajac zalegajace sebum. mjakmasaz@interia.pl

ampulki 2-3 razy w tygodniu a na codzien maske beauty enzyme mask Perlamar, ktora regularnie i delikatnie bedzie oczyszczac skore nie dopuszczajac do spowalniania zluszczania sie martwego naskorka co prowadzi do blokowania porow oraz tworzenia sie wagrow...

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #79 dnia: 2007-02-03, 14:57:47 »
Najbardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych jest zabieg oczyszczania cery. Niezależnie od rodzaju cery każda z Was odczuwa co jakiś czas potrzebę oczyszczenia skóry a przede wszystkim usunięcia zaskórników (to czarne punkciki, które trudno jest ukryć pod makijażem).

    Zaskórniki (nie zaskórniaki!) to drobne czopy rogowo - łojowe zalegające w przewodach gruczołów łojowych. Powierzchnia zaskórników jest zwykle ciemna na skutek utleniania się keratyny. Zaskórniki mogą być otwarte i zamknięte. Zaskórniki występują zwykle w miejscach objętych łojotokiem. Zdarzają się również zaskórniki suche (zwykle tkwiące w przewodach gruczołów łojowych od dłuższego już czasu). Wiele osób zgłasza się do gabinetu kosmetycznego na oczyszczenie cery nie tylko z zaskórników, ale także z prosaków.

    Prosaki to maleńkie, białawe twory, wielkości ziarnka maku lub prosa, umiejscawiają się tuż pod naskórkiem. Są to zwykle torbiele gruczołu potowego lub łojowego. Torbiel taka powstaje najczęściej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego.

    Prosak jest twardy (wygląda jak malutka biała kuleczka). Najczęściej występuje na twarzy (policzki, czoło, powieki), czasami może pojawić się na narządach płciowych lub na powierzchni blizn

    Podobnie do prosaków wyglądają kaszaki. Występują one w postaci pojedynczych lub mnogich, okrągłych, twardych torbieli (mogą mieć wielkość od ziarna grochu do gołębiego jaja) najczęściej w obrębie mieszków włosowych lub gruczołu łojowego. Kaszaki są pokryte skórą i nie wykazują cech zapalnych, na szczycie kaszaka może być widoczny rogowy czop. Kaszaki umiejscawiają się na owłosionej skórze głowy, na twarzy, na karku, za uszami, na tułowiu, w okolicy narządów płciowych. Leczenie powinien przeprowadzić chirurg, gdyż kaszak należy usunąć wraz z jego torebką. Nie zmuszajcie kosmetyczki aby po rozpoznaniu kaszaka usunęła go - może to być mało efektywny zabieg.

    Jeśli na swojej twarzy zauważasz zaskórniki lub prosaki to powinnaś wybrać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg oczyszczania cery (również można oczyszczać dekolt i plecy, a nawet ramiona jeśli jest taka potrzeba, zabieg przebiega podobnie).

    Zabieg oczyszczania cery rozpoczynany jest od dokładnego demakijażu twarzy (panie zwykle przychodzą do gabinetu w makijażu, ale nawet gdyby na twarzy nie było kolorowych kosmetyków to kosmetyczka i tak powinna rozpocząć zabieg od zmycia twarzy). Do demakijażu kosmetyczka używa mleczka, żelu lub pianki (kosmetyki już na wstępie dobiera do rodzaju cery - jeśli jesteś pierwszy raz w gabinecie kosmetyczka musi wypytać Cię o kilka szczegółów dotyczących Twojej cery). Po zmyciu twarzy (ja zmywam zawsze także powieki i rzęsy ponieważ uważam, że nie można przeprowadzić kompleksowego zabiegu bez zastosowania preparatów pod oczy i na powieki - słyszałam, że niektóre kosmetyczki pozostawiają makijaż na powiekach - uważam, że to błąd) przychodzi kolej na dokładną analizę stanu cery - kosmetyczka ogląda cerę i ustala jakie dodatkowe zabiegi poza oczyszczeniem może wykonać. Musisz być dokładnie poinformowana jakie znaczenie dla Twojej cery mają proponowane zabiegi i jaka jest cena takiego rozszerzonego zabiegu. Nie mogą spotkać Cię niespodzianki w chwili gdy masz zapłacić za zabieg. To Ty decydujesz, czy chciałabyś rozszerzyć zabieg np. o masaż twarzy, szyi i dekoltu, o dodatkową maseczkę, regulację brwi, hennę, zastosowanie innej metody oczyszczania np. z użyciem nowoczesnego aparatu, ustal także, czy na koniec zabiegu chcesz mieć zrobiony makijaż dzienny.

    Możesz wybrać zabieg standardowy - ograniczający się do zabiegu oczyszczania cery.

    Jeśli wybrałaś taki uproszczony zabieg to po analizie cery kosmetyczka przechodzi do kolejnych czynności. Jeśli cera tego wymaga wykonywany jest peeling. W zależności od rodzaju i stanu cery może to być peeling ziarnisty, enzymatyczny lub typu gommage. Kosmetyczka może wykonać także zabieg wzmacniający efekt peelingu tzw. brushing (szczotkowanie). Brushing to zabieg wykonywany aparatem z obrotową szczoteczką. Zabieg jest bardzo przyjemny - jest to rodzaj delikatnego masażu (nie możesz poddawać się temu zabiegowi, jeśli masz naczynkową cerę lub ropne wykwity oraz jeśli cera jest bardzo wrażliwa).

    Po peelingu kosmetyczka nakłada na twarz maseczkę (lub krem) o działaniu rozmiękczającym naskórek. Działanie tego preparatu zwiększa zastosowanie urządzenia wytwarzającego parę tzw. vapozon. Strumień pary kierowany jest na twarz (nie powinnaś czuć gorąca na twarzy, a tylko delikatne ciepło i wilgoć). Taki zabieg oprócz tego,że wzmacnia działanie maseczki daje także efekt rozszerzenia porów skóry. Jeśli cera jest tłusta, z wypryskami to kosmetyczka może zastosować ozonowanie pod koniec vaporyzacji. Ozon ma bakteriobójcze działanie na skórę. Cały zabieg z zastosowaniem vapozonu trwa ok. 15 min.

    Jeśli skóra jest bardzo zanieczyszczona lub kosmetyczka wie, że jest to cera trudna do oczyszczenia, może użyć dodatkowo maseczki rozgrzewającej (jeśli nie masz rozszerzonych naczyńek). Po nałożeniu takiej maseczki będziesz czuła jej intensywne działanie rozgrzewające (może to być nawet uczucie pieczenia).

    Po szybkim zmyciu maseczki kosmetyczka przystępuje do manualnego oczyszczania cery. Zwróć uwagę aby od tego momentu miała na dłoniach rękawiczki jednorazowe (a w trakcie całego zabiegu zwracaj uwagę na to czy kosmetyczka często myje ręce, czy dezynfekuje dłonie specjalnym płynem).

    Oczyszczanie z zaskórników polega na usuwaniu zalegającej treści po przez ucisk palcami. Palce kosmetyczka musi mieć owinięte w chusteczki higieniczne, nie może to być agresywny ucisk, nie możesz mieć wrażenia, że usuwanie zaskórników odbywa się po przez nacisk paznokciami. Oczyszczanie nie może trwać zbyt długo - jeśli czujesz się już zmęczona czy zniecierpliwiona tym etapem to powiedz o tym kosmetyczce (troskliwa kosmetyczka powinna pytać Cię czy nie męczy Cię zbytnio ten etap zabiegu). Usuwanie zaskórników nie jest bolesne, ale jeśli zaskórników jest dużo lub cera jest trudna do oczyszczania to zabieg może nie być zbyt przyjemny i, mimo starań kosmetyczki o delikatne usuwanie zaskórników, możesz odczuwać mocniejszy ucisk. Kosmetyczka nie powinna usuwać ropnych zmian (nie poprawi to wyglądu skóry, a może przyczynić się do powstania większych stanów zapalnych). Zmiany ropne musi wyleczyć dermatolog.

    Nie zdziw się jeśli kosmetyczka będzie chciała użyć igiełki do nakłucia zamkniętych zaskórników lub prosaków. Igiełka musi być jednorazowa (nie zgadzaj się na żadne inne igły - tylko jednorazówki!). Nakłucie musi być zrobione bardzo delikatnie tak aby nie było potem widać śladów. Jeśli nie jest to konieczne to kosmetyczka nie powinna nadużywać igiełki. Czasami do usuwania zaskórników używany jest przyrząd zwany łyżeczką Unny. Taki rodzaj pałeczki zakończony łyżeczką z dziurką lub pętelką - ułatwia usunięcie zaskórników z miejsc trudniej dostępnych.

    Po usunięciu zaskórników i ewentualnych prosaków następuje punktowe zdezynfekowanie krostek czy nakłutych igiełką miejsc. Teraz na całą twarz może być użyty preparat o działaniu przeciwzapalnym, łagodzący zaczerwienienia. Kolejny etap (pomijany niestety w wielu gabinetach) to d`arsonwalizacja. Zabieg wykonywany jest urządzeniem,które wytwarza prąd wielkiej częstotliwości. Pod wpływem tego prądu w tkance wytwarzana jest minimalna ilość ciepła. Działanie tego aparatu ma na celu uspokojenie skóry po zabiegu, jest to także rodzaj masażu, a także świetna dezynfekcja skóry za pomocą ozonu. W trakcie zabiegu będziesz odczuwała mrowienie, lekkie szczypanie, iskrzenie oraz zapach ozonu.

    Jeśli jest to konieczne dla pogłębienia efektów leczniczych (np. na naczynka lub łojotok) kosmetyczka może zastosować dodatkowo zabieg galwanizacji lub jontoforezy (te zabiegi opiszę osobno), może także, jeśli dysponuje takim urządzeniem zastosować kosmetyki lub kosmeceutyki wprowadzane w skórę za pomocą ultradźwięków.

    Następnym etapem zabiegu oczyszczania cery jest nałożenie odpowiednio dobranej maseczki łagodzącej (bardzo dobry efekt działania tego typu maseczek można uzyskać poprzez naświetlanie lampą sollux z niebieskim filtrem). Ta lampa ma działanie łagodzące, przeciwzapalne, działa kojąco na naczynka. Zwróć uwagę czy oczy masz dobrze zasłonięte w trakcie tego naświetlania. Ja pamiętam także, aby na powieki i pod oczy nałożyć krem pielęgnacyjny i dodatkowo chłodzące kompresy.

    Po zmyciu maseczki kosmetyczka używa kojącego toniku i nakłada odpowiedni do rodzaju cery krem (zimą musi to być koniecznie krem chroniący przed mrozem a latem z wysokimi filtrami UVA i UVB). Jeśli cera jest jeszcze zaczerwieniona lub są punktowe ślady to koniecznie musi być nałożony preparat kojący, korygujący zaczerwienienia. Na koniec zabiegu możesz poprosić o wykonanie makijażu. Po zabiegu nie możesz mieć zaczerwienionej skóry i widocznych śladów oczyszczania.

    Zabieg standardowy, który opisałam może być rozszerzony o kilka dodatkowych elementów np.:

    masaż twarzy, szyi i dekoltu,
    maseczkę na szyję i dekolt
    maseczkę na okolice oczu
    maseczkę na dłonie
    maskę odżywczą po zmyciu maseczki ściągającej
    maskę z alg (liftingującą, chłodzącą, łagodzącą)
    masaż dłoni i stóp
    hennę brwi i rzęs
    regulację brwi

    Zwykle wykonanie tych zabiegów wiąże się z dodatkowymi odpłatnościami. Nie są to drogie zabiegi, a zdecydowanie wzmacniają efekt standardowego zabiegu oczyszczania cery.

    Oczyszczanie cery powinno być wykonywane w miarę regularnie (lepiej nie dopuszczać do mocnego zanieczyszczenia zaskórnikami - skóra ma wtedy nieładny koloryt, a zaskórniki nie sprawiają estetycznego wrażenia). Częstotliwość zabiegów ustali kosmetyczka w zależności od rodzaju cery i indywidualnych potrzeb.

:: Alternatywne metody oczyszczania cery


    Niektóre gabinety kosmetyczne dysponują urządzeniami, które mają za zadanie wspomóc lub nawet zastąpić zabieg manualnego oczyszczania cery.

    Pierwszy taki aparat, który kilka lat temu pojawił się w gabinetach to Vacuum-Spray. Jest to urządzenie, którego działanie polega na odsysaniu zaskórników. Z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to zabieg zbyt skuteczny, niewiele zaskórników można w ten sposób usunąć, a w przypadku cery delikatnej lub naczynkowej zbyt intensywny zabieg może doprowadzić do uszkodzenia naczynek.

    Zdecydowanie bardziej skutecznym zabiegiem jest kawitacja ultradźwiękowa.Jest kilka aparatów wykorzystujących szpatułkę ultradźwiękową do różnorodnych zabiegów na twarz (np. Face X, Ultra-Beauty, Shiny, Skin Eclat). Urządzenia tego typu służą w gabinetach kosmetycznych do zabiegów oczyszczania cery po przez peeling ultradźwiękowy (nawet bez użycia kosmetyków zabieg jest skuteczny u większości osób). W wyniku wibracji ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości wzrasta metabolizm komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach. Usuwanie zanieczyszczeń, martwych komórek przebiega bezpiecznie i szybko. Peeling ultradźwiękowy poprawia wygląd skóry jednak wiele osób o tłustej, mocno zanieczyszczającej się cerze może nie być usatysfakcjonowanych efektami zabiegu.

    Kolejny aparat, który kosmetyczki wykorzystują do zabiegów oczyszczania skóry to aparat do mikrodermabrazji. Do tego rodzaju zabiegów stosowane są kryształki korundu. Zabieg polega na usunięciu (starciu) powierzchniowych warstw naskórka. W efekcie skóra staje się jaśniejsza, czyściejsza i gładsza.Jeśli zabieg mikrodermabrazji ma na celu oczyszczenie cery to jest wykonywany tylko powierzchniowo. Kosmetyczka, jeśli widzi przeciwwskazania do tradycyjnego oczyszczenia cery lub do zastosowania aparatów oczyszczających może wykonać zabieg, w którym zastosowane będą kosmetyki o działaniu rozpulchniającym, rozmiękczającym oraz oczyszczającym. Gabinety kosmetyczne mają do dyspozycji różnorodne preparaty np. ampułki czyszczące do jontoforezy czy żele galwaniczne oraz peelingi, maseczki i inne łagodnie działające kosmetyki. Zabieg taki, jeśli nie ma przeciwwskazań może być wspomagany brushingiem (urządzenie z obrotową szczoteczką).

    Przy doborze sposobu oczyszczania cery kosmetyczka kieruje się przede wszystkim potrzebami cery, wymaganiami klientki oraz możliwościami gabinetu. Aparaty, które wymieniłam są w posiadaniu nielicznych gabinetów.
    W Polsce największą popularnością cieszą się zabiegi tradycyjnego, manualnego oczyszczania cery. Uważam, że za tą popularnością kryje się przede wszystkim uzyskany efekt. Z moich obserwacji wynika, że zabieg tradycyjny, wykonany prawidłowo jest najbardziej skuteczny.
    Zdarzyło mi się spotkać z opinią klientek przyjeżdżających do mojego gabinetu np. z Niemiec czy Holandii, że zabiegi wykonywane przez polskie kosmetyczki (czyli przeważnie w tradycyjny sposób) są o wiele bardziej skuteczne niż zabiegi wykonywane tylko za pomocą nowoczesnych aparatów.

    Jeżeli jednak masz możliwość przetestowania aparatów do oczyszczania cery to radziłabym spróbować. Może okazać się, że taka metoda odpowiada Ci bardziej niż manualne oczyszczanie cery.

źródło: www.pcsa.pl
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
ultradźwięki w domu????
« Odpowiedź #80 dnia: 2007-02-06, 15:24:09 »
witam...
przeglądając stronki natknełam się na urządzenie: Ultrasonic & Ionic Beauty Kit - MAGIC GENE
http://www.starlite.com.pl/product_info.php?products_id=336
czy można samodzielnie w domu wykonywać zabiegi tym aparatem jeżeli tak, to jakie (żeby nie zrobić sobie krzywdy) ?? moim problemem są popekane naczyńka i zwiotczała skóra, jakie preparaty mogłabym zastosować w domu wykorzystując ten aparat??

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #81 dnia: 2007-02-06, 15:43:30 »
Ania, masz okazję się wykazać. Tylko delikatnie proszę. ;)
Devil may cry...

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Re: ultradźwięki w domu????
« Odpowiedź #82 dnia: 2007-02-06, 15:48:56 »
Cytat: "shide"

czy można samodzielnie w domu wykonywać zabiegi tym aparatem jeżeli tak, to jakie (żeby nie zrobić sobie krzywdy) ?? moim problemem są popekane naczyńka i zwiotczała skóra, jakie preparaty mogłabym zastosować w domu wykorzystując ten aparat??


Nie , nie możesz  :wink: Tego typu urządzenia powinny obsługiwać przeszkolone do tego osoby i jest nieporozumieniem ze można je kupić w internecie :twisted: w wersji domowej :wink: a jeśli można kupić to nie dają takich efektów jak zabieg profesjonalny w profesjonalnym w gabinecie  profesjonalnym urządzeniem :wink:
a z Twoją buźką radzę się przejść do kosmetyczki :wink:  
w wypadku takiej cery to na 90 % tym urządzeniem pogorszysz sobie jej stan  :roll:


(OT) Mako wystarczająco łagodnie?  :lol:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #83 dnia: 2007-02-18, 20:33:30 »
Moje drogie Panie może któraś z Was jest w stanie polecić mi jakiś salon w którym mogłabym DOBRZE wykonać sobie oczyszczanie twarzy w Krakowie?Moja kosmetyczka wyjechała a nie chcę iść do jakiegoś "popaprańca"w ciemno żeby było gorzej niż jest.Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Gość

  • Gość
Kosmetyczka Poznań
« Odpowiedź #84 dnia: 2007-04-08, 23:42:58 »
Hej :) Proszę doradźcie mi gdzie warto zawitac do kosmetyczki w Poznaniu :D Zamierzam się wybrać pod kątem gruntownego czyszczenia mojej strasznej cery, która jest po prostu BRUDNA :/ Aha i czy orientujecie się może ile może mnie cos takiego kosztować?
Dziękuję z góry za wszystkie pomocne głosy :)

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #85 dnia: 2007-04-09, 09:12:28 »
w katowicach ceny są od 60 zł do 180 zależy czy tradycyjne oczyszczanie czy mechaniczne
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline kika76

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 659
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #86 dnia: 2007-05-30, 00:09:47 »
Cytat: "linek"
sa takie produkty marki Helena Rubinstein na problem z porami, zestaw - Pore genius, daje calkiem fajne rezultaty
Dali mi probke 5 ml tego produktu jak zakupowalam kremiki z Heleny.Mnie nie potrzebny ale skoro mowisz ze dobry to dam siostrze do wyprobowania :lol:

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #87 dnia: 2007-05-31, 10:44:58 »
Cytat: "kika76"
Cytat: "linek"
sa takie produkty marki Helena Rubinstein na problem z porami, zestaw - Pore genius, daje calkiem fajne rezultaty
Dali mi probke 5 ml tego produktu jak zakupowalam kremiki z Heleny.Mnie nie potrzebny ale skoro mowisz ze dobry to dam siostrze do wyprobowania :lol:


Tak, ale probka raczej nie pomoze.I na poczatku fajnie dzialala, a pozniej juz nie widzialam roznicy. Ponad to zapach mnie draznil.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline AsiaR

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 30
Preparat do dezynfekcji skóry po oczyszczaniu.
« Odpowiedź #88 dnia: 2008-11-12, 19:44:01 »
Witajcie
mam takie pytanko, jakimi preparatami dezynfekujecie twarz po oczyszczaniu ?
Ja uczeszczam na dwuletnie studium kosmetyczne i na pracowni powiedziano nam, ze najlepiej jest po oczyszczaniu przetrzeć twarz spirytusem salicylowym.
Coś czuje, że jeżeli do mnie przyjdzie klientka (w przyszłości) i przetrę jej twarz spirytusem, to nie będzie zbyt zadowolona z tego.
Interesują mnie konkretne preparaty i firmy profesjonalne.

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
oczyszczanie twarzy i dekoltu
« Odpowiedź #89 dnia: 2008-11-12, 20:01:30 »
dezynfekowac mozna woda utleniona lub tonikiem antybakteryjnym
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...