Autor Wątek: "Tipsy" w innych krajach...?  (Przeczytany 24420 razy)

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
"Tipsy" w innych krajach...?
« dnia: 2007-02-25, 15:45:01 »
Witam! U nas w Polsce jest wielki szal na tipsy, zakładaja je rozne osoby starsze,mlodsze. Jest french oraz przepiekne zdobnictwo...tak jest w Polce.Jestem ciekawa jak to wyglada w innych krajach?? Jesli cos wiecie na ten temat to piszcie....Pozdrawiam
دوبدوا

Offline zanciak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 744
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-25, 16:26:14 »
Z tego co mi wiadomo.... na zachodzie zakłada sie głównie frenczyska :) zdobnictwo nie jest az tak popularne jak u nas....
Żaneta Chmiel
Instruktor ABC-Nailstore Katowice

www.abc-nailstore.pl
www.beautify.pl
tel. 509 936 589

www.zanciak.blog.onet.pl
www.zanciak.digart.pl

Gooosha

  • Gość
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-25, 18:18:06 »
Ja mieszkam od roku w Połnocnej Irlandii. Na ulicach nie widać za czesto kobiet z pazurkami. Jeśli już jakąś wypatrzę to ma przeważnie french ewentualnie jakieś delikatne zdobienie na palcu serdecznym.

Offline KasiaP

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-25, 18:34:07 »
W Austrii jest podobnie, króluje french ewentualnie brokatowy z tym że bardziej jak od linijki... :? Poza tym bardzo popularne jest tam zdobienie lakierami, przyklejanie na lakier różnych ozdób.
Wierzę w siebie, wierzę w to co robię

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-25, 21:33:27 »
miałam ostatnio klientke z niemiec i tez miała french ktory wygladał jak fale dunaju jak zrobiłam linie usmiechu to w szoku była i powiedziala ze warto było posiedziec godzine dłuzej bo w niemczech siedzi godzine.paznokcie warstwa na warstwie wystawały nad palec na pół centymetra musialam sie napiłowac zeby to wszystko sciagnac, dodam ze pazurki robiła w salonie.

rodowite niemki nie nosza tipsow.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-25, 22:49:01 »
Ja w piątek miałam Niemkę na zdjęcie paznokci, miała robione na formę, pomalowany french srebrnym lakierem do paznokci na pierwszej warstwie  żelu - ohyda, plus jakieś cyrkonie w kształcie serduszek, wszystko wyglądało wręcz tragicznie  +o(  
Ale jedno co mnie zastanowiło to niesamowicie twardy żel, jeden paznokieć piłowałam chyba z 15 minut ! Klientka niestety nie wiedziała jakiej był on firmy a szkoda chętnie bym sobie taki sprawiła, bo jeszcze się z tak super twardym żelem nie spotkałam....  :roll:
„Spür die Melodie der Community“

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-02-25, 23:46:15 »
A po co Ci taki twardy materiał? Żeby potem pocić się przy odnowie? :D
Devil may cry...

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-02-25, 23:52:53 »
hehe no niby racja mako ale fajny taki, hmmm trwały, mimo że paznokcie były totalnymi falami i odrośnięte do połowy ( klientka mówiła, że zrobione w 40 min) to zero zapowietrzeń, mnie sie podobał :D
„Spür die Melodie der Community“

Gosiaczka

  • Gość
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-02-26, 08:31:31 »
w londynie glownie french kroluje. zdobienia to glownie murzynki ktore maja paznokcie na kilometr i zdobienia golwnie lakierami i air brash.  :wink:

Offline Agatta

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 330
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-02-27, 17:02:02 »
z tego wygląda, że u nas można poszaleć ze zdobieniami:)
I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach stylizacji paznokci użytkowych PL 2008
I miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach stylizacji i zdobienia paznokci 2008



Gość

  • Gość
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-02-27, 17:53:40 »
Dokładnie u mnie też klientki z zagranicy najczęściej przyjeżdżają z frenchem lub naturalnymi. I często niezbyt estetycznie wykonane. Dziś miałam Panią z Niemiec, zatopiłam jej hologramy, brokat i folie w tonacji złoto-miedzianej. Była w szoku i mówiła że z takimi to dopiero będzie mogła się pochwalić

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-02-27, 18:01:10 »
moja kolezanka widziala w angli babke z mega dlugimi paznokciami u paznokci nog. ale tak masakrycznie, nie wiem kto jej to zrobil, moze sama sobie : hahaha :
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gosiaczka

  • Gość
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-02-28, 08:41:45 »
Cytat: "linek"
moja kolezanka widziala w angli babke z mega dlugimi paznokciami u paznokci nog. ale tak masakrycznie, nie wiem kto jej to zrobil, moze sama sobie : hahaha :


ja tez widzialam takie kobitki, fuj  8O



te zdjecie oczywicie przesadzone bo nawet nie wiem jak mozna w takich pazurach sie poruszac  :?

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-02-28, 10:16:00 »
A ja chętnie bym usłyszał jak to jest na Wschodzie, w Rosji i jej byłych Republikach. Z tego co widziałem to maja tam niesamowicie twórcze i zdolne stylistki.
Nasz kraj charakteryzuje się tym, ze przenikają się w nim wpływy zarówno Wschodu jak i Zachodu. Stąd część klientek lubi skromne paznokcie lub french a część uwielbia kolorowe i świecące zdobienia. Podobnie jest z architekturą i innymi rzeczami. Wschód kojarzy mi się z bogactwem zdobień, przepychem podczas gdy Zachód jest bardziej konserwatywny i surowy. Popatrzcie na kościoły, cerkwie oszłamiają przepychem a na przykład kaplice protestantów są bardzo skromne.

Niech ktoś napisze o pazurkach tam na Wchodzie. :) Może Elena Ty coś na ten temat wiesz?

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
"Tipsy" w innych krajach...?
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-02-28, 10:58:56 »
te paznokcie sa okropne,jak  mozna w czyms takim chodzic.Ciekawe kto takie robi :)
 O tez chetenie bym sie dowiedziala jak to jest w Rosji.A takze jestem ciekawa jak to wyglada np. we Wloszech, Turcji, Bułgari, Grecji...w tych cieplejszych krajach.
Wiem,ze w Turcji nie jest to az tak popularne,w sumie tipsy sa w Stambule,w innych zakatkach tego przepieknego karju nie ma czegos takiego,jest bardzo w tyle. Tipsy robia sobie tancerki, albo aktorki. Notomias Turczynki rzadziej,poniewaz maja one dosc ladne swoje pazurki no i nie jest to jeszcze tak popularne jak u nas.To tylko tyle,jesli chodzi o tipsy w Turcji.
 Czekam na dalsze informacje od was :wink:
دوبدوا