Autor Wątek: czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?  (Przeczytany 19182 razy)

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-07-03, 00:15:59 »
Kim sorki, że to piszę ale moim zdaniem po prostu się nad sobą użalasz  :roll:  
Studia nie bo matura słaba, żadna szkoła nie bo wszystkie są pseudo, pracy nie ma itp ... :roll:
Proponuję wziąć się w garść. Znam na prawdę sporo osób pracujących po LO (zarabiają na studia) i taka praca jest! Wystarczy chcieć. Chyba, że masz większe ambicję niż np sklep czy np jakaś knajpa....  :roll:
Na początku warto się chwycić wszystkiego - zawsze to jakiś wpis do życiorysu i doświadczenie. Jeśli chodzi o prace w sklepach kosmetycznych wiem z doświadczenia, że tutaj wykształcenie generalnie nie ma znaczenia - potrzebna jest miła aparycja, uśmiech, zadbany wygląd itp.
Podam przykład - moja bliska przyjaciółka pewnego dnia stwierdziła, że wyprowadza się do Krakowa w 2 dni znalazła pracę w jednej z renomowanych Drogerii, dodam, że nie uczy się a studia przerwała po 1szym roku - po prostu taki przykład potwierdzający, że można.
„Spür die Melodie der Community“

Gość

  • Gość
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-07-04, 00:04:45 »
Kim Cosinus jest szkola prywatna i z tego co wiem to dosc nieciekawa. Napewno nic sie u nich nie nauczysz. Owszem sa szkoly policealne w ktorych jest semestr gratis czy nawet jeden kierunek, ale te szkoly maja po kilkanascie kierunkow i na jednym moga sobie pozolic na gratisy aby byla lepsza reklama, ale calosc na wszystkich kierunkach to jakas sciema. Slyszalam ze w cosinusie sa ciagle odwolywane zajecia i wogole nikt tam nic nie wie( ponoc ciezko zrezygnowac z niej), ale jezeli zalezy Ci na papierku tylko to niby moze byc- ale z 2 strony jak sie zapisywac to chociaz skorzystac i czegos sie nauczyc w dzisiejszych czasach im wiecej zawodow i umiejetnosci tym lepiej. A tak na marginesie to czemu nie poprawiasz maturki? przeciez mozna podejsc jeszcze raz i wtedy startowac na studia

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-07-04, 15:35:25 »





a maturę bardzo chcętnie bym poprawiła ale nic nie poradzę że jak już pisałam moga zdawać tylko ci co nie MAJĄ W OGÓLE MATURY ALBO NIE ZDAWALI WCALE!!!!!!!!!! wiem to z kuratorium w Krakowie, mam to nawet na piśmie bo wysyłalam meila, bo też mi się wydawało co to kogoś obchodzi ile razy będę zdawać maturę, w końcu to moja beznadzeijna matura i moja sprawa ale niestety.


a co do szkół to nie każda jest pseudo, tylko te tanie, pisalam na moim blogu jak wybrać szkołe

oto link, przeczytaj sobie też komentarze, bo niektórzy uważają że nie mam racji. zap[raszam.
http://joanna-kosmetyka.blog.onet.pl/2,ID138376001,DA2006-09-29,index.html


a po szkole kosmetycznej mając dyplom chcę być profesj9onalistką w każdym calu a nie tak jak tipserki bez kursu ośmieszać branżę kosmetyczną robiąc  zqbiegi po łebkach
« Ostatnia zmiana: 2009-11-08, 17:40:54 wysłana przez Joanna »

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-07-04, 15:41:02 »
Cytat: "Kim"


a maturę bardzo chcętnie bym poprawiła ale nic nie poradzę że jak już pisałam moga zdawać tylko ci co nie MAJĄ W OGÓLE MATURY ALBO NIE ZDAWALI WCALE!!!!!!!!!! wiem to z kuratorium w Krakowie, mam to nawet na piśmie bo wysyłalam meila, bo też mi się wydawało co to kogoś obchodzi ile razy będę zdawać maturę, w końcu to moja beznadzeijna matura i moja sprawa ale niestety.


 





Pozdrawiam




ale bezsens :roll: ja tez bym chciala poprawiac mature i co d...???
a nam gadali ze przez 5 lat mzoemy podchodzic i poprawiac, chyba ze to ma znaczenie ze ja zdawalam nowa mature

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-07-04, 15:51:11 »
tak, nową możesz poprawiać do 5 lat od zdania, to powodzenia :)

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-07-04, 17:11:40 »
Kim hehe, oj uwierz mi, że dawałam radę po lo potem poszłam do szkoły kosmetycznej i znalazłam pracę na drugim roku już w salonie,teram mam własny. Ale starczy bo to nie pisanie biografii w każdym badz razie sporo rzeczy robiłam choćby na "czarno". Jasne, że nie chciałabym nic nie potrafiącego pracownika, choćby to była moja najlepsza przyjaciółka ale mogłabym wziąć taką osobę na "doszkolonko" ja sama przez jakiś czas po prostu pomagałam i przyglądałam się zabiegom w salonie (to też jakiś rodzaj dokształcenia)
Po prostu wiem, że można a Ty Kim nie odbieraj wszystkiego jak jakieś najazdy na Twoja osobę, bo ja nie miałam tego na celu ;)

P.S co do tej poprawki matury - szczerze ten temat mnie zaintrygował i zadzwoniłam dziś do znajomego nauczyciela z L.O. Sprawa wygląda tak, że za czasów kiedy ja zdawałam, jakoś do pół roku można było się ubiegać o poprawienie oceny ( i z mojej klasy kilka osób tak robiło ) Natomiast teraz rzeczywiście nie ma takiej możliwości - to troche nie w porządku  :roll:
„Spür die Melodie der Community“

Gość

  • Gość
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-07-04, 21:33:46 »
to z ta maturka to mnei zaskoczylyscie bo u mnie w grupie jest kilka osob ktore maja poprawiac mature w przyszlym roku i z tego co sie dowiedzieli to trzeba zlozyc podanie do KO z prosba na conajmniej pol roku wczesniej i oni ponoc mieli kierowac do wybranych szkol, chyba musze pogadac z dziewczynami zeby sobie posprawdzaly. dzieki Ulla za info

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-07-04, 21:51:46 »
ekhm  :wink:  
chciałam tylko głośno przypomnieć że temat matury i jej poprawiania już był podejmowany  :twisted:
Wróćcie do tematu pracy kosmetyczki po szkole
:twisted:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-07-06, 14:35:02 »
nie odbieram tego jako najazdu na moją osobę, po prostu wiem jak jest, Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, uważasz to co uważasz i koniec.

a do pomocy w salonach to rzadko chcą przyjmować, Ja nie spotkalam się z taką ofertą, nawet tam gdzie miałam propozycję nikt tego mi nie zaproponował, bo sorry ale nikt nie chce uczyć kogoś za darno jak sam zapłacił ciężkie pieniądze na swoje wykształcenie.

Ty, mając swój salon, przyjęłabyś osobę do pomocy? Ja nie wiem czy bym tak zrobiła, niech sobie ktoś zarobi na wykształcenie a nie np moim kosztem albo czyimkolwiek się uczy, bo dlaczego pracodawca ma kogoś uczyć? nie ma takiego obowiązku. Salon to nie szkoła. Nawet na praktykach nie chcieli mnie nauczyć w dobrym salonie, tylko zrobiłam je w przeciętnym w którym prawie nic się nie nauczyłam.


Gosiaczka

  • Gość
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-01-28, 18:00:58 »
Kim i jak w tej szkole zapisalas sie? Moja siostra chce tam isc w Gdansku i nie wiem czy jest sens?

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-01-30, 11:06:59 »
Tak, rzeczywiście są bezpłatne, teraz będę wynosić papiery z tej szkoły, w sumie to nie zamierzałam jej konczyć...
tylko trzba zaznaczyć na formularzu który się wypełnia że w razie nie zaliczenia sesji nie chcesz powtarzać semestru bo wtedy trzeba płacić za poprawki, nie wiem dokładnie, ale Ja  napisalam że nie chce powtarzać, była taka rubryka.

Gosiaczka

  • Gość
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-01-30, 13:52:57 »
Kim napisz cos wiecej dlaczego sie wypisalas? Ja ogolnie mysle ze szkoda czasu na taka szkole ale moja siostra sie uparla i chce jej dac jakis argument ze bez sensu taka szkola.

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-01-30, 15:21:00 »
Dziewczyny odbiegacie od tematu!! to temat czy pracodawca zwraca uwagę na ukończoną szkołę/kurs a nie temat o szkołach /uczelniach!!  :) :) jak coś to na pw lub w odpowiedni temat proszę posty wpisywać:)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Gość

  • Gość
hej dziewczyny
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-02-29, 09:38:27 »
proszę Cię napiszcos wiecej o Cossinusie....zastanawiam sie nad rozpoczęciem nauki w tej szkole...ale nie wiem czy sie rzucić....?? :roll: