Autor Wątek: czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?  (Przeczytany 19184 razy)

pocahontasb

  • Gość
Pytam bo dzis zwątpiłam w szkołę do której chodzę. Podobno krąży opinia że kosmetyczki z naszej szkoły sa na niskim poziomie. Wybrałam ten kierunek z powołania, dobrze mi idzie i z teoria i z praktyką.  Martwię się  tylko  że nie znajdę nigdzie pracy po tej szkole. Już nawet  praktyki trudno sobie załatwić bo się krzywią. Powiem wam że mamy dużo w szkole teorii a samej praktyki 80 godz w semestrze w tym fizykoterapii- 22 godz/ semestr. Napiszcie prosze jak to jest w waszych szkołach.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-05-14, 01:07:05 »
Jak ktoś jest naprawdę dobry, pracowity i chętny do nauki to w każdym zawodzie i po każdej szkole znajdzie pracę. Trzeba być tylko dobrym i robić to z pasją.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

pocahontasb

  • Gość
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-05-14, 13:09:31 »
Tak, ,masz rację. Jednak jak szukałam praktyk to pierwsze pytanie jakie padało to "jaka szkoła"- po czym skrzywienie. To  są tylko praktyki a co dopiero bedzie jak bedę szukać pracy, już mam czarne myśli. Gdyby było mnie stać to poszłabym do La Feme ale 500zł za miesiąc to przesada, choć słyszałam że uczą tam wszystkiego. Właściwie to zastanawiam się czy w dwa lata da się opanować w praktyce wszystko czego tam uczą , czy tak po łebkach lecą.  W La Fame mają  ponadto kolczykowanie, Pazkokcie wszystkie metody, malowanie ciała henną, po prostu wszystko.

Gosiaczka

  • Gość
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-05-14, 14:48:15 »
mozna skonczyc super renomowana szkole i nic nie umiec i odwrotnie. zalezy jak kto sie przyklada, chodzi aby chodzic czy rzeczywiscie chce byc kosmetyczka. jezeli o twojej szkole zle mowia to moze zrob sobie dodatkowe kursy np z kolczykowania czy paznokci to z pewnoscia bedzie dobrze o tobie swiadczylo.

pocahontasb

  • Gość
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-05-18, 15:38:18 »
Kwalifikacje pani z pracowni są okej, skończyła studium, studia- kosmetologia i odnowe biologiczną, jest dokładna i wymagająca. Pracownia średnio wyposażona ale nie jest źle, 10 łóżek+ aparatura. Szkoła żak 2 lata nauki gratis. Tak sobie myśle że z tego czego nie naucze się w szkole to zrobie sobie kursy.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-05-18, 19:43:53 »
Pracodawca na pewno patrzy na wyksztalcenie, nie kazdy orientuje sie na temat szkol, a podczas rozmowy zawsze mozna zweryfikowac opinie i porozmawaic dlaczego to ta a nie inna szkola jesli wystapil by problem.Po drugie mam kolezanki ktore sa tylko po liceum i jeszcze nie rozpoczely dalszej nauki a sa swietnymi pracownikami,wiec mysle ze przede wszystkim zalezy to od samego czlowieka i wrazenia jakie pozostawi. Ale wszystko zalezy od tego w jakim charakterze praca.
 :lol:

Ps. naprawde w La Femme jest kolczykowanie i henna?
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-05-21, 15:00:20 »
Linek, nie wątpię że Twoje kolezanki są świetnymi pracownikami ale sorry, po Liceum i niczym więcej nie ma pracy, trzeba mieć zawód.
« Ostatnia zmiana: 2009-11-08, 17:36:39 wysłana przez Joanna »

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-05-21, 17:02:38 »
Cytat: "Kim"

zresztą wiem bo teraz praktycznie nic nie mam, tylko LO i tą beznadziejną pseudoedukacyjną szkołę, i nie mam nadal pracy, składam cv i nic. Pewnie już nie znajdę, nie wiem też czy zdawać na tą Historię bo to nie ma sensu i w dodatku nudne.


Jak tak bedziesz mowic to nie znajdziesz na pewno, a zeby isc na cos tylko zeby isc to jest naprawde bez sensu.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-05-21, 21:47:01 »
pracodawca zwraca uwage na ukonczona szkole ale wydaje mi sie ze przede wszystkim na doswiadczenie.

Gość

  • Gość
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-06-23, 01:32:25 »
Cytat: "Kim"
Linek, nie wątpię że Twoje kolezanki są świetnymi pracownikami ale sorry, po Liceum i niczym więcej nie ma pracy, trzeba mieć zawód.
zresztą wiem bo teraz praktycznie nic nie mam, tylko LO i tą beznadziejną pseudoedukacyjną szkołę, i nie mam nadal pracy, składam cv i nic. Pewnie już nie znajdę, nie wiem też czy zdawać na tą Historię bo to nie ma sensu i w dodatku nudne.


Po liceum jest praca, ale na bardzo niskim poziom o zarobkach juz nie wspominajac. Jesli ktos chce cos osiagnac w zyciu, to nalezy zainwestowac w swoja przyszlosc nie tylko pieniedzmi, ale i nauka. Nie chce brzmiec jak 'kujon', bo nim zapewne nie jestem, ale takie sa realia.
Ja po liceum bardzo chcialam isc do szkoly kosmetycznej, ale obawialam sie, co bedzie dalej....jest  wiele absolwentek, sporo chetnych na stanowiska pracy, a ofert malo. Wchodzil w gre wlasny salon kosmetyczny, ale to wymaga inwestycji, ktorych nie moglam byc pewna.

Stwierdzilam, ze najpierw zrobie dzienne studia na Uniwersytecie o odpowienim kierunku (po ktorym jest praca oraz ktory lubie) i majac wyzsze wyksztalcenie wybiore sie do szkoly kosmetycznej. Jestem bardzo zadowolona, ze tak postapilam, poniewaz teraz na spokojnie szukam sobie odpowiedniej szkoly, kursow. Od roku edukuje sie w Belgii, za miesiac wracam do Polski zrobic kurs kosmetyczny, a na zime wyjezdzam do szkoly w Londynie, no chyba, ze zostane w Polsce i tutaj bede sie uczyla, ale nie chce zostac na stale w naszym kraju, wiec mysle, ze lepiej podjac nauke w innym panstwie eu ;)

Konczac moj wywod chcialam podkreslic, ze skonczenie studiow jest na prawde wazne, szczegolnie jesli chodzi o prace, poza tym czuje sie swietna satysfakcje, ze cos sie w zyciu juz osiagnelo hehe ;)
Ale nic na sile, jesli nie mozna znalezc odpowiedniego kierunku dla siebie, to warto isc za glosem serducha. Moj kuzyn 'wpadl' w ten sposob, rozpoczal polonistyke i po roku rzucil, zaczal studium fotograficzne z czego jest ogromnie zadowolony, w tym roku broni dyplom i juz od kilku miesiecy pracuje w zawodzie ;)

Ale sie rozpisalam....pewnie przez to, ze sie nudze troche :P

Pzdr!

Gość

  • Gość
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-06-25, 16:32:23 »
Cytat: "Kim"
nie ma pracy po Lo, nie chcę się kłocić ale dla pracodawcy taka osoba się na niczym nie zna.

i zgadzam się że tzreba zainwestować w swoją przyszłosć ale najpierw trzeba zarobić żeby mieć czym inwestować.

Chętnie więc zainwestuję jak tylko zarobię!!!


tzn ja nie mam pojecia dokladnie jak wyglada z praca po LO, ale jak widze ogloszenia i wielu pracodawcow wymaga przede wszystkim sredniego, jesli chodzi o sklepy itp ale widze, ze Ty konkretnie myslisz o pracy zwiazanej z kosmetyka...
tak juz jest niestety, ze patrza na doswiadczenie, co jest ogromna glupota, poniewaz jak swiezy dobrze wyksztalcony student moze znalezc prace :/

inwestycja, chodzilo mi raczej o nauke, a nie pieniazki, mozna isc na dzienne studia na uniwerstecie,czy innych panstwowych uczelniach, ja rowniez nie moglabym sobie pozwolic na dzienna nauke w prywatnej szkole, bo ceny sa wysokie, a nie chce byc uzalezniona od rodzicow, stad wybralam UAM, ale poswiecilam sporo czasu by sie  tam dostac, tak juz jest niestety

jednak nie poddawaj sie Kim, na pewno znajdziesz jakas prace, rozejrzyj sie wszedzie, a wtedy mozesz spokojnie zaczac  jakas szkole, trza myslec pozytywnie i miec jakies marzenia do realizacji ;) :*

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-06-29, 14:44:31 »
dzięki za wyczerpujące porady :roll:

Achika

  • Gość
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-07-01, 23:53:12 »
kim ta skzola jest skzola panstwowa i publiczna dlatego tez jets darmowa..ja tam wcale sie nie dziwie...moja koelzanka chodzila do policealnej skzoly ktora wynosila ja 30 zl miesiecznie

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-07-02, 14:52:34 »
dzięki Achika, myślałam ż enie ma szkół publicznych zwłaszcza policealnych, pójdę się zapisać i zobaczymy czy każą mi podpisać jakąś umowę, a jak tak to przeczytam dokładnie i najwyżej się nie zapiszę

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
czy pracodawca zwraca uwage na ukończona szkołę/kurs?
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-07-02, 14:56:20 »
Cytat: "Achika"
kim ta skzola jest skzola panstwowa i publiczna dlatego tez jets darmowa..ja tam wcale sie nie dziwie...moja koelzanka chodzila do policealnej skzoly ktora wynosila ja 30 zl miesiecznie


sorry za OT ale WOW - niezła ilośc literówek  :lol: