Autor Wątek: ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?  (Przeczytany 52198 razy)

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-03-25, 06:53:20 »
chcialam sie pochwalic bylam wczoraj na doszkoleniu z zelu na formie u Ani w Opolu instruktorki i dystrybutorki superowych zeli spn,jestem baaaaardzo zadowolona,nauczyłam sie tyle nowych rzeczy (człowiek sie uczy całe życie).

lepiej dołożyć troche wiecej pieniązków i miec indywidualne szkolenie,wiem,że w szkole bym tego sie nie nauczyła.

po świętach jade do ani na kolorowy akryl mysle że bedzie miodzio.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-03-26, 09:11:39 »
Maciejka dobrze, ze napisałas o tym.....może da to tez do zastanowienia innym zainteresowanym ...... :roll:

a może równiez nasze wypowiedzi trafią do organizatorow takich szkolen...

Przy calym szacunku do wszystkich Firm i szkól..... takie .......szybkie pokazowe szkolenie....Certyfikat do ręki i co dalej .....  a gdzie zdobyte   umiejetnosci....pozostaje metoda prob i błedów... :roll:

Wg. mnie ...Jezeli  już organizacja takiego  szkolenia -  to z odpowiednia iloscia instruktorow lub rozlozenie   na mniejsze grupy....zakres szkolenia realny do konkretnego przerobienia .
I sadze, ze każdy z takiego rozwiazania wyjdzie zadowolony.


Kto wykonuje pazurki ten wie ile to szczegolikow, odpowiednia praca pilnikiem... ....zasady stylizacji....a na koniec kwestia zdobien....musimy wykonac...aby zabieg mial "rece i nogi"....
A o niszczeniu pazurkow nie wspomne.....
I później ... kolejna błedna opinia jak to tipsy niszcza paznokcie...a nie źle wykonana usługa
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-03-26, 19:39:58 »
Elenko, ale jak sama na pewno wiesz pierwszy kurs to dopiero wprowadzenie w temat stylizacji paznokci
cały czastrzeba się doszkalac i udoskonalac warsztat
więc ja bym całkowicie większych szkoleń w szkołach nie negowała
ostatnio miałam 10 os na 2 instruktorów i łapały dziewusie więcej niż niektóre gamgułki na kursie indywidualnym

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-03-27, 13:18:04 »
Cytat: "avenire"

ostatnio miałam 10 os na 2 instruktorów i łapały dziewusie więcej niż niektóre gamgułki na kursie indywidualnym

A po czym to poznałas?
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-03-27, 15:01:26 »
Avenire....nikt nie neguje szkolen przeprowadzanych  w szkołach.....sama tez takowe przeprowadzałam..... ( to twoja wersja)....ale niech one będa przemyślane programowo i obsadzone odpowiednią ilościa instruktorow.....
przyszłe stylistki mają  nie "łapac" umiejetnosci...tylko sie tego dokładnie nauczyć...juz podczas pierwszego szkolenia....a dalej  doprowadzac swoją pracę  do perfekcji i zmagac sie,  ale... z problemowymi paznokciami. Uczestniczyc w pokazach, warsztatach ..... na bieżaco poznawać  wszystkie nowości.

Jednak pierwsze nasze kroki  sa najważniejsze...nabierasz nawykow, ktore ktos od razu  dobrze przypilnuje....

Wiec owszem....niech szkoła organizuje kursy....ale dziewczyny niech też wymagają odpowiedniej ich organizacji.
Firma szkoląca  weżmie pod uwagę stawiane warunki.
 

Bo  jednak jak juz cos robic to robić...jak nalezy...i to bedzie później  przynosiło pożadane profity.:)


P.S

Nie chcę  juz wypowiadać  się  w tym temacie... choć   cała sprawa jest dosc   bulwersująca... :?
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-03-28, 20:47:10 »
Albertynko
no tobi to chyba nie musze tłumaczyc po czym sie poznaje, że kursantka rozumie co do niej mówisz
po pierwsze jak to jest organizowane dla dziewczyn ze szkoły kosmetycznej z 2 lub 3 roku to problem dezynfekcji budowy paznokcia i chorób skóry przerabia się bez problemy
bo to dla  nich powtórka
tak samo kontakt z klientem
a widzisz np po tym ze 100 razy jednego tipsa nie odkleja
albo ze jak jej pokazesz raz linie usmiechu to umie jją podobnie :) zrobi
a nie jak gułka co widzi 10 razy 50 razy ściera i krzywulce kosmiczne wychodzą
kazdy paznokie po 10 razy nakleja bo jej powietrze podchodzi
 bo przecież wie lepiej jak trzymac palec i potem takie skótki
albo jak tylko ją z oka spóścic to nie pazurki a skórki piłuje
to tak w skrócie kilka moich detektywistycznych obserwacji

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-03-29, 11:41:04 »
Avenire, ....
ale wlasnie po to  są nauczyciele i instruktorzy.... :roll:

takim kursantkom  dajemy troszke więcej czasu na dobre opanowanie tych umiejętnosci.....i to od nas wymaga się  cierpliwości i wyrozumiałości  ..... to pierwsza ważna cecha prowadzącego....

nie wszyscy  są od  razu alfą i omegą.....poza tym pewne czynności możemy świetnie wypracować .... (kwestia odpowiednich  ćwiczeń).....
jedynie wyobraznia, zdolności  danej osoby (kwestia zdobień) to już indywidualne predyspozycje kursantki....
jedna będzie naśladowała..... a druga tworzyła własne  wzory....ale.... obie będą dobrymi stylistkami jeśli  zostaną  dobrze przygotowane i od razu  dobrze przypilnowane,  wszystkie  sprawy techniczne  wraz z ich  dokładnością  wykonania.
A na masowych kursach nie ma czasu  na szczególne skupienie uwagi na tych zagadnieniach.

Prawidłowa  i dokładna technika wykonania - to jak ...."podmurówka domu.....jak źle zbudujesz....cały dom sie rozpadnie.... i nawet złote klamki nie pomogą.." :cry:

 A  w  koncowym wyniku  najważnejsze  jest   zadowolenie klienta z naszych usług. :)

A co  za tym idzie  nasza satysfakcja zawodowa. :)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-03-29, 18:49:05 »
elenko, ja naprawde wiem jak sie kursy prowadzi  
 na braki kursantek z polecenia nie narzekam wrecz przeciwnie mase pracy muszę odmawiac
tylko osłabiło mnie pytanie po czym poznac czy kursantka łapie
a ze ta słabsza się nauczy jak będzie chciała to oczywiscie wiem i mnie uświadamiacc nie musisz 8)
często douczm dziewczyny po jakichś beznadziejnych kursach
gdzie ani o budowie paznokcia ani o choróbach i dezynfekcji nikt nawet słowem nie wpomniał
 :evil:

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-03-29, 21:03:59 »
Cytat: "elena"
Avenire, ....
ale wlasnie po to  są nauczyciele i instruktorzy.... :roll:

takim kursantkom  dajemy troszke więcej czasu na dobre opanowanie tych umiejętnosci.....i to od nas wymaga się  cierpliwości i wyrozumiałości  ..... to pierwsza ważna cecha prowadzącego....

nie wszyscy  są od  razu alfą i omegą.....poza tym pewne czynności możemy świetnie wypracować .... (kwestia odpowiednich  ćwiczeń).....
jedynie wyobraznia, zdolności  danej osoby (kwestia zdobień) to już indywidualne predyspozycje kursantki....


z własnych obserwacji-jedyne co mogę zrobic,to podpisac się pod wypowiedzią Eleny i w 100% się z nią zgodzić :!:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-03-29, 21:57:51 »
Oki dziewczyny wszystkie chcemy dobrze....
i myśle, ze umiejętnosci  kursantek  w dużej mierze zależa  od upartosci i uczciwości w ocenie nauczyciela.

A patrzac od drugiej strony .....po to właśnie  sa wypisane programy szkoleń...aby wcześniej dokladnie je przeanalizować jak rowniez przełozyc ich koszt na zdobytą wiedze.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-04-21, 20:20:37 »
dzis poszłam zobaczyc jak wygląda to szkolenie u mnie w szkole dziś dziewczyny robiły uzupełnienie 3 rzędy stolików jeden przy drugim 15 dziewczyn siedziało ściśniętych a miedzy nimi biegała instruktorka.KOSZMARNIE TO WYGLADAłO.

Offline kaja

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2008
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-04-21, 20:47:14 »
Cytat: "maciejka"
dzis poszłam zobaczyc jak wygląda to szkolenie u mnie w szkole dziś dziewczyny robiły uzupełnienie 3 rzędy stolików jeden przy drugim 15 dziewczyn siedziało ściśniętych a miedzy nimi biegała instruktorka.KOSZMARNIE TO WYGLADAłO.


najlepiej chodzić na indywidualny..maciejka jesteś zadowolona z tego szkolenia z spn--podaj namiary stronki tej instruktorki z opola:D

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-04-21, 21:10:22 »
Tia ......i to beda nowe stylistki w branzy...15 osob(cala fabryka za jednym zamachem) przy jednej  instruktorce....

Ale kazdy ma swoj rozum...i sam podejmuje decyzje.....jak chce mieć prace i zadowolonych klientow ...to wybierze taki kurs z ktorego wyciagnie full wiedzy i umiejetnosci...(chyba ze to traktuje zabawowo..)
i aby nie było, ze...."biedny boś głupi...głupi boś biedny"...
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #43 dnia: 2007-04-21, 22:19:29 »
w podpisie postów sa namiary na Anule http://beautica.pl/forum/viewtopic.php?t=1517

Ja jestem bardzo zadowolona polecam w 100%dzieki anuli pokochałam formy   byłam u niej na doszkoleniu.tydzien temu byłam na kolorowym akrylu i tez super.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #44 dnia: 2007-04-21, 23:45:56 »
Cytat: "maciejka"
w podpisie postów sa namiary na Anule http://beautica.pl/forum/viewtopic.php?t=1517


tak może łatwiej ;)
"Annails"Anna Pietrasiak
ul.Krapkowicka 10
45-715 Opole
tel.077 4745841
kom.508306324