Autor Wątek: manicure przed zakładaniem tipsów  (Przeczytany 3813 razy)

Gość

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« dnia: 2005-04-14, 20:36:37 »
witam was
mam do was pytanie czy przed polozeniem paznokci zelowych czy akrylowych powinno sie robic manicure i czy usowac skorki do tej pory robilam oczyszanie paznokcia bo zalezy od klientki z czym przyjdzie i usowam skorki plynem do usowania skorek ale slyszalam od kolezanki ze sie nie robi takich rzeczy a jak wy robicie

Gość

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-04-14, 20:44:21 »
Manicure tradycyjny najlepiej wykonywać około 2 dni przed przedłużaniem paznokci, ponieważ w razie ewentualnych skaleczeń, które niestety mogą się zdarzyć, będą one podgojone, co jest ważne, ponieważ np nakładanie odtłuszczacza czy primera może szczypać no i przede wszytskim przy piłowaniu będziemy miały pewność, że jeszcze bardziej tego miejsca nie uszkodzimy.

Natomiast sam manicure biologiczny można wykonać tuż przed przedłużaniem paznokci, nałożyć płyn zmiękczający skórki i za chwile je dokładnie odsunąć.

Gość

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-04-14, 20:46:05 »
no wsumie tak ale klientka chce miec dzis paznokcie nie jutro jak ja wypuszcze i kaze jej przyjsc za dwa dni moze nie wrocic czy tak

Gość

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-04-14, 20:50:22 »
No oczywiście to nie jest regułą, ale poprostu lepiej tak zrobic, nic bardzo złego się nie stanie jeżeli manicure tradycyjny zrobisz tuż przed przedłużaniem, ale np. na przyszłość klientka już będzie wiedzieć, bo jej powiesz o tym, że warto zrobić to jednak pare dni przed.
 8)

Gość

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-04-14, 20:52:07 »
na pewno nie wlono moczyc palcow i dopiero wtedy usuwac skorek. akryl wtedy bedzie sie gorzej trzymal bo paznokcie robia sie miekkie.

jak ktos potrzebuje paznokci na gwalt to uzywam frezarki dokladnie tej malej metalowej kuleczki :) i usuwam skorki

Gość

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-04-14, 20:55:07 »
Cytat: "angell"
na pewno nie wlono moczyc palcow i dopiero wtedy usuwac skorek


Dokładnie !!

Dziewczyna, której przedłużam paznokcie, opowiadała jak jej w salonie "X" robili przedłużanie .... "Najpierw moczyłam palce w misieczce z wodą z mydłem, potem odsuwali mi skórki ..... "

 8O

Gość

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-04-14, 20:55:30 »
czy to prawda ze jak klientka ma cukrzyce to paznokcie moga sie slabiej trzymac ?

kasiek

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-04-14, 21:48:30 »
ja na początku odsuwam drewnianym patyczkiem skórki matowie itd staram sie wycinac tylko "brzydactwa", jesli nie ma konieczności wycinania to nie wycinam.

Aguś

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-04-15, 08:10:52 »
Cytat: "cocolinka"
czy to prawda ze jak klientka ma cukrzyce to paznokcie moga sie slabiej trzymac ?


Tak moga gorzej... ale nie jest to regulą :lol:

Aguś

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-04-15, 08:19:25 »
Jest taka zasada: przed przedluzaniem paznokci nie moczymy skorek, nie zmiekczamy ich wazelina, olejkiem czy plynem do uzuwania skorek!!!
Jesli juz chceci uzyc plynu to oki ale tylko od gory skorek by nie mial on kontaktu z paznokciem bo wtedy moga sie one gorzej trzymac.
Najleiej jest je odsunac tylko na sucho patyczkiem(wycinanie na sucho moze skaleczyc i byc nieprzyjemne), podciac ew zadziorki i te ktore przeszkadzają(delikatnie) i dopiero po przedluzeniu jesli jest taka potrzeba to mozecie wyciac skorki. Przewaznie jest tak ze jesli zrobicie to umiejetnie to jak klientka przyjdzie do uzupelnienia  to wystarczy je tylko odepchnąc.

Jesli odpychacie skorki na sucho kopytkiem przed przedluzaniem to moze na paznokciach pozostac taka blonka ktora nalezy usunac pilnikiem przy matowieniu.

Takze w dzien przedluzania jak juz macie staly kontakt z klientka to odradzajcie jej np przed wyjsciem do Was dlugich kapieli czy zmywania naczyn bez rekawiczek(moczenie rak) poniewaz komorki paznokci pecznieja przy dlugim kontakcie z wodą i paznokcie moga sie niestety gorzej trzymac(nie zdarza odparowac).

Gość

  • Gość
manicure przed zakładaniem tipsów
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-04-15, 09:35:15 »
woda niestety nie jest jednym z czynnikow dobrze wplywajacych na paznokietki jak pisze agusia to jest fakt
co do maniciure to jak pani sobie wyciela wczesniej to tylko usuwacz skorek troszke i jazda jak trzeba naturalnie aczkolwiek jak skorki nie sa w zlym stanie twarde grube itp zawsze staram sie w miare mozliwosci wykonywac m.biologiczny  
:twisted: