Autor Wątek: Wypadek podczas dezynfekcji  (Przeczytany 1731 razy)

Offline lilka1

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Wypadek podczas dezynfekcji
« dnia: 2017-02-19, 22:42:27 »
Dziewczyny, przepraszam że wyskakuję tu z takim tematem, ale wystraszyłam się pewnej sytuacji, nie wiem czy słusznie. Dopiero raczkuję w tej branży i nie do końca orientuję się we wszystkich zabiegach, działaniu preparatów, niektóre rzeczy wychodzą "w praniu" - stąd pytanie.
Podczas wyjmowania cążek z myjki ultradźwiękowej przypadkiem ochlapałam sobie dłoń płynem z myjki ultradźwiękowej (roztwór Lysoforminy,nie wiem jakiej mocy bo przygotowywała go koleżanka, ale chyba ok 20%). Moczyło się tam przez ok 24h piórko do makijażu permanentnego (sam pen, bo koleżanka używa jednorazowych igiełek), sam płyn stał może 3 dni-może krócej, był lekko mętny.
Koleżanka zawsze dezynfekuje swoje narzędzia, myje je i wkłada do myjki, no ale nie jestem mikrobiologiem i nie mam pewności co do tego, czy wszystkie bakterie i wirusy zostały zniszczone przez płyn.

Boję się, że mogły tam być potencjalne wirusy i inne paskudztwa i wraz z płynem przedostać się do mojego organizmu (nie mam widocznych ranek na dłoniach,ale jest zima i skóra lubi się przesuszać i mogą być jakieś mini pęknięcia). Czy moje obawy są słuszne czy najzwyczajniej w świecie panikuję?

Offline neemeroosi

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypadek podczas dezynfekcji
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-02-27, 21:57:26 »
Najzwyczajniej panikujesz. Szansa na jakiekolwiek zarażenie w okolicznościach które podałaś jest minimalna, żeby nie powiedzieć, że żadna. Tym bardziej, że jak wyjmowałaś to po myciu to wszytko powinno być tam martwe ;)

Offline mysia0054

  • Nie pozycjonujemy się!
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wypadek podczas dezynfekcji
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-03-22, 00:09:49 »
Mi też się wydaje, że to niepotrzebna panika ;)
Nie pozycjonujemy się!

Offline Weronikatym

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wypadek podczas dezynfekcji
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-07-26, 10:18:51 »
Nie ma co panikować ;) myślę że to nie potrzebne ! :przytul:

Offline justdobosz21

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wypadek podczas dezynfekcji
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-08-10, 14:09:59 »
haha nie ma co panikować nic Ci nie będzie  :angel:
Nie pozycjonujemy się.