Autor Wątek: szkodliwość akrylu/żelu  (Przeczytany 91107 razy)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-04-14, 16:31:06 »
chcialabym sie zapytac doswiadczone osoby tutaj na forum o akrylowe pazurki. chodzi o to ze dowiedzialam sie ze winnych krajach unii europejskiej  niewykonuje sie tipsow akrylowych bo podobno akryl jest trujacy czy cos takiego. i nasz krakj jest w unii i podobno takie cos ma do nas wejsc nie dlugo. slyszeliscie cos o tym bo ja ogolnie o tym pierwsze slysze :roll:

Gość

  • Gość
toksyczność akrylu
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-04-18, 23:03:29 »
witam! pilnie potrzebuję czegoś na temat szkodliwości akrylu. chodzi mi o jakieś linki ,artykuły itp. .już nie wystarczą moje tłumaczenia muszę mieć na to jakieś dowody :( . bardzo proszę opomoc! osoba z którą współpracuje twierdzi że moja praca ( akryl) wpędza ją w ciężką chorobe(ona jest fryzjerką). co sondzicie na ten temat?

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-04-18, 23:20:23 »
fryzjerka takie rzeczy wygaduje?to moze powiedz jej ze ty slyszalas o tym ze plyn od trwalej dostaje sie gleboko do skory i jest rakotworczy,
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-04-19, 09:26:44 »
dzięki za odpowiedz dziewczyny. ta fryzjerka jest alergiczką. nie wykonuje trwałej bo niby ją uczula. Wogóle uczulona jest np. na kawę i czekolade. nie wiem jak mam jej udowodnić że w dzisiejszych czasach szkodliwość akrylu jest zminimalizowana. Bardzo jej to śmierdzi i twierdzi że nie może tak dłużej pracować   i bardzo jej to szkodzi i wszystkie jej problemy ze zdrowiem to wina akrylu! 8O

AGUŚ czekam na Twoją opinię.

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-04-19, 09:32:14 »
jak pamietam zawsze istniał odwieczny spór o szkodliowśc akrylu, a raczej wyższosc akrylu nad żelem i odwrotnie...
ale nie da sie ukryć ze akryl jest bardziej inwazyjnym środkiem niz żel, to znaczy bardziej szkodliwym dla płytki paznokcia
i chodzi tu głownie nie o puder i primer, ale o liquid, to on jest najbardziej szkodliwy i zastepowanie składu liquidu methacrylatem etylu nic nie daje
, bo wczesniej był methacrylat metylu, który w swojej budowie chemicznej jest bardzo zbliżony do dzisiejszego  m. etylu i tak naprwade to jest  ,,kosmetyczna" zmiana i nadal jest to sroedk szkodliwy...
w Europie jeszcze nie ma tak zaawansowanych badań nad osobami praucjącym z akrylem klika lat,ale w USA takie badania są przeprowadzane

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-04-19, 15:45:21 »
to poz co wybrala ten zawod jak ja uczula trwala...

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-04-20, 09:42:45 »
tez by mi sie przydało cos na ten temat
takze moze ktos z was ma cos ciekawego
czekam  8)  8)  8)

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-04-20, 10:02:08 »
Bardzo fachowy i przede wszystkim naukowy artykuł był w jednym ze starych numerów Polish Journal of Cosmetology. Sprawdzę w domu i podam Ci w którym. Jeżeli nie masz dostępu mogę Ci przefaksować.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-04-20, 12:26:23 »
Dokladnie są artykuły na ten temat w niejednym czasopismie tylko to odszukac....ale.....jesli fryzjerka jest alergiczką to faktycznie masz pecha....osobom wrazliwym na te skladniki a zwlaszcza opary.... moga podrażniac drogi oddechowe lub powodowac bole glowy. Mogą miec rozne uboczne objawy alergiczne.
Agus chyba tez o tym wie...bo pamietam ze po naszym kursie po lekcji akrylu tez miala delikatne problemy. No coz zawsze uprzedzam ze ta metoda nie jest wskazana dla osob alergicznych (astma itp) ale znowu kolejne "ale" mozna sie z czasem uodpornic ...wiem bo sama jestem alergiczka i pracuje w zawodzie rowniez ta metoda i to dosc dlugo.
Jedno jest pewne!
Zadbac o bardzo dobrą wentylacje i powinno byc duzo lepiej.
A tak na marginesie..... ja tez dostaje krecka jak musze wdychac w knajpce dym z papierosow....czy chce czy nie.... :wink: wiec podejdzmy do   tematu patrząc z obu stron...

PS Ale cos mi sie przypomniało...z tego co wiem fryzjerki musza miec zaswiadczenie od lekarza czy nie ma przeciwwskazań co do wykonywania tego zawodu....sprawdż to...poniewaz wiadomo ze w tej branzy mamy do czynienia z chemią. Tym sposobem ty jestes wg prawa oki:) a ta alergia to raczej jej problem....tylko jak razem wspolpracowac...hehe... nacodzien w takiej atmosferze :roll:.......
ostatecznie przejdż na zel jak nic innego nie da sie z tym zrobić...a klientki akrylowe rownież mozesz uzupelniac juz zelem....moze jednak ugodowo jesli salon i miejsce wart zachodu.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-04-20, 20:44:29 »
Międzynarodowe organizacje zdrowia ( w tym nasz Sanepid),nie stwierdziły zadnych substancji szkodliwych w oparach liquidu,same składniki akrylu(polimery oraz monomery) nie mają żadnych właściwości rakotwórczych!
Gdyby tak było,to na pewno zostałyby wycofane z użytku,a przecież są stosowane powszechnie.
Co do alergików-to oczywiście każda osoba będąca alergikiem,astmatykiem czy ogólnie-bardziej wrażliwa,powinna byc ostrożna i to nie tylko przy użyciu akrylu(który ze wgzlędu na swój charakterystyczny zapach jest uznawany za bardziej szkodliwy).Także żel często wywołuje alergie,ze wględu na to,ze pył zelowy jest bardziej lotny i oczywiście takze wydziela opary,które choć mniej wyczuwalne,to jednak wydzielają się.
Nie oszukujmy się-żaden z preparatów,które używamy przy stylizacji paznokci,nie jest produktem pochodzenia biologicznego,ale jeśli używamy ich wg.zasad,to obniżamy ryzyko uczuleń do minimum(głównie preparaty te nie powinny mieć kontaktu ze skórą).
Dla tego na wszystkich produktach do stylizacji paznokci napisana jest informacja:TYLKO DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO.

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-04-20, 22:59:19 »
hej! Stanulka koniecznie chce ten numer. choć nie mam dostępu do tego magazynu i nie mam faxu choroba :(  a może kochana wysłała byś mi Xero? Zwracam koszty :) gra jest warta świeczki , poniewarz mam dużo klijentek na akryl. Robię też żel ale mam osoby które noszą tylko akryl. Mam 2 pracownice które siedzą ze mną w tych pazorach. myślę że jesteśmy pasjonatkami swojej pracy. wynajmuję lokal kóry jest dostosowany do zakładu fryz - kosm. jest miło urządzony i z każdym rokiem przybywa klijętek. A teraz mam wrażenie że ktoś mi podstawia nogę  :cry: . a najśmieszniejsze jest to że moja " koleżanka " z pracy nosiła akryl ok. 2 lat i nigdy nie uskarżała się na jakieś dolegliwości np. przy uzupełnianiu. :roll: nie chciałabym się z tąd wynosić bo w moim mniemaniu przyznałabym  jej tym racje że akryl jest szkodliwy i dlatego chcę mieć dowód :!:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-04-21, 08:15:48 »
no to trzeba odszukac te artykuły........szkoda bo to jednak miejsce pracy....fryzjerka moze miec dolegliwosci poniewaz jest alergiczna...(moze pochopnie oceniasz jej zamiary...co innego jest siedziec przez 2 h w czasie uzupelniania a inaczej sie sprawy maja jesli na codzien ma się do czynienia z oparami i z jego duzym stęzeniem...)ale przy spokojnej rozmowie obu stron ...pomyslec o dodatkowej wentylacji....jakos razem sie dogadac ....naprawde lepiej wybrac taką drogę....a artykuły szukamy :wink:  tez cos gdzieś mam.
To bardziej czynnik psychologiczny dla tej osoby- co by tak nie szalała....ale probuj jednak rozmawiac i przedstawic mocne argumenty inaczej bedzie ci robila krecią robotę i atmosfera nie do wytrzymania na dłuższą mete....no decyzja należy do Ciebie jaką sciezke wybierzesz.
Sprobuje tez odszukac ten temat.

Monia i uwierz... bo czuje ze nie chcesz.....mozna miec rozne objawy jesli jest sie osoba wrazliwa-alergiczną. Znam to i spotykam sie z roznymi reakcjami..Jedne wieksze drugie chwilowe...mozna z czasem rowniez uczulic sie na te skladniki ...poprostu zalezy od stopnia wrazliwosci...wiec istnieje taka mozliwosc- ze ona rowniez je faktycznie ma....:( no pech...ale bywa...a chocby to ze nie moze robic trwalej.... pic kawy, jesc czekolady....wiec nie bajeruje skoro ma juz swoje takie problemy chyba nie małe....Wez temat spokojnie...nie wpadajcie w wojne ...szkoda tez znajomosci....przeciez wszystko mozna rozwiazac jak cywilizowani ludzie.
Zdobylam sie na szczerosc, ale to naprawde czasem warto sprobowac od innej strony temat ując...predzej Was to pogodzi.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-04-21, 09:36:15 »
kiedy siedzi 5,7 kobiet z rozjaśniaczem na głowie lub z farbą to tzw. cap jest niesamowity. czasem i mnie boli głowa.ale nie proponuje żeby zamknąć te klijętki w pomieszczeniu 7 m.kw. bo śmierdzi. LITOŚCI :roll:

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-04-21, 09:37:15 »
Monia ja nie napisałam, że ten artykuł przemawia za nieszkodliwością akrylu.

Artykuł potwierdza, ze akryl nie będzie szkodliwy dla klientki (no chyba, że jest uczulona), natomiast jeżeli chodzi o osobę wykonującą usługę nie ma 100% pewności. Mało tego, autor wyraźnie zaznacza, że nie tylko sama manicurzystka jest zagrożona, ale wszystkie osoby pracujące/przebywające dłuższy czas w tym samym pomieszczeniu.

Kilka cytatów:
"Ponad wszelką wątpliwość wchodzące w skład preparatów do modelowania paznokci pochodne akrylowe są niebezpieczne dla zdrowia".

"Warto również dodać, że problem dotyczy nie tylko osób zatrudnionych bezpośrednio bezpośrednio przy modelowaniu paznokci, ale i innych osób pracujących w tym samym pomieszczeniu, co w wielu polskich gabinetach kosmetycznych jest regułą, a jedyne rozgraniczenie poszczególnych zabiegów stanowią delikatne parawany".

Polish Journal of Cosmetology 2000, 3: 287-289
"akryl" w modelowaniu paznokci. Mity i fakty Władysław S. Brud

Dodam jeszcze, że autor napisał artykuł po przeczytaniu dyskusji w Beauty Forum, która została przez redakcję zamknięta bez podsumowania.[/img]

Gość

  • Gość
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-04-21, 09:41:33 »
i jeszcze jedno . Elenko rozmawiałyśmy na temat wentylacji. Miałam wrażenie że się dogadałyśmy ale na drugi dzień dowiedziałam się że jednak usprawnienie wentylacji mojej pani nie pomoże 8O  8O  8O
mam pytanie : czy któraś pracuje z akrylem w pomieszczeniu z klimatyzacją? czy to może coś polepszyć?