Autor Wątek: Kurs korespondencyjny  (Przeczytany 10781 razy)

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« dnia: 2006-06-28, 13:15:04 »
Czy ktoś zetknął się z tym kursem: Make-up Artist korespondencyjny roczny kurs wizażu i stylizacji. Jestem ciekawa czy to jest coś warte. pierwsze kroki w wizażu mam za sobą...ale chciałabym jeszcze się doszkolic. A moę polecicei dobry kurs lub szkołe wizażu:Kraków lub Katowice. Pozdrawiam i z góry dziękuję

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-28, 13:28:59 »
Jak można szkolić się, czy też uzupełniać wiedzę w dużej części manualnie poprzez korespondencje? Do mnie to nie przemawia :)

Gość

  • Gość
Jestem...
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-28, 18:40:36 »
zielony jeśli chodzi o makijaż i całe kosmetyczne "czary mary" ale wydaje mi się niedorzecznością uczyć korespondencyjnie wizażu. To tak jakby uczyś jazdy samochodem korespondencyjnie.  Sam zastanawiam się na kształceniem w tym kierunku ale na pewno nie zdecydowałbym się na korespondencyjne szkolenie. Chyba, że chodzi Ci tylko o zaświadczenie, że jakiś tam kurs skończyłaś. Jeśli chcesz się nauczyć czegokolwiek to na pewno nie ta forma


Marco

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-29, 00:01:37 »
takiego czegos raczej nie da sie zalatwic korespondecyjnie, napewno nie poszxlabym do takiej osoby zeby mi zrobila makijaz :roll:

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-29, 10:11:09 »
w zupełności się z Tobą  zgadzam Talencja.
takie przedsięwzięcia nie powinny mieć miejsca :?
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-29, 12:13:12 »
Dzięki za opinie:)) A co w takim razie polecacie, bo ja już dłuuugo szukam czegoś fajnego (konkretnie rocznej szkoły) w Krakowie lub Katowicach i mam problem. Sprzeczne komentarze. To co jedni chwalą inni krytykują.....

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-29, 14:18:51 »
Chyba nikt nie jest w stanie jednoznacznie Ci poradzić. Ja od jakiegoś czasu szukam opini na temat szkół wrocławskich i też dostałem bardzo różne opinie. Jedne dzieczyny chwalą szkołę Czamary inne wręcz ją krytykują inne z kolei chwalą studium prowadzone przez Oświatę i ta sama bajka. Ale to chyba zrozumiałe, żadna z dziewczyn nie chodziła jednocześnie do kilku szkół tak abny miała możliwość porównania. Myślę, że chyba sama będzieswz musiała dokonać wyboru - tak samo zresztą jak i ja....


Marco

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-29, 21:40:40 »
Zapisałam się na ten kurs.
Całkiem fajne, jeśli się wie o co w tym wszystkim chodzi. Traktuję go jako takie notatki, do których można wrócić jak potrzeba. Ale nie sądzę, aby osoba "zielona" mogła się nauczyć porządnie wizażu z tego. Nie ma żadnej praktyki, tyle co sobie sama w domu poćwiczysz, ale co z tego? Przecież i tak nie ma kogoś, kto byCi powiedził czy dobrze, czy źle.
No i jest jeszcze problem z terminami w wydawnictwie. Strasznie się ociągają z wysyłką. Czekam chyba już 3 miesiące na kolejny skrypt. Tragedia. Kurs może i pociągnę do końca, ale egzaminu nie zamierzam u nich robić, jak dla mnie nie jest tego wart.

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-07-02, 19:43:59 »
A ile kosztuje taki kurs?  Czym się kończy tz. jakie daje uprawnienia? ... o ile je daje

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-07-03, 01:10:04 »
jest jakieś wpisowe, ale nie pamiętam ile. Ja płacę 50zl za każdy skrypt, ogólnie to jest 60, ale za to, że musiałam pół roku czekać odkąd się zapisałam do czasu rozpoczęcia, to mam zniżkę. Skryptów ma być 12, więc łatwo policzyć. Powiem tak: zaczęłam kurs bodzajże w maju zeszłego roku, a teraz ciągle czekam na 5 skrypt.....a kurs miał być wysyłany co miesiąc.....
Przebąkują coś też, że niedługo kurs będzie o wiele droższy, bo skrypty robią  większe niż zamierzali, ale nie powiedzieli ile, ja się nie pytałam, bo mnie to nie dotyczy. Dotyczyć to będzie tych co się dopiero będą zapisywać.
Na koniec kursu ma być jakiś egzamin (zapewne też odpłatny) i certyfikaty po polsku i angielsku. Ale już teraz wiem, że nie będę podchodzić do egzaminu. Jakoś nie widzę sensu.

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-07-04, 15:10:04 »
To po co robisz taki kurs, który tak naprawdę nic Ci nie da?

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-07-04, 15:58:49 »
dobre pytanie  :D  nie tyle robie, co zbieram skrypty. Całkiem niezły materiał, do krótkich powtórek jak narazie. No, i darmowe palety cieni dostaje hehehehehe

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-07-05, 10:50:23 »
Nio taaaaaaaa...... dla tych palet warto :)
Ja zostałem "konsultanką" :) AVONU tylko dlatego, że dają fajne próbki :)
A swoją drogą tak potężna firma jak AVON nie przewidziała, że ich sprzedawcą może być facet :) Na wszystkich drukach, umowach podpisywałem się jako konsultanka :) Ale najfajniejsze było to jak po pierwszym zamówieniu dostałem podziękowanie mniej więcej takie:
Dziękujemy Pani: (tu moje imię i nazwisko) za dokonanie zamówienia. Postaramy się aby Pani: (tu moje imię jak najbardziej  męskie :)).....

Ciekawe cio?

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-07-05, 11:10:44 »
super  :lol:
ja miałam podobny przypadek z bon prix. Mąż coś kiedyś zamówił i teraz dostaje katalogi właśnie jako "Pani". Bosko, czytać nie umięją, czy co?

A co do kursu, to w ostatnim skrypcie nawet ciekawe zasady modelażu twarzy były, więc coś się to przyda. W następnym mają przysłać płytkę z pokazem bodajże "makijażu klasycznego". Ciekawa jestem ile to warte będzie.

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-07-05, 11:40:08 »
W BON PRIX-ie się już poprawiło :) Ostatnio adresują już per Pan :)

Gość

  • Gość
Kurs korespondencyjny
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-07-05, 14:17:15 »
nareszcie, widać w końcu więcej mężczyzn zaczęło być ich klientami, to musieli porządek z tym zrobić.