Autor Wątek: ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?  (Przeczytany 52211 razy)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #60 dnia: 2008-09-29, 13:24:34 »
No cóż chętnie zobaczę pływaka próbującego przepłynąć jezioro po korespondencyjnym kursie pływania. :D Widziałem prace tej pani i zdjęcia (niezbyt wyraźne) jej certyfikatów. To lepiej w ogóle nie "iść" na taki kurs. Szkoda kasy lepiej samemu dłubać w domu i czytać fora. :|
Bez większego komentarza już to zostawię...

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #61 dnia: 2008-09-29, 16:49:41 »
Hmmm... jestem jakoś w stanie zrozumiec przekazywanie wiedzy TEORETYCZNEJ przez net. Np wyobrażam sobie, jak można w ten sposób nauczyc sie ekonomii. Ale wiedzy PRAKTYCZNEJ???!!! Nie.  : czerwona :
Jak z materiałów szkolenowych wysyłanych korespondencyjnie nauczysz sie jaki ma być nacisk pilnika?!
Jak prawidłowo piłowac akryl/żel? Ja w trakcie kursu nie raz latam dookoła kursantki wyjmując jej pilnik z łapki i po raz kolejny ustawiając go w prawidłowy sposób i po raz n-ty pokazując na swoich (mam zawsze popiłowane  :P ) jak prawidłowo piłowac...
Przez net, czy korespondencyjnie- spojrzysz i uznasz, ze tak jest git, a potem zdziwienie "Czemu nie wychodzi?" : olaboga :
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline buziaczek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 79
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #62 dnia: 2008-09-29, 17:27:08 »
eee tam, takie gadanie...że niby przejmujesz sie kursantkami :wink:  ta Pani wyraźnie mi napisała,że wszystkie kursy są jednodniowe, beznadziejne i i tak nic na nich nie nauczą więc nie ma sensu się fatygować :D  :D
a tak poważnie...pozdrawiam Albertynko i chwała,że są i tacy fachowcy i instruktorzy jak TY!!!

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #63 dnia: 2008-10-20, 13:11:10 »
W sumie nic dziwnego z tymi korespondencyjnymi kursami...hehe

Otrzymywalismy takie zapytania np z Anglii. Tam to raczej normalka.

Ale pytnie brzmi: ile skorzysta z tego kursantka. Sama wiedza nie wystarczy. Potrzebne sa cwiczenia praktyczne itd..

Szkolący owszem zarobi i się nie narobi,  ale kursantka wyjdzie na tym jak przyslowiowy zablocki na mydle;)

Jestem na" nie" ;)
      
      Dodane po 73 godz. 29 min.:
                     Buziaczek a nie masz przypadkiem nazwiska tej pani?
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline asia1984

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #64 dnia: 2009-12-03, 13:54:01 »
W szkole [dziękujemy za reklamę] jest technik usług kosmtycznych, ukończyłam tą szkołę i jestem zadowolona, teraz zapisuję się tam jeszcze na kurs tipsy- metoda żelowa, trwa 5 dni i kosztuje 500 zł, po ukończeniu dostaje się certyfikat i zaświadczenie na druku MEN, polecam szkołę, na kosmetyce było bardzo fajnie więc myślę że kurs też się sprawdzi :) zajrzyj na stronkę [reklama] pozdrawiam:)
« Ostatnia zmiana: 2009-12-03, 15:29:53 wysłana przez Ania »

Offline Anna Macarz

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #65 dnia: 2016-01-05, 10:30:34 »
Ale szkoła też nie jest złym rozwiązaniem :) Wiele szkół ma np. technika usług kosmetycznych, gdzie za darmo można się uczyć, korzystać z profesjonalnych kosmetyków i wyposażonej pracowni :) Za kursy trzeba niestety płacić,  a często za szkołę policealną nie :) Warto się zastanowić również nad takim rozwiązaniem :)

Offline róża

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #66 dnia: 2016-04-04, 19:45:45 »
Szkoła daje lepsze podstawy.

Offline pajaczek23

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #67 dnia: 2016-04-09, 17:25:17 »
Zdecydowanie szkoła będzie lepszym rozwiązanie. Zawsze to jakis papier.
Nie pozycjonujemy się!

Offline abinika

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #68 dnia: 2017-05-04, 18:20:26 »
 : brawo :

Offline Różyczka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #69 dnia: 2017-07-25, 13:39:12 »
Skończyłam kurs i byłam z niego zadowolona. Pracę znalazłam bez problemu. Myślę, że trzeba po prostu trafić na dobry kurs i wcale nie będzie to gorsze wyjście niż szkoła.
Nie pozycjonujemy się!

Offline maya88

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #70 dnia: 2017-10-16, 11:47:47 »
Czy szkoła czy kurs, zawsze warto się doskonalić. Szkoła daje dobre podstawy, ale ja bym na tym nie przestawała, a już bardziej specjalistyczne umiejętności to raczej na kursie. Zwłaszcza jak już pracujemy w zawodzie, to nie warto ograniczać się do tego, czego się raz nauczyłyśmy. Sama nie tak dawno robiłam z manicure tytanowego Revi. Takimi "urozmaiceniami" wyróżniamy się wśród konkurencji :)

Offline NOX Nails

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: ktory kurs lepszy- szkoła czy kursy?
« Odpowiedź #71 dnia: 2017-11-17, 10:37:35 »
Szczególnie warto się rozwijać gdy prowadzi się profesjonalny salon, wtedy oprócz doświadczenia zdobytego podczas pracy z klientami, liczą się również znajomości nawiązane na kursach i nabyte umiejętności :)