Autor Wątek: Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)  (Przeczytany 164312 razy)

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-04-23, 17:11:40 »
Ja akurat zamierzam sie wybrac do Akademii Prenier do Katowic.
Ale widze,ze jakos odradzacie ta szkole...dlaczego?
Czy może ktoras z Was mi pomoze dokonac wyboru do jakiej szkoły?
Chce isc na Studium Kosmetyczne,jestem z Rybnika,ale oczywiscie czekam na oferty z rożnych miast:)
Pozdrawiam!

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-04-23, 18:31:46 »
Akademie Prenier jest naprawde przereklamowana, uwierz, jest tam np. problem z praktykami, z wyborem kosmetyków na których się ćwiczy i wiele innych. Ja wybieram sie do Gliwic na ul. Akademicką 5 od pażdziernika. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są tam na Politechnice Śląskiej  (Wydzieł : Budownictwo), wszystko jest pod patronatem akademickim. Wyposażenie z salami kosmetycznymi jest nowoczesne, z tego co się dowiedziałam można się tam dużo praktyki nauczyć. Ja ide na zoczne, jeśli chcesz sie zapisac, to do końca kwietnia nie trzeba płacić wpisowego. Czesne kosztuje 210 zł miesięcznie, ale naprawde warto. Wszystkie informacje
 zna jdziesz na stronie www.teb.pl. tam poszukaj wiadomości o Gliwicach, ale też o innych miastach.[/b]

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-04-23, 22:50:00 »
Wiesz jakoś do tych Gliwic mi się nie uśmiecha...Takie pytanie z mojej strony czy ta szkoła w Gliwicach posiada Uprawnienia Szkoły Publicznej?
Jeśli możesz to chciałabym z Toba porozmiawac na gg.
Pozdrawiam!

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-04-23, 23:35:13 »
Amelio. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. W Rybniku chyba też znajduje sie filia tej szkoły (jednakże o Gliwicach znam bardzo dobre opinie, a nie wiem czy w innych filiach może być tak samo.)
Poczytaj sobie na www.teb.pl Tam jest duzo informacji, są podane numery tel do sekretariatu. Szkoła naywa sie Studium Zdrowia i Urody, kierunek wiesz jaki.
Jesli masz jakies pytania to narazie moge Ci odpowiadać na forum, gdyż jestem w trakcie przeprowadzki. Chybaże poczekasz około 1,5 tygodnia, to bede miała czas pogadać.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-04-24, 08:17:10 »
Ok,wielkie dzięki.A czy znasz może wiecej szkoł w Katowicach i nie tylko?

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-04-24, 09:07:58 »
Jeśli chodzi o K-ce, to wiem, że jest szkoła Centrum Edukacji Kadr,
na ul. 3-go Maja 12 (II piętro), Telefon: (032)  203-27-12.
Cena ok. 115 zl/mies.
Niewiele wiem na temat tej szkoły, więc sama się zorientuj.
Wiem, że jest jakas szkoła w Bytomiu ( chyba na Ryku), ale nie pamietam dokładnie i podejrzewam, że Bytom Ciebie nie zaiteresuje.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-05-04, 12:35:46 »
ja mam pytanie czy ktos wlasnie sie orientuje z ta szkola w Bytomiu?? i czy jest jakas stronka tego?? bo nie umiem znalesc qrka noo;/;/ :twisted:  bylabym bardzo wdzieczna za jakies info :D

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-05-06, 10:15:25 »
Z tego co wiem to szkola nie ma stony internetowej.
Adres szkoly to Bytom, ul. Rynek 19, tel. 282-40-12.
Studium istnieje od 2 lat.
Studium dzienne kosztuje ok. 1250 zl za semestr - od pon. do piatku.
Studium zaoczne ok. 950 zl. semestr - zajecia piatki i soboty, czasem niedziele.
 Dodatkowo placi sie 20-25 zl miesiecznie za kosmetyki.
Nie wiem jak wyglada rekrutacja.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-05-13, 22:46:41 »
WSF Czamary, goraco Ci polecam, nie masz problemwo z praktykami tak ja kto bywa w innych szkolach tzn. nie musisz biegac i sie prosic o przyjecie, a w WSF zapewnia Ci gabinet, tylkop sobie wybierasz ktory Ci odpowiada. POza tym wysoki poziom, dobryu sprzet i wysokiej klasy kosmetyki.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-05-14, 15:32:59 »
Siemka. A jest to Studium Kosmetyczne dwu letnie? Bo na ich stronie pisze że to jest pięcioletnie i wymagane jest świadectwo maturalne:(

Mogłabyś mi podać jeszcze kilka informacji??
Naprzykład:
1)Jak wyglądają zajęcia na pracowni kosmetycznej?
2)Jakie jest wyposażenie pracowni? czy trzeba coś kupować dodatkowo
samemu?
3)Czy są jakieś egzaminy wstępne?
4)Jakie są dokładnie wymagania aby dostać się do szkoły?
5)Ile wynosi czesne?
6)Jacy są wykładowcy?

Sorka że tak dużo pytań i zawracam Ci głowe ale dlamnie to ważne!!

Z góry dzięki papa

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-05-18, 13:48:43 »
YoFeTa ja tez szukam sobie szkoły we Wrocławiu. U Czamary niestety są studia licencjackie - niestety bo chwilowo mnie na to nie stać (350 za miesiąc w trybie zaocznym a prawie 500 za dzienne). Jest jeszcze na Nowowiejskiej szkoła Żywirskiego ale na jej temat narazie nic nie słyszałam ani złego ani dobrego. Ale podobno jest tez tam studium.
An it harm none, do what ye will.

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Wrocław - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-05-18, 14:17:41 »
Jest we Wrocławiu szkoła pana inż. żywirskiego. Można tam robic licencjat i z tego co znalazłam na stronie jest tam również studium kosmetyczne. Tylko jakośnie moge znaleźć żadnej opinii na temat tej szkoły. Mam w związku z tym prośbę - jeśli któraś z Was lub ktoś z Waszych znajomych miał stycznośc z tą szkołą to bardzo proszę o wszelkie mozliwe informacje.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-05-18, 21:41:02 »
Jest studium i studia dzienne oraz zaoczne.
wyposazenie jest naprawde na poziomie nawet o to sie nie martwcie, no a wiadomo ze samemu tez trzeba cos kupic(przybory, fartuszek, reczniki itd.) ale wssytko zapewnia szkola.
Z dostaniem sie nie ma probelmu-jesli sie tylko zlozy papiery:)
Zajec praktycznych jest sporo zalezy ktory semestr.
Wyklódowcy sa rozni ale naprawde jesli sa ostrzy to na poczatku ale i tka jesli ktos sie stara to wszystko mozna poprawic i zdac bez probelmu, ale jest sporo nauki. Na Nowowiejskiej dopiero rusza licenjat, z tego co slyszalam to maja tam kosmetyki gorszej klasy i szkola nie zapewnia praktyk no i oczywiscie czesne jest mniejsze.

Gość

  • Gość
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-05-19, 10:41:45 »
Siemka.

Azalia--> Dzięki za info. Jeszcze pomysle. Chciaz mam mało czasu ale naprawde cziężko jest sięzdecydować. Jesli czesne na dziennych wynosi tam 500zł to nie wiem czy mnie bedzie stac:(

Martuch--> Dzwoniłam do szkoły na Nowowiejskiej i czesne tam na dziennych wynosi 360zł i wpisowe 100zł.  Własnie mysle nad tą szkołą po pierwsze miałabym blisko a po drugie wydaje sie fajna (patrzyłam na ich stronie). Ale nie słyszałam opini ludzi którzy tam chodzą i własnie nie wiem co robić:(
Jest też szkoła na Mazowieckiej tez tam dzwoniłam i wpisowego nie ma a czesne wynosi za pierwszy miesiąc 115zł a puźniej 145zł. I ta babka z którą rozmawiałam powiedziała ze w wakacje też się płaci ale nie zrozumiałam zabardzo o co jej chodzi:(
Szkoła na mazowieckiej jest tania i czesne najbardziej mi odpowiada ale też nie słyszałam żadnych opinii i nie wiem czy sie na nią zdecyduje. Czasu coraz mniej a ja nie wiem co robić. :(
A skąd jesteś? Z Wrocławia? Bo ja niestety nie i do tego wszystkiego dochodzi miezkanie wyżywienie i takie tam i szukam taniej szkoły ale też zeby nie była jakaś badziewiasta. Wole zapłacić więcej za jakąś dobrą.
Ale ta na Mazowieckiej nie wydaje sie taka zła.

Nie wiem co reobić doradzcie dziewczyny pliss.

A nie ma publicznych szkół kosmetycznych we Wrocławiu? Tylko same prywatne???

Papa Pozdrawiam!!

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Ślask - szkoły Kosmetyczne (Katowice, Wrocław...)
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-05-19, 11:09:35 »
Ja tez myślałam o szkole na Mazowieckiej. Miałam na kursie zajęcia z estetyki z babka z tej szkoły i mówiła, że jest tam fajnie. Ale wiesz jak  jest, powiedzieć można wszystko. Zamierzam tam pójść jak tylko znajdę chwilkę i się o wszystko dowiedzieć osobiście. W sumie ważne jest żeby było gdzie ćwiczyć. Koleżanka była w Żaku i mówiła, że tam były 2 fotele na 20 dziewczyn). No i byłoby dobrze, żeby szkoła praktyki załatwiała.  Jeszcze znalazłam szkołę w Centrum Kształcenia Menedżerów na Podwalu. Tam tez pójde zobaczyć. Jak się konkretów dowiem to na pewno napiszę.
An it harm none, do what ye will.