Autor Wątek: Dotacje na rozpoczęcie działaności  (Przeczytany 62162 razy)

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #60 dnia: 2007-12-03, 22:40:03 »
Kasia to są jak sama nazwa mówi "przewidywane" efekty ekonomiczne, więc nie możesz wiedziec ile zarobisz, ale musisz mniej więcej oszacowac.. no to jest w końcu swego rodzaju plan, taki niby biznesplan.. no i musisz wykazac, że twoja działalnośc przyniesie ci zysk a nie straty

zakup surowców, towarów: ja to zrozumiałam tak i tak tez wypełniłam: wpisywałam ile mniej więcej myślę, że będę na poszczególne rzeczy wydawała miesięcznie, sprzętu i kosztów początkowych juz tam nie wliczałam tylko miesięcznie i potem podliczałam rocznie za kosmetyki,środki czystości itp.. (bo u mnie w tej tabeli mam kolumnę miesięcznie i kolumnę pierwszy rok działalności, u ciebie też tak jest?)

ja też będę pracowała sama więc przy wynagrodzeniu pracowników dałam poprostu kreski

a podatek dochodowy masz obliczyc :!:  tak jak ci pisałam wcześniej..  jaką formę opodatkowania wybrałaś? na zasadach ogólnych czy zryczałtowaną?

Offline Kasiunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #61 dnia: 2007-12-04, 09:34:16 »
jeszcze nie wybrałam,  w tej tabelce nie mam kwoty miesięcznej tylko za 12 miesięcy ale jak napisze obok to chyba się nic nie stanie.  nie wiem która jest lepsza forma opodatkowania, na dzień dzisiejszy słabo mi sie robi jak sobie o podatkach pomysle

dziekuję ci bardzo za pomoc jakos sobie z tym poradze, Buziaki
Buziaki...

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #62 dnia: 2007-12-04, 10:55:48 »
no to widac, że wnioski rożnią się nieco między sobą, ja bym nie pisała nic z boku tylko poprostu obliczyla rocznie, miesięcznie mozesz zrobic tylko dla siebie, aby było ci łatwiej obliczyc za te 12 miesięcy :) powodzenia ;)

Offline Kasiunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #63 dnia: 2007-12-11, 12:33:53 »
dziekuje jeszcze raz, buziaki
      
      Dodane po 166 godz. 34 min.:
                     Dziewczyny ile wy płacicie za ubezpieczenie
Buziaki...

martyna2003

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #64 dnia: 2008-09-08, 16:29:47 »
Witam dziewczyny jestem tu nowa przeczytałam powyższe posty i duzo mi pomogły , ja tez jestem w trakcie wypisywania wniosku, mam jednak jeszcze jedno pytanie do was w tym punkcie o którym była mowa czyli przewidywane koszty i efekt ekonomiczny , jest zakup towarów czy w tej rubruce trzeba wpisać towar czyli kosmetyki jakie zakupisz w ciagu  miesica i roku

Offline ona1983

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 57
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #65 dnia: 2008-09-08, 22:27:02 »
Z tych środków możesz kupić jedynie środki trwałe czyli sprzęt, szafy, fotele, stolili itp kosmetyków nie możesz z tego kupić. Pamiętaj jak wpisaujesz kwoty tych urządzeń to później muszą się one zgadzać z faktycznymi bo przedstawiasz na to faktury inaczej nadwyżkę pokrywasz z własnych pieniędzy.

martyna2003

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #66 dnia: 2008-09-09, 08:25:40 »
Dziekuje bardzo za pomoc. Pozdrawiam

Offline Annauelle

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #67 dnia: 2008-09-09, 08:50:41 »
Cytat: "ona1983"
Z tych środków możesz kupić jedynie środki trwałe czyli sprzęt, szafy, fotele, stolili itp kosmetyków nie możesz z tego kupić. .


Dziwne, bo ja dotacje rowniez dostałam a i kosmetyki mogłam za nią kupic, ale oczywiście wczesniej wyszczególnione to było we wniosku jako produkty do wykonywania usług. :)
pozdrawiam

Offline ona1983

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 57
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #68 dnia: 2008-09-09, 10:56:27 »
Widocznie co region i PUP to inne możliwości. Mi nie wolno przeznaczyć tych pieniędzy ani na remont budynku ani na kosmetyki, tylko i wyłącznie na środki trwałe.

Offline Annauelle

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #69 dnia: 2008-09-09, 11:30:23 »
Składając wniosek zaznaczylam bardzo dokładnie i na remont i na sprzet i na kosmetyki a potem w harmonogramie wiec z tego co wiem to zalezy jaki UP ma regulamin odnośnie dotacji.
W moim mieście najwidoczniej można a i nawet telefon komórkowy oraz internet mogłam pokryc z dotacji.
Wyjątkiem są opłaty odnośnie czynszu oraz opłaty za wode i prąd,ktore nie podlegają dotacji.
To samo sie tyczy sanepidu :) widac co miasto to inne wymagania i zasady.
pozdrawiam

Offline ona1983

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 57
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #70 dnia: 2008-09-09, 11:34:29 »
W pierwotnej wersji wniosku też tak napisałam, ale już na komisji kazali się zastanowić co innego mogę za te pieniądze kupić bo na kosmetyki nie mogę ich przeznaczyć. Teraz ,, walczę'' o to, żebym mogła kupić drobny sprzęt kosmetyczny np. cążki itp, ale o tym zadecyduje dyrektor PUP.

Offline Annauelle

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #71 dnia: 2008-09-09, 11:45:50 »
No wiec ja sie ciesze,ze jestem juz rozliczona z dotacji ale swoja drogą jest to nieuczciwe,ze jedni mogą a drudzy nie...dziwi mnie tylko,ze te regulaminy ustalają ludzie...i zamiast pomagac bezrobotnym to dodatkowo utrudniaja wszystko na samym starcie...
życzę powodzenia

ewelina-malutka

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #72 dnia: 2008-10-14, 14:17:59 »
WItam,
ja starałam sie o dotacje na odpowiedz czekałam miesiąc i 20dni..masakra bo cały czas za lokal musialam płacic ... Przyznano mi 14,499zł 50% jest na przyrządy ,meble i 50% na produkty :):)
Po 20 ide podpisać z nimi umowe oby wszyytsko było ok Odrazu rejestruje dzialanosc zakupuje rzeczy do salonu , sanepid itd ... Ale najwazniejsze ze dostalam tą dotacej z Urzedu Pracy :)
Jeśli ktoś ma jakeis pytanie piszcie jesli bede mogła jakoś pomoc .. POMOGE:)
Pozdrawiam.Ewelina

Offline makusek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #73 dnia: 2008-10-15, 03:44:01 »
witam,ja równiez staralam sie o dotacje i ja dostałam.14 499zl.Czekałam miesiac na decyzje,potem szkolenie i podpisanie umowy.Po 4 dniach pieniazki na koncie:-)) ogolnie wypelnienie tych formularzy to bylo lanie wody a najbardziej skupili sie nad specyfikacja.Musialam dokladnie wyszczegolnic co kupuje.Caly sprzet-punkt po punkcie i ogolne haslo wpisalam kosmetyki i artykuły higieniczno kosmetyczne.Remont 2000 reklama 1500.Czepiaja sie bardziej nazwy,ze jest niezgodna w specyfikacji a inna na fakturze i wtedy mozna prosic hurtownikow o odreczne nawet napisanie wyjasnienia ze np.ta rzecz nazywa sie inaczej lub cos takiego.Teraz musz sie wykazac fakturami i utrzymac sie rok na rynku.W poniedzialek mam odbior sanepidu i ruszam jupiiiiii

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #74 dnia: 2008-10-15, 10:39:35 »
makusek powodzenia i wielu klientów życzymy;) i prosimy o zdjęcia gabineciku...tylko umieść je w galerii  gabinetów;)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...