Autor Wątek: alergia na akryl????  (Przeczytany 9477 razy)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
alergia na akryl????
« dnia: 2006-01-24, 17:35:39 »
czy jest mozliwe zebym miala alergie na akryl??juz t pare razy zauwazylam.bylam ostatnio u fryzjera i jest rtam tez stanowisko z tipsami, dziewczyna miala akryl zakladany, mnie strasznie glowa zaczela bolec i oczy. latem jak bylam z kolezanka ktora miala akryle zakladane to tez mialam takie objawy. na lato chce zrobic kurs przedluzania ale chyba zrobie tylko zele bo raczej z akrylem nie dam rady  :cry: bo zle sie czuje

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
alergia na akryl????
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-24, 19:09:16 »
Hmm... to raczej wygląda nie na uczulenie ale na jakieś złe samopoczucie pewnie po wdychanym liquidzie. :|
Można mieć uczulenia na akryl, z tego co czytałem przynajmniej jedna dziewczyna zrezygnowała z tego powodu z robienia paznokci. Jednak na żel też mozna mieć uczulenie i też z tego co wyczytałem to może on być bardziej alergizujący dla klientki w przypadku zalania skórek.
Alergizujący jest chyba akryl piłowany już po polączeniu proszku z liquidem. Sam liquid jednak niestety często pachnie niezbyt ciekawie i po kilku godzinach siedzenia w oparach jak nie ma dobrej wentylacji to niestety głowa boli. :|
W kwestii alergii i uczuleń plecam artykuł ze stronki Ani z Toronto:
http://www.polished.ca/alergieuczulenia.html


Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
alergia na akryl????
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-24, 19:31:11 »
dzieki mako za stronke!
tzn. na zele tak nie reaguje tylko wlasnie na akryl :?  :roll: moze ktos tutaj mial taki problem ? :oops:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
alergia na akryl????
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-25, 09:18:58 »
normalna reakcja jesli jestes wrazliwa na opary......moze bolec Cie glowa, mozesz miec mdlosci....i ogolnie nie zadobre samopoczucie.
Niektorzy tak reagują. Przy akrylu wentylacja jest bardzo wazną sprawą.
Zel natomiast przy pilowaniu (duzo pyłu) poniewaz jest bardzo lekki unosi sie wiec w zasadzie powinnysmy uzywac maseczek przy pracy i dobrego pochlaniacza. Inaczej z czasem... rowniez co wrazliwszych moze uczulic lub podrazniac drogi oddechowe.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
alergia na akryl????
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-25, 10:54:15 »
ojj js to jestem bardzo wrazilwa jesli chodzi o te sprawy :?

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
alergia na akryl????
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-25, 18:32:16 »
jak pisze Lena-liquid ma dosć intensywny zapach,zatem dobra wentylacja jest wrecz niezbędna.
Jeśli w salonie fryzjerskim wykonuje się także usługi stylizacji,takze akrylem,wówczas powinno się zadbać o to aby klientki nie były narażone na tego typu "atrakcje",bo efekt moze być taki,jak opisujesz.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
alergia na akryl????
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-25, 20:50:01 »
Talencjo idzie sie przyzwyczaic..organizm sie uodparnia z czasem ....wiec to jest pocieszające i moze to- ze ja tez naleze do wrazliwych wrecz jestem alergikiem :)))) w skrajnych przypadkach polecam Cirrus.... :wink:
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
alergia na akryl????
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-01, 23:39:02 »
Alergie maja to do siebie, że moga sie nagle pojawiac na cos na co dotychczas nie byłaś uczulona i podobnie znikac- ja w dzieciństwie byłam uczulona na truskawki, które teraz moge spokojnie jeśc....
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
alergia na akryl????
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-06, 14:09:39 »
Osobiście zatrułam się kiedyś oparami z akrylu. Klientka miała mały pokoik, w którym robiłam pazurki i nie chciała otworzyć ani drzi, ani okna. Miłam zawroty głowy, wymiotowałam. Dlatego teraz pracuje na akrylu bezwonnym.

Offline terenia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: alergia na akryl????
« Odpowiedź #9 dnia: 2018-05-15, 17:37:00 »
Przy pracy z akrylem i w ogóle w kosmetyce najlepiej jest mieć odciąg do pozbywania się tych trujących oparów. Ja zainwestowałam w filtr  i odciąg, od wtedy znacznie lepiej się czuję, faktycznie czuć dużą różnicę.
« Ostatnia zmiana: 2018-05-16, 09:58:48 wysłana przez Tomek »