Autor Wątek: Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?  (Przeczytany 32038 razy)

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« dnia: 2005-03-31, 22:39:03 »
Ostatnio zauwazylam, jak wielu ludzi ma bledne przekonania o tym zjawisku..Czasem lacza je tylko z nadwaga, czasem uwazaja ze nie ma z nia kompletnie nic wspolnego,itp, rosnie wokol niego wiele mitow. Chcialabym, abysmy w tym temacie podzielily sie swoimi doswiadczeniami i wiedza na ten temat.
A wiec- kochane! :)
Jakie mity musicie czesto obalac?
Jakie zabiegi wykonujecie u siebie w gabinetach/na pracowniach?
Jaka pielegnacje domowa polecacie klientkom?
Jakie inne zalecenia?Wasze uwagi?
Jak odnosicie sie do ujednolicania cellulitu z cellulitisem?

Nie chodzi mi tu o wklejanie definicji ksiazkowych, bo to chyba kazda z nas wie ;)
Mam nadzieje, ze kazda z nas doda cos od siebie i kazda bedzie miala okazje dowiedziec sie czegos nowego :) Pozdrawiam i zachecam do dyskusji :)

Gość

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-03-31, 23:18:27 »
Wiem po sobie regularne cwiczenia np.silownia,aerobik .Posilki 5xdziennie w malych ilosciach .Tylko sproboj przestac cwiczyc to wracasz do wygladu "materaca" :80: Jak bede miala wene tworcza to napisze wiecej. :roll:

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-20, 21:44:07 »
Widze, ze nie lubicie rozmawiac kobitki o cellulicie :P

Chcialam zapytac Was, jaka jest Wasza opinia na temat produktów antycellulitowych z serii Lirene??
Probowalyscie?Jezeli tak, to ktory z kosmetykow polecacie najbardziej?

A moze polecacie inne preparaty antycellulitowe?

Aguś

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-20, 23:07:15 »
Ja polecam kosmetyki Norela, zaiwraja kofeine, oraz Thalgo-chyba najbardziej skutecznym obok masazu zabiegiem w gabinecie jest drenaz limfatyczny ale niewiele kosmetyczek go robi bo powinny byc albo przeszkolone w tym kietunku albo zatrudniac masazyste hihihi lub masazystke. Polecam takze zabiegi z zastosowaniem alg.

Co do cellulitu to nie spotkalam sie raczej z wiekszymi miatami lecz drazni mnie jak ktos myli cellulit z cellulitisem. Cellulitis to rzadko spotykane zapalenie tkanki podskornej i wlasciwie sama nie mam pojecia skadtakie bledne okreslanie.

Cellulit jest zwiazany z nieprawidlową przemiana materii w takance podskornej ale nie jest zwiazany koniecznie z nadwaga ale prawda jest taka iz osoby z nadwaga a juz szczegolnie otyle sa narazone na tego typu zmiany bowiem w calym ukladzie czesto juz pojawiaja sie zaburzenia hormonalne. Powstaje czesto u kobiet u ktorych poziom estrogenu jest zbyt wysoki do poziomu progesteronu w organizmie kobiety. Postęp choroby zależy głownie od zastoju krwi w mikrokrążeniu(w tkance podskornej). I tu wlasnie niewlasciwy stosunek estrogenu do progesteronu snowu daje sie we znaki :cry: ...  dokladaja sie tez do tego czesto takie czynniki jak niewlasiwy tryb zycia, zbyt mala ilosc wypijanej wody.

W domu polecam  po prysznicu naprzemienne masaze cieplo i zimna wodą co po kilku tygodniach daje naprawde dobre efekty. No i oczywiscie conajmniej 2 litry plynów oraz aktywnosc fizyczna w miare mozliwosci.

Gość

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-14, 18:53:22 »
Jest jeszcze jedna sprawa. U osob z nadwaga i otylych czesto widzimy wglebienia, mikroguzki i wszystkie te cechy, ktore od razu nasuwaja nam jedna mysl - CELLULIT. A w niektorych przypadkach nie jest to cellulit co dopiero zauwazamy na obrazie termograficznym. Okazuje sie, ze te guzki i wglebienia to poprostu zbita tkanka tluszczowa i powiekszone adipocyty. Wtedy stosujemy zabiegi rozbijajace tkanke tluszczowa takie jak SPM. Inaczej w tym przypadku zabiegi antycellulitowe moga nie przyniesc porzadanego efektu. Pamietajmy o tym kochane kobietki bo latwo sie dac nabrac  :) Pozdrawiam

Gość

  • Gość
celulit
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-22, 22:32:20 »
czy znacie jakieś preparaty na celulit dla osób z problemami naczynkowymi?Te co są dostępne to mają kofeine a to na naczynka nie służy.

Gość

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-06-23, 21:01:42 »
Norel ma w serii detalicznej Krem Wyszczuplający w wersji specjalnej na kruche naczynka, dobry tez jest Norel Retinol Contra Cellulit tez jest swietny. Sama mam problem z naczynkami i stosuje oba te preparaty jeden na dzien, drugi na noc. Sa tanie, a swoja jakoscia doruwnuja Liposyne-Vichy. Ale Norel ma jeden duzy plus ode mnie-o wiele lepiej sie wchlaniaja. Pozdrawiam :)

Gość

  • Gość
celulit
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-06-23, 21:36:01 »
A czy znasz takie po których potrafią sie żylaki częściowo wchłonąć?Bo w100% to nieda rady.Podobno takie są.

Gość

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-04, 21:35:48 »
Niestety nie znam takiego preparatu. Mysle ze nalezaloby stosowac dwa preparaty-cos na cellulit z ochrona naczyn (Norel) i dodatkowo moze jakis produkt apteczny jakis Lioton 1000 lub cos innego na zylaki. Pozdrawiam  :)

Gość

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-14, 11:46:32 »
dietka+cwiczenia+masaz rekawica sizolowa+krem antycellulitowy ( testuje firme Afrodita)

Gość

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-02-28, 21:56:48 »
zabiegi z borowinami ,ładny efekt,unikanie ciasnej bielizny,ubioru,bo to wspomaga powstawanie przez odkształcanie tkanki,można zażywać preparaty doustne ,ale wskazana jest przynajmniej mała aktywność fizyczna,preparaty antycelulitowe 2x w tygodniu peeling ciała,masaże strumieniem wody ciepła,zimna :D

Gość

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-03-01, 08:35:59 »
Nazwa cellulitis o ile pamiętam wzięła się z Francji i uważano te zmiany za chorobę (stąd końcówka "itis"). W miarę postępu nauki i technik badania zrozumiano, iż nie pojawiają się one na tle chorobowym, a są naturalną konsekwencją gospodarki hormonalnej połączonej ze złą dietą i brakiem ruchu. Za tego typu zmiany odpowiedzialny jest głównie progesteron, co by wyjaśniało dlaczego kobiety mają większą tendencję do cellulitu. Progesteron powoduje obrzęk naczyń krwionośnych, które powodują ucisk na komórki tłuszczowe i ich utrudnioną przemianę materii. W przypadku kiedy  nawala także układ limfatyczny gromadzą sie także zgędne produkty przemiany materii, toksyny, które przy odpowiedniej dawce ruchu i diecie normalnie są wydalane przez organizm. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko powstania cellulitu (zawierają pewną dawkę progesteronu). Nawet smarowanie się najlepszymi preparatami nie przyniesie żadnego skutku. Pomogą usunąć nadmiar komórek tłuszczowych (adipocyty), które dostaną sie do krwiobiegu, lecz bez ćwiczeń nie zostaną one zmetabolizowane, tylko ponownie ulokują się wygodnie w ulubionych przez nas miejscach. Podstawą pozbycia się cellulitu jest wilokierunkowe działanie polegające na:
1. Odpowiedniej diecie- wzmocnienie naczyń krwionoiśnych, usunięcie toksyn
2. Ćwiczenia i ruch- spalanie komórek tłuszczowych
3. Masaż i odpowiednie preparaty- wzmacnianie tkanki, rozbicie komórek tłuszczowych i ich równomierne rozprowadzenie pod skórą, ...

Gosiaczka

  • Gość
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-03-03, 17:16:04 »
ja stosuje krem z retinolem i kofeina i cos tam jeszcze jest ale nie pamietam firmy ROK (body shaping) i jak na razie przez tydzien zauwazylam ze skora jest bardzo jedrna gladka. producent zaleca uzywac kremu przez osiem tygodni dwa razy dziennie.

a najczestszy problem z cellulit jest to ze dziweczyny nie robia systematycznych cwiczen, raz pokonawszy cellutil siadaja na laurach a tu niespodziewanie znowu sie pojawia cellulit.

niestety trzeba byc systematycznym, pic duzo wody...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-07-10, 20:00:29 »
POLECAM KREMIK Z AVONU:)
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Cellulit- mity,porady,sposoby zwalczania?
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-07-10, 22:31:03 »
a co myslicie o tych kapsulkach co sie lyka na cellulit?