Autor Wątek: ...:::ŻAK=OMIJAC Z DALEKA!!KOSMETYKA SYF!!!!!!!!:::...  (Przeczytany 12078 razy)

Gość

  • Gość
:x  :(  :(  :cry:  :cry: To jakaś masakra! Zapisalam sie do STUDIUM KOSMETYCZNEGO W NOWYM TARGU i jestem w kropce :cry:  :cry:  :cry:  Prawie sie zalamalam nerwowo jak poszlam na pierwsze zajecia, ktore zorganizowano... W PRYWATNYM DOMU :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  W PIWNICY :!:  :!:  :!:  :!:  :?:  nie dosc ze zadzwonilam do sekretariatu zeby sie dowiedziec o plan lekcji to w dodatku klamali a raczej zatajali przedemna suche fakty! Otoz podano mi tylko adres, gdy spytalam gdzie to jest sekretarka powiedziala mi ze nie wie bo nie jest z Nowego Targu, a gdy spytalam sie o plan zajec powiedziala mi " 1 lekcja godz 9.30 kosmetologia" od reszty sie wymigala i zakonczyla rozmowe. Oczywiscie bladzilam po ulicach 20 min samochodem (inne dziewczyny musialy szukac tego domu na piechote, zajelo im to 30 min wiecej. To mozna zrozumiec, ale to, ze zadzwonilam na dzwonek, drzwi otowrzyl mi jakis dzieciak, a pseudo nauczycielka jeszcze sobie smacznie spala :!:  :!:  :?:  :?:  :!:  :!: kazala nam czekac jeszcze 20 min :!: jej syn zprowadzil mnie do piwnicy, gdzie byla owa szkola- gabinet jakiejs kosmetyczki, ktora kolo nauczycielki nawet nie stala. Owszem ta pani byla calkiem mila ale byla w szoku ze jestem tak wczesnie (wedlug plany bylam spozniona) 8O Rozejrzalam sie po gabinecie i nie byl on zupelnie przystosowany do nauki tylu osob, nie bylo tam po pierwsze mejsca zeby pomiescic tam kilkanascie ososb 8O  8O  :? Kobieta uwijala sie jak mogla, bo widziala ze wszystkie dziewczyny sadelikatnie mowiac Z N I E S M A C Z O N E ta cala sytuacja. Juz jedna lekcja 2 tygodnie wczesniej sie nie odbyla, a tu nastepna zostala zmarnowana... bo nie robilysmy NIC :evil:  SZOK ZE ZAJECIA NIE ODBYWALY SIE W SZKOLE! MALO TEGO PO POWROCIE DO DOMU WZIELAM DO REKI UMOWE JAKA ZAWARLAM Z NIMI :cry:  :evil:  :!:  :?:
WYCZYTALAM W NIEJ DROBNYMI LITERKAMI ZE JEZELI ZREZYGNUJE Z NAUKI TO MUSZE ZAPLACIC ZA  :!:  :!: 2 LATA :!:  :!: KSZTALCENIA I NIE MA MOZLIWOSCI ZWROTU PIENIEDZY... W TYM MOMENCIE  KOLANA MI SIE UGIELY BO NIE ZAMIERZAM PRZEZ 2 LATA SIE UCZYC W CZYJEJS PRYWATNEJ PIWNICY PRZECIEZ PLACIC 180 ZL MIESIECZNIE PRZEZ 2 LATA TO NIE MALY WYDATEK!!!!!:evil:  8O TO SA OSZUSCI!!!!!!!!!!! NIE UCZCIE SIE U NICH BO SA NIESUMIENNI NIEDOINFORMOWANI I ZATAJAJA FAKTY. Gdybym wiedziala ze to bedzie w prywatnym domu nigdy bym sie tam nie zapisala wiec poprostu mi tego nie powiedzieli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OMIJAJCIE ŻAKA WIELKIM LUKIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO MASAKRYCZNA POMYLKA!!!!!!!!! JEZELI CHCECIE WIECEJ SZCZEGOLOW.... PISZCIE :!:   :!:

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Nowy Targ - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-17, 19:37:30 »
ale jest chyba jakaś instytucja,której podlega ta "placówka"?

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Nowy Targ - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-17, 20:19:03 »
xre ,wspolczuje ci :cry: moze powinnas udac sie do prawnika ...
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Nowy Targ - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-17, 20:40:52 »
Dobrze, że o tym napisałaś. Trzeba ostrzegać innych. Dziewczyny czytajcie dobrze umowy - szczególnie to co małymi literkami. Postaram sie dowiedzieć czy nie da się coś z tym zrobić. Niczego nie obiecuję ale popytam - mam w pracy kilku prawników. Myśle, że nalezy zgłosić to w MEN lub kuratorium oświaty, któremu placówka podlega.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
...::: ŻAK DO WORA, A WÓR DO JEZIORA :::...
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-18, 00:44:06 »
Juz napisalam e-mail do FEDERACJI KONSUMENTOW z pytaniem do dzialu PORADY PRAWNE. Juz raz mi odpisali i pomogli.... najlepsze jest to ze to byl pierwszy dzien :cry:  a ja wole nie myslec co bedzie dalej... mam nadzieje ze nikt nie da sie na to naciac!
 :!:  :!:  :!: PAMIETAJCIE! ZANIM ZAPISZECIE SIE GDZIEKOLWIEK PRZESTUDIUJCIE DOKLADNIE UMOWE I WSZYSTKIE MOZLIWOSCI Z NIA ZWIAZANE  :arrow:  :arrow: DOMAGAJCIE SIE INFORMACJI O MIEJSCU NAUKI, ZDJECIACH BUDYNKU, DOKLADNYM ADRESIE POLOZENIU I O OPINIACH Z TYM MIEJSCEM ZWIAZANYCH :!:  :!: NIE DAJCIE SIE NACIAC TAKJAK JA :cry:  Najgorsze jest to ze ta cala kosmetyka to nowy kierunek w Żaku w Nowym Targu wiec nie mialam mozliwosci sprawdzic jak to wyglada wiec teraz JESTM KOZIOLKIEM OFIARNYM...  Z ciekawosci zajrzalam na przykladowa stronke jak ma wygladac gabinet kosmetyczny i JESZCZE BARDZIEJ SIE ZALAMALAM...  8O Zobacze co bedzie jutro... pojde tam tylko po to zeby miec argumenty zeby zkladac reklamacje :twisted: Na prawde strzezcie sie od takiej sciemy... NIE ZYCZE NIKOMU CZEGOS TAKIEGO!!

Implicite

  • Gość
Nowy Targ - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-18, 10:18:14 »
Cytuj
NIC  SZOK ZE ZAJECIA NIE ODBYWALY SIE W SZKOLE! MALO TEGO PO POWROCIE DO DOMU WZIELAM DO REKI UMOWE JAKA ZAWARLAM Z NIMI    
WYCZYTALAM W NIEJ DROBNYMI LITERKAMI ZE JEZELI ZREZYGNUJE Z NAUKI TO MUSZE ZAPLACIC ZA   2 LATA   KSZTALCENIA I NIE MA MOZLIWOSCI ZWROTU PIENIEDZY...


z tego co ja wiem to taki zapis w umowach jest niedozwolony! sama już kiedyś rezygnowałam z kursu, ale językowego. na samym początku zapłaciłam z góry. szkoła musiała mi oddać część pieniędzy. wybierz się z koleżankami do prawnika i zmieniaj szkołe jak najszybciej, jak jeszcze możesz

Gość

  • Gość
Dzieki za rade :)
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-18, 18:39:11 »
:) Na prawde ciesze sie ze ktos mnie popiera  :) mam nadzieje ze to wszystko sie wyjasni... myslalam tez o zmianie kierunku... ale sie rozmyslilam jak zobaczylam ze na innych kierunkach jest to samo... o tyle lepiej ze w budynku szkoly i np. dzisiaj zajecia mialy sie zaczac o 8.00 a praktycznie otworzyli drzwi do szkloy o 9.30 :!: A zajecia za ktore sie PLACI CIEZKIE PIENIADZE nauczyciele (chyba sa nimi z zawodu, dowodow na to nie ma :roll:) skracaja jak moga! Np ja mialam w planie dzis 8-10 godz ale skonczylo sie po 3 godz robienia NIC :!:  :?:  :!:  Poziom tego wszystkoego pozostawia bardzo wiele do zyczenia! Ja np. zdawalam mature z biologii na poz. rozszerzonym... czyli posiadam wiedze, a polowa dziewczyn z grupy ostatni raz miala biologie w szkole podstawowej! Czego ja mam sie tam nauczyc? Poziom jest tak niski ze w gimnazjum przerabia sie trudniejsze rzeczy....Jak ja mam sie po tym dostac na studia? Za 180 zl miesiecznie moglabym brac prywatne lekcje u nauczycielki ktora jest mikrobiologiem i wyklada na uczelni, a nie sluchac kosmetyczki-amatorki...niestety nie bylam w stanie przewidziec ze to sie tak skonczy :cry:  :x  :cry:  :!:  :!:  :!: NIE POPELNIAJCIE MOICH BLEDOW :!:  :!: Jutro jade do dyrektorki tego studium... pewnie to taka sama profesjonalistka jak i ten caly CYRK!

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Nowy Targ - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-25, 19:10:09 »
xre, napisz co z ta twoja szkolą. co za porażka, bardzo ci współczuje....
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
Nowy Targ - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-22, 13:06:35 »
Witam wszystkich! poczatki bywaja trudnie jak moje na forum pogubiłm sie :( za co przepraszam,a teraz mam nadieje ze juz jestem gdzie chciałam:)choc temat mnie zasmucił:(
droga xre w nawiązaniu do Twojej wypowiedzi na temat szkoły żaka chcialam powiedziec z nie zgadzam się z ta opinia, sama ukonczylamcoprawda tylko kurs kosmetyczny z Żaku w Nowym Targu rok temu i jestem z niego bardzo zadowolona, kadra bardzo sympatyczna a co najwazniejsza profesjonalna kompetentna i zna sie na rzeczy. Bez trudu po ukończeniu kursuu znalazlam prace w branzy kosmetycznej. A to "piwnica" jak nazwalas pracownie to , dobrze wyposazony gabinet, to prawda ze wynajęta w prywatnym dmku, ale dzieki temu jest przestronno i cicho, nikt nam nie przeszkadzal w zajeciach i nie było problemu żeby zajęcia się troche przeciągneły. Jesli zas chodzi o umowy to fakt groźnie brzmią ale pozatym jakbys ja dokladnie przeczytala to bys wiedziala ze umowe mozna w bardzo latwy sposob rozwiazac,moja znajoma która tam się zapisała do szkoły musiała zrezygnowac zgłosiła to na pismie i nic nie płaci z tego powodu.Pozdrawim i współczuje rozczarowania!

Gość

  • Gość
Nowy Targ - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-22, 19:32:52 »
czesc Wam!.
Czytam Wasze wypowiedzi i musze Wam powiedziec ze mam nieco odmienne zdanie od niektórych z Was.
Sama rok temu zapisalam sie do zaka do szkoly, niestety bylam zmuszona zrezygnowac z nauki w tej szkole zanim na dobre zaczelam, poniewaz okazalo sie ze jestem w ciaży i niebede w stanie laczyc maciezynstwa z nauka. I mimo tego co napisala jakas niezadowolona sluchaczka xse (albo xre-nie pamietam dokladnie sorry) to nie mialam problemu z rozwiazaniem umowy. Sekretarka w zaku byla bardzo mila dla mnie ( taka niewysoka blondynka- nie wiem czy tam dalej pracuje ale jak tak to pozdrawiam ja), poprosila tylko zebym napisala podanie i przyniosla zaswiadczenie od lekarza, ze jestem w ciazy. Umowa zostala ze mna rozwiazana a ja nie musialam placic ani grosza wiecej. Mam w planach wrocic do tej szkoly ale chyba musze poczekac az mala pojdzie do przedszkola:).

Gość

  • Gość
Nowy Targ - szkoły kosmetyczne
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-01-30, 14:41:37 »
Jest ktoś to niedawno skończył lub chodzi teraz do Akademi Prenier w Nowym Targu?  chciałabym tam iść na studium kosmetyczne ale widze ze jest wiecej negatywów na ten temat niż pozywtywnych opinii, ale moze przez rok cos sie zminiło na lepsze??