Autor Wątek: Chcę odkupić salon kosmetyczno-fryzjerski.  (Przeczytany 3303 razy)

Offline inka2401

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Chcę odkupić salon kosmetyczno-fryzjerski.
« dnia: 2008-03-15, 21:56:26 »
Cześć chcę odkupić salon kosmetyczno-fryzjerski mieszczący się w lokalu spółdzielczym o powierzchni
ok 80 m2,został on wyremontowany przez poprzednich właścicieli lecz lokal nie należy do nich,chcą go sprzedać razem z wyposażeniem m.in.mini recepcja,sofa skórzana,3 stanowiska fryzjerskie,myjka,stolik do manicure,fotel kosmetyczny 2 szafy,wapozon i urządzenia kosmetyczne.ile mogą zażądać za taki lokal?Czy mogą sobie wliczyć koszta związane z otwarciem i zarejestrowaniem salonu(salon prosperuje od roku).dzięki  :)

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Chcę odkupić salon kosmetyczno-fryzjerski.
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-16, 09:35:59 »
Prosze uzupełnić miejscowość profilu

Ciężko powiedzieć ile mogą sobie liczyć za odstępne, poniewaz często zależy to od miasta , standardu lokalu + kosztów ile Ci państwo włożyli w sprzęt, urządzenie, urządzenia itp.

A po drugie ja bym się zastanowiła dlaczego po roku działalności chcą zrezygnować z tej działalności?? Nasuwa się pytanie czy akurat w tym miejscu jest to dochodowa działalność??:)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Chcę odkupić salon kosmetyczno-fryzjerski.
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-16, 09:40:04 »
Przede wszystkim musisz podać miejscowość gdzie salon się znajduje bo ceny przecież są różne w różnych miastach.

Offline inka2401

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Chcę odkupić salon kosmetyczno-fryzjerski.
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-16, 12:20:46 »
Witam ciesze się że pomimo moich obaw ktoś odpisał :D
      
      Dodane po 4 min.:
                     Pracuje w nim jako kosmetyczka :).szefostwo chce z niego zrezygnować z powodów rodzinnych nie jest jakoś-jak na mój gust szczególnie urządzony :D ale prosperuje ładnie :wink:
      
      Dodane po 6 min.:
                     za salon liczą sobie 70tys ja uważam ze nie jest wart tyle-tłumaczą to kosztami które ponieśli na remont,dokumentacje,alarm,architekta itp.a w momencie gdyby zrezygnowali,a nie znalezli kupca nie dostaną nic od spółdzielni moga jedynie zabrać sprzęt i meble.nie wiem co mam robić?pozdrawiam :P
      
      Dodane po 2 godz. 26 min.:
                     dziewczyny pomóżcie nie wiem czy zainwestować?wydaje mi sie ze to za dużo czy nie lepiej by było otworzyć coś swojego?
 :D

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Chcę odkupić salon kosmetyczno-fryzjerski.
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-03-16, 19:59:02 »
Uważam, że to dużo. Tym bardziej, że lokal nie jest własnością obecnych właścicieli. Ja raczej bym się na to nie zdecydowała. Ale sama niestety musisz podjąć tą trudną decyzję. Spróbuj zrobić sobie coś w rodzaju bilansu zysku i strat i podsumuj całość. Skoro piszesz, że pracujesz tam to będzie Ci znacznie łatwiej. Ale jak dla mnie to cena nazbyt wygórowana.

Offline inka2401

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Chcę odkupić salon kosmetyczno-fryzjerski.
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-03-17, 11:35:07 »
dziękuje serdecznie za wsparcie :D zrobie sobie bilans i przemyśle to,jak podejme decyzje to dam znać.pozdrawiam :P
      
      Dodane po 3 min.:
                     aha zapomniałabym madzik masz prześliczną córeczke! ja jestem mama dwóch  córeczek -przy najblizszej okazji pochwale sie też moimi pociechami :lol:

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Chcę odkupić salon kosmetyczno-fryzjerski.
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-03-17, 12:51:06 »
Daj znać. Trzymam kciuki za podjęcie dobrej dla Ciebie decyzji.
A co do Julki to dziękuję za pochwały. Wstaw koniecznie zdjęcia twoich szkrabów.

Offline inka2401

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Chcę odkupić salon kosmetyczno-fryzjerski.
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-03-20, 21:52:25 »
witam :D jak na razie wszystko utknęło  w martwym punkcie :? coraz bardziej myślę aby otworzyć coś swojego tak od początku i chyba to będzie najlepsza decyzja.z odkupienia salonu rezygnuje-ale swój otworze mam nadzieje już niedługo.zaczynam po świętach wszystko organizować.
 :groupjump:
życzę wszystkiego dobrego w nadchodzące święta,smacznego jajka i mokrego dyngusa :P pozdrawiam