Autor Wątek: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu  (Przeczytany 110862 razy)

Gość

  • Gość
Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« dnia: 2005-03-19, 10:47:31 »
Witam! Mam okazje otworzyć gabinet kosmetyczny, w istniejącym już studiu, w którym na razie są tylko usługi na dłonie i stopy. Problem w tym, że mam pojęcie o biznesie jako takim ale nie kosmetyce. Na początek oczywiście zatrudniłabym wykwalifikowaną kosmetyczkę, ale sama też chciałbym się tego zawodu nauczyć, bo uważam tę dziedzinę za bardzo interesującą. Co sądzicie o kursach intensywnych, czy to wystarczy aby w ogóle nabrać pojęcia o zawodzie, na tyle, że móc ocenic pracę kosmetyczki i dalej samej się rozwijać? Czy możecie mi podać przybliżony koszt wyposażenia gabinetu? A może ktoś z was poradzi mi jak do tego się zabrać, żeby nie ponieść fiaska? Osobiście nie zamierzam samodzielnie eksprymentować na klientach dopóki nie nabiorę doświadczenia ale nie wiem ile czasu jest potrzbne aby wyrobić sobię markę jako gabinet i czy zarobię na koszty w tym czasie (czynsz 1000). Czekam na wasze opinie.
« Ostatnia zmiana: 2011-06-30, 10:13:37 wysłana przez Ania »

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-03-19, 16:10:17 »
Hmm.. jesli chodzi o wykształcenie - jesli sama chcesz pracować a dodatkowow wiedziec jak prowadzić rekrutację prawidłowo to na pewno powinnas skończyc dobrą szkołe.. ale - na wstepie mozesz zainwestowac w kurs by miec jako takie pojecie bo przeciez pracowników bedziesz musiała w miare szybko zatrudnic.. a potem mozesz spokojnie iśc do szkoły i uzupełniać wiedze.. Ja bym chyba tak zrobiła...

co do gabinetu - ja własnie otwieram gabinet - i powiem tak.. zdefiniuj sobie grupe odbiorczą.. w zaleznosci od tego dobierze sprzet, kosmetyki wystrój i od tego uzalezniony jest końcowy koszt.. ja się nastawiłam na grupę srednią - ciut wyzej niż przeciętnośc.. za jedno stanowisko, urządzenia do galwanizacji, darsonwalizacji, brushing, vapozon, lampę, lampe wooda, sprzęt do kawitacji, sprzęt Sunspa (opalanie natryskowe), sprzęt do parafiny na dłonie, do depilacji, meble, oswietlenie, jakieś dywaniki, ozdoby na sciany i inne, płyny do dezynf, sterylizator i wszystko co potzrebne do wykonywania zabiegów (igły, chusteczki, gaza, i inne jednorazowe itd) - praktycznie wszystko prócz pełnych serii kosmetyków wydałam juz 30 tys (w tym cześć rzeczy udało mi sie kupic uzywanych) Kosmetyki plus kilka dupereli jakie mi jeszcze zostały to bedzie kolejne około 10 tys.. Ale jak mówiłam - to jest taka srednia - mozna wyposażyc pewnie i za 20 tys ( na mniej bym nie liczyła - chyba ze juz masz fajnie urządzone studio i niewiele np. mebli do dokupienia) jakbym chciała mieć najwyzszy poziom to cena byłaby wieksza.. chyba ze sie np nastawiasz na zabiegi typowo naturalne, bez urzycia wiekszosci aparatury (takie salony też są) No musisz sobie odpowiedzieć co i dla kogo...

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-03-19, 16:31:55 »
Ja tez radzilabym zadbac wlasciwe wyksztalcenie jesli chcesz byc dobra w tym co robisz a wszytko to nie jest takie szybkie i proste- tylko lata praktyki i przeciez wiedze tez trzeba miec, wiedziec o wskazaniach i przeciwskazaniach co za tym idzie wazne sa podstawy anatomii i roznych przedmiotow z pogranicza medycyny a przeciez tego wszystkiego nie da sie pojac na intensywnym kursie +o(

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-03-21, 10:24:28 »
Jak ty chcesz otworzyc swoj gabinet kosmetyczny nie majac wogole pojecia o kosmetyce
To troche nie namiejscu
Nawt nie bedziesz wiedziała czy twoja pracownica nie odwala jakies fuchy :lol:  :lol:
Uwazam ze przydałaoby sie chociaz do studum isc na troche targów kosmetycznych pojezdzic
Kursy tak ale jeszcze oprocz normalnej szkoły

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-03-21, 13:31:11 »
Zgadzam się z dziewczynami, że trzeba określić grupę na jaką się nastawiasz, ale zdaję sobie sprawę, że wydatek 30 - 50 tysięcy może doprowadzić o zawrót głowy ( ja mogę liczyć tylko na siebie, niestety i ta suma mną jeszcze zakręca)
Jakiś czas sprawdzałam jak poradzić sobie z wydatkami na sprzęt, poszukałam zestawów promocyjnych sprzętu kosmetycznego np. w firmie Biomak można zakupić Zestaw Standart około 4 tysięcy należą do niego:
- fotel
- taboret z oparciem
- stolik Biomak
- Wapozon prosty
- lampa Lupa
- kombajn dwufunkcyjny
Drugi zestaw który mnie zainteresował to Zestw Manicure / Pedcicure 1.800,-, należą do niego:
- fotel do pedicure i makijażu
- taboret z pojemnikiem (miska do pedicure)
- podnóżek do pedicure
- podpórek do manicure
- stolik do manicure z szafką
- taboret z oparciem
Oczywiści potrzebny jest jeszcze podgrzewacz do wosku (ok. 400,-), Solux (promiennik podwójny - 480,-), sterylizator np. kulkowy (370,-)

Jeżeli chodzi o meble do gabinetu np. szafki na ręczniki czy też wystawka na kosmetyki można je znacznie taniej zakupić np. w sklepie IKEA lub Black Red White np. szafka medyczna (podstawowa) kosztuje ok. 1.200,-, podobną można dostać w IKEI za 300,-

Kosmetyki do higieny i sterylizacji urządzeń, narzędzi i powierzchni w gabinecie, ja wybrałabym Henkel - Ecolab. Firma długo jest na rynku, organizuje darmowe przeszkolenie dla kosmetyczek, kosmetyki są w dużych pojemnościch, często gotowe do użytku.

Kosmetyki do gabinetu, poziom średni, zastanawiłam się na firmą Dermika (19 zabiegów firmowych, propozycje dla różnych typów skóry, wieku, potrzeb) co najważniejsze skład kosmetyków mnie osobiście odpowiada i  nie ukrywam, że opakowanie i zapach również jest dla mnie ważne.

Ale bym chciała mieć własny gabiet.......

Gość

  • Gość
porady
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-03-26, 15:43:02 »
Szkoda że nie masz pojęcia o marketingu.Ja przymierzam się do otworzenia w tym roku ok.40 gabinetów.Docelowo tak ze 150 ale to tak gdzieś za 3 lata.Teraz nie ma problemu z otwarciem pieniądze na rozruch z każdej strony dają.Trzeba tylko po nie sięgnąć.Ja otwieram po to żeby dziewczyny nie nażekały że nie mają gdzie iść na praktyki.Oczywiście nie powiem na jakich kosmetykach bende pracował.Zawsze na tej stronie są póżniej tylko uszczypliwe uwagi.Możemy porozmawiać na targach na torwarze.Pozdrawiam i do zobaczenia.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-03-27, 21:26:36 »
Postanowiłam.

Mam 1,5 roku (tyle jeszcze potrawa moja edukacja) na zorganizowanie funduszy na otwarcie własnego salonu kosmetycznego. Nie chcę pomocy z firm kosmetycznych, medycznych, gabinet ma być moją właśnością.
Mam pomysł na lokal, kolor, wyposażenie, zabiegi, reklamę, ulotki. Teraz czas wziąść się do pracy.
Nie wyobrażam sobie innej pracy. Kocham ten zawód.

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-03-28, 10:46:44 »
tez marze o swoim salonie no ale tak jak tobie ming-shu zostalo mi 1,5 roku ... tez mam glowe pelna pomyslow i nazwa salonu juz nawet jest hihihi tylko najpierw chcialabym popracowac w jakims salonie z ok. rok i zobaczyc konkretnie co i jak funkcjonuje

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-03-29, 09:46:21 »
Witam,
bardzo wam wszystkim dziekuję, za naprawdę konkretne odpowiedzi. Wiem do jakiej grupy docelowej mialaby byc skierowana moja oferta. Determinuje to zarówno lokalizacja gabinetu, jak i część wprowadzonych tam juz usług (pisałam, że są tam obecnie zabiegi na dłonie i stopy). Nastawiam się głównie na klienta z kasą, więc ofertę też muszę do nich dostosować. Trochę sprowadziliście mnie na ziemię jeśli chodzi o koszty  :lol: Sądziłam, że 20 - 30 tys to całkiem sporo a wychodzi na to, że to raczej minimum. Potwierdziliśnie moje obawy, co do bariery jaką stanowi brak kwalifikacji, a co za tym idzie trudność w ocenie pracy kosmetyczki. Szkoła - jak najbardzie, nie uznaje robienia czegos na pół gwizdka. Niestety, stoję przed dylematem, bo jeśli chcę znależć się akurat w tym lokalu, to muszę podjąć decyzję w ciągu 3-4 miesięcy. I stąd właśnie moja prośba o pomoc. A tak, przy okazji - jak oceniacie powodzenie na rynku metody opalnia air brush? Czy jest zainteresownie? W moim mieście jeszcze takiej usługi nie ma i jeśli zdecyduje sie na zainwestowanie w ten biznes chciałbym to wprowadzić.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-03-30, 09:58:59 »
Cytat: "Toffi"
A tak, przy okazji - jak oceniacie powodzenie na rynku metody opalnia air brush? Czy jest zainteresownie? W moim mieście jeszcze takiej usługi nie ma i jeśli zdecyduje sie na zainwestowanie w ten biznes chciałbym to wprowadzić.

Chwilowa moda, ktora pewnie przeminie, ale sam sprzet mozesz rozbudowac i wykorzystac wieloraku:
malowanie paznokci, nietrwale tatuaze, malowanie ciala...

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-03-30, 11:07:32 »
Cytat: "Tomek"
Cytat: "Toffi"
A tak, przy okazji - jak oceniacie powodzenie na rynku metody opalnia air brush? Czy jest zainteresownie? W moim mieście jeszcze takiej usługi nie ma i jeśli zdecyduje sie na zainwestowanie w ten biznes chciałbym to wprowadzić.

Chwilowa moda, ktora pewnie przeminie, ale sam sprzet mozesz rozbudowac i wykorzystac wieloraku:
malowanie paznokci, nietrwale tatuaze, malowanie ciala...


Zrobiłam sobie opalanie ciała air buschem
Jestem strasznie niezadowololna :cry:  :cry:
Po dwoch dniach zaczeło wszystko schodzic i na twarzy pojawiły sie okropne plamy
Wygladalo to okropnie Naprawde nie polecam
Moze paznokcie i tatuaze to tak bo jeszcze nie probowałam
Ale na ciało jako opalanie okropnosc +o(

Gość

  • Gość
Re: porady
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-03-30, 11:09:10 »
Cytat: "obsługa forum"
Szkoda że nie masz pojęcia o marketingu.Ja przymierzam się do otworzenia w tym roku ok.40 gabinetów.Docelowo tak ze 150 ale to tak gdzieś za 3 lata.Teraz nie ma problemu z otwarciem pieniądze na rozruch z każdej strony dają.Trzeba tylko po nie sięgnąć.Ja otwieram po to żeby dziewczyny nie nażekały że nie mają gdzie iść na praktyki.Oczywiście nie powiem na jakich kosmetykach bende pracował.Zawsze na tej stronie są póżniej tylko uszczypliwe uwagi.Możemy porozmawiać na targach na torwarze.Pozdrawiam i do zobaczenia.


\"obsługa forum\" a gdzie ty masz zamiar te gabinety otworzyc :?:  :?:  :?:
Moze dotrzesz tez do mniejszych miejscowasci
To przynajmiej bede miala gdzie praktyke zrobic :D  :D

Gość

  • Gość
Re: porady
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-03-31, 10:05:35 »
Cytat: "obsługa forum"
Szkoda że nie masz pojęcia o marketingu.Ja przymierzam się do otworzenia w tym roku ok.40 gabinetów.Docelowo tak ze 150 ale to tak gdzieś za 3 lata.Teraz nie ma problemu z otwarciem pieniądze na rozruch z każdej strony dają.Trzeba tylko po nie sięgnąć.Ja otwieram po to żeby dziewczyny nie nażekały że nie mają gdzie iść na praktyki.Oczywiście nie powiem na jakich kosmetykach bende pracował.Zawsze na tej stronie są póżniej tylko uszczypliwe uwagi.Możemy porozmawiać na targach na torwarze.Pozdrawiam i do zobaczenia.


Wybieram sie na targi do Warszawy w ten weekand.
Co do marketingu... Prowadze już jeden mały biznes i nie najgorzej mi idzie. Poza tym marketing to kierunek mojego wykształecenia - cos niecoś na ten temat wiem  :lol: Ciekawa jestem w jakim regionie otwierasz te gabinety? Wnioskuje, że to niezły interes skoaro chcesz go prowadzić na taka skalę.

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-04-01, 23:17:08 »
Toffi no ja akurat Air Brusha zakupiłam - uzywany wprawdzie (więc taniej) Koło mnie tez nigdzie nie ma więc troche na to liczę - Ze schodzi- no schodzi pewnie ten powierzchowny barwnik - niestety trzeba wziąć dobra kapiel by to wszystko równomiernie zeszło a zeby została sma opalenizna (no tak mi sie wydaje bo jeszcze na sprzecie nie pracowałam - dopio zaczne testowac) Babka od której kupiłam powiedziała ze w ciagu roku miała na niego 100 klientek (ruchliwy punkt dosyc) Zabiegi n całe ialo ale tez wybiórczo na dkolt i twarz np.

Co do gabinetu - moze dogadaj sie z jakąs kosmetyczka niech ci pomoze w rekrutacji (za pieniądze oczywiscie) i uczuli na co zwracac potem uwagę a ty sie w miedzyczasie będziesz szkoliła...

Gość

  • Gość
Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-04-02, 15:41:41 »
Cytat: "AniaD"
Toffi no ja akurat Air Brusha zakupiłam - uzywany wprawdzie (więc taniej) Koło mnie tez nigdzie nie ma więc troche na to liczę - Ze schodzi- no schodzi pewnie ten powierzchowny barwnik - niestety trzeba wziąć dobra kapiel by to wszystko równomiernie zeszło a zeby została sma opalenizna (no tak mi sie wydaje bo jeszcze na sprzecie nie pracowałam - dopio zaczne testowac) Babka od której kupiłam powiedziała ze w ciagu roku miała na niego 100 klientek (ruchliwy punkt dosyc) Zabiegi n całe ialo ale tez wybiórczo na dkolt i twarz np.

Co do gabinetu - moze dogadaj sie z jakąs kosmetyczka niech ci pomoze w rekrutacji (za pieniądze oczywiscie) i uczuli na co zwracac potem uwagę a ty sie w miedzyczasie będziesz szkoliła...


daj znac jak zaczniesz uzywac air brusha - jestem tej metody bardzo ciekawa także prywatnie, bo mam karnacje albinosa :lol:  Twoj rada co do kosmetyczki pomagającej w rekrutacji jest bardzo rozsądna, problem w tym, że nie znam żadnej dla której nie byłabym potencjalną konkurentką, bo wszystkie prowadzą swoje interesy. Mieszkam w 200.000 mieście - niby nie małe ale gabinetów też jest sporo. Na razie jeszcze się nie zdecydowałam, nie ukrywam, że mam dużo obaw - wolałabym najpierw sama się nauczyć. Więcej sceptycyzmu nabrałam głównie po wejściu na forum.