Autor Wątek: dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(  (Przeczytany 37257 razy)

Gość

  • Gość
Witam serdecznie, jestem przerazona bo nie wiem co robic:(

Nigdy nie mialam wrastajacych paznokci u stop


jednak ostatnio za mocno "dbalam" o paznokcie wycielam sobie chyba co nie co, i po kilku dniach zobaczylam ze konciki duzych palcow u stop zrobil sie spuchniete i czerwone , a z bokow paznokcia wyszlo jakies dziwne mieso, podejrzewam ze jest to tzw "dzikie mieso"

Ropieje mi to i boli gdy naciskam

Prawdopodobnie do tego calego stanu przyczynilo sie po pierwsze moje grzebanie przy paznokietkach a po drugie fakt ze raz nalozylam potem ciasne buty, na drugi dzien juz mialam mieso...

co robic:(?

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-12-28, 08:56:42 »
to wybierz się do lekarza a nie baw się z tym sama!!!
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-12-28, 09:20:13 »
Żadne dzikie mięso! Paznokieć Ci się wrasta, doszło do stanu zapalnego i opuchnięcia palca. Właśnie jak się grzebie za bardzo przy pazurach to się potem tak ma. Osobiście nie radzę od razu iść do lekarza bo albo wytnie kawał paznokcia co wcale przyjemne nie jest albo ściągnie paznokieć i tyle a potem taki paznokieć też może się wrastać. Najpierw bym proponował podejść do gabinetu z pedicurem leczniczym, tam powinni takie coś wyprowadzić na prostą bez problemu. A na początek radzę po kąpieli pod wrastający sie paznokieć podłożyć kuleczkę z waty, powinno ulżyć. No a potem do gabinetu po pomoc. I naprawdę odradzam wycieczkę do jakiegoś chirurga rzeźnika. Ja miałem tak załatwione dwa palce u stóp i wiem coś o tym. Dopiero jak w gabinecie rozłożą ręce to idź. I pamiętaj gabinet taki gdzie jest pedicure leczniczy a nie zwykły, najlepiej z programem "zdrowe nogi".

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
kolego czytaj ze zrozumieniem!
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-12-28, 14:26:45 »
wyroslo jakies mieso ktorego nie bylo i to jest tzw dzikie mieso

nie znasz sie a sie wypowiadasz, tacy najgorsi

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-12-28, 14:38:15 »
kanabisu niekt chyba nie powie ci przez net co ci wyroslo :/
chyab ze nam sfotografujesz i podejslesz :wink:
najlepiej wyb9erz sie do dobrego gabinetu kosmetycznego tak jak pisze mako z programem zdrowe nogi gdzie powinien gbyc pedicure lecznicy no albo do lekarza , bo my tutaj przez szklane ekrany nic nie pomozemy, mozemy tylko gdybac co to jest a na moje oko rowniez jest to wrastajacy paznokiec, zrobil sie stan zapalny.
nikt tutaj sie nie wymadrza :roll:

uzupelnij miejscowsc w profllu, byc moze jak uzytkownicy zobacza gdzie meiszkasz poleca ci dobry zaklad kosmetyczny, chyba ze takowy juz znasz.

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-12-28, 14:58:57 »
Najlepiej zgłoś się do lekarza, albo do gabinetu z pedicurem leczniczym i teraz najlepiej nic tam nie grzeb, bo możesz jeszcze bardziej sobie na grzebać.  :roll:
دوبدوا

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-12-28, 18:22:51 »
Cytat: "kanabisu"
wyroslo jakies mieso ktorego nie bylo i to jest tzw dzikie mieso

nie znasz sie a sie wypowiadasz, tacy najgorsi


ta uwaga była zbedna ... mako chce Ci pomóc a Ty masz do niego jeszcze petenscje...
znam jego historię z pazurkiem i wiem że chirurdzy to rzeźnicy i najchętniej po prostu wycinają a potem dopiero są problemy...
wiem bo mam specjalizację w pedicure leczniczym i nie jedną osobę na fotelu miałam z wrastajacym paznokciu po usunięciu u chirurga  :roll:

proponuję tak jak mako udać się do gabinetu mającego specjalizacje w pedicure leczniczym rana zostanie oczyszczona bo jak podejrzewam po prostu jest zainfekowana ale nie koniecznie musi temu towarzyszyć wrastający pazurek ale istnieje taka możliwość...

sama tak miałam jak praktykantka uczyła się na moich stopach pedicure i za bardzo się wczuła w rolę i uszkodziła skórę przy paznokciu. wyrosło coś na wzór dzikiego mięsa a paznokieć się nie wrastał.
pomoczyłam stópki w wodzie z szarym mydłem podłożyłam sobie opatrunek między uszkodzoną skórę a paznokieć i po paru dniach zeszło.

Na przyszłość jak prosisz o radę na forach kosmetycznych to nie pisz komuś że się nie zna skoro tego nie wiesz i bierz pod uwagę zdanie osób które same to przechodziły lub wykonują takie zabiegi u siebie w gabinecie...
Bo właśnie po to zdanie tutaj założyłaś ten temat, prawda?  :wink:

      
      Dodane po 1 min.:
                     proszę także według regulaminu i zgodnie z zaleceniem moderatora o uzupełnienie miejscowości w profilu, pomoże to Tobie i nam :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
oj dziewczyny czytajcie ze zrozumieniem!
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-12-28, 19:15:08 »
drogie dziewczyny, dziekuje wam za pomoc, ale Pan ten ktory to wyzej mi doradza napisal ze to nie jest zadne dzikie mieso, a ja mowie ze to jest owszem dzikie mieso, poniewaz ewidentnie na palcu powstalo nowe zgrubienie miesne  ktore to wyczytalam w medycznej encyklopedii nazywa sie dzikim mięsem.

wiec jesli nasz szanowny koelga chce doradzac to niech sie najpierw upewni w swoich radach bo moze mi tylko zaszkodzic zaprzeczajac ze mam dzikie mieso na palcu a sam nie bedac pewnym.

z tego co wiem od dzis to w przypadku dzikiego miesa potrzebny jest chirurg a nie gabinet kosmetyczny ale dzieki za rady.

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-12-28, 20:00:11 »
kanabisu miałaś uzupełnić miejscowość w profilu!!!!!!
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-12-28, 20:25:08 »
No to ja uważasz,  że zabiegi nic nie pomogą to idź jak najszybciej do lekarza, a jak już będziesz po "bólach i cierpieniach", napisz co to było, żeby było wiadomo  :wink:
دوبدوا

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-12-28, 21:35:48 »
Zgadzam sie w 100% z Ania- mój hłopak ma fatalnie wrastający paznokciec- wolny brzeg zawija sie i wbija wbija sie w opuszek, własnie w wyniku dwukrotnego złego usuawani  paznokcia rzez chirurga. a wystarczyo muzałozyc klamrę, gdy paznokiec zaczął wrastac.... :(
Niestey, teraz trudno mu pomóc- jego przypadek był omawiany na kongresie podologicznym- był przez kilka miesięcy pod opieka bardzo dobrej pani podolog, ale niestey, nic to nie dało....  :(
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-12-28, 22:01:32 »
Skoro tak doskonale znasz sie na dzikich mięsach to nie wiem w ogóle po co nas sie pytasz? Idź do lekarza i po sprawie, poleciłbym Ci też mojego brata... on takie rzeczy załatwia siekierą.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-12-28, 22:04:33 »
Cytat: "mako"
=, poleciłbym Ci też mojego brata... on takie rzeczy załatwia siekierą.

Pozdrawiam
Mako :twisted:



tak twoj slynny brat : hahaha :

Gość

  • Gość
drogi mako
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-12-29, 20:06:10 »
drogi chlopcze, ja nie napisalam ze znam sie na dzikim miesie,ja napisalam ze mam dzikie mieso, a to roznica. A ty zaprzeczyles, kiedy to naprawde jest dzikie mieso.


Ja szukam pewnych porad odnosnie wlasnie tego miesa na paluszku

skoro napisalam ze mam dzikie mieso tzn ze szukam porad co z nim zrobic,
a nie zaprzeczeń ze ono nie istnieje w mojej stopie:)

dalej szukam pomocy co z tym zrobic:) narazie smaruje roznymi masciami, ale chyba bede musiala isc do chirurga..

pozdrawiam

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
dzikie mięso ale nie przy wrastających paznokciach:(
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-12-29, 21:27:14 »
a ja mam pytanko pomijając fakt że ten chłopiec jak go nazwałaś nie jest na tym forum przypadkiem ...
skąd wiesz że to dzikie mięso?
pomijając fakt że wyczytałaś to w mądrych książkach, potwierdził Ci to ktoś to?
bo mój tato jak czyta poradnik medyczny i ma jakiś objaw jeden choroby to już jest na nią chory więc dlatego pytam ;)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum