Autor Wątek: Utylizacja odpadów  (Przeczytany 47654 razy)

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-10-18, 15:56:44 »
hu hu, utrudniają życie jak tylko mogą, umowa o utylizacje ok rozumiem -wszędzie tak jest... a lodówka i ten program gospodraki odpadami to już niezły wymysł :) no nic, chyba będe musiała złożyć kolejną wizytę w sanepidzie, żeby potem niespodzianek nie było ;)
„Spür die Melodie der Community“

Offline tama

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #31 dnia: 2011-03-27, 18:03:15 »
witajcie
prowadzę działalność od 2 lat i teraz dopiero usłyszałam o składaniu
sprawozdania o odpadach
nie mam stałego salonu a dojeżdżam do klientek lub do zaprzyjaźnionego
salonu fryzjerskiego

rozumiem że w takim przypadku też musiała bym złożyć takie sprawozdanie

z tego co się zorientowałam takie sprawozdanie mogę złożyć do 31 marca 2011

gdzie znajdę taki formularz do wypełnienia
 

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #32 dnia: 2011-03-31, 10:05:56 »
Jeśli nie wytwarzałaś takich odpadów to nie trzeba nic składać. Jeśli wytwarzałaś, czyli były np: zakrwawione waciki (odpady medyczne)  to trzeba złożyć formularz. Jednakze wcześniej musisz mieć podpisaną umowę o wywóz  i z tego co pamiętam prowadzić książkę. Formularz z Internetu można pobrać. Chyba nawet ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Sama dzwoniłam w tej sprawie do Urzędu.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #33 dnia: 2011-03-31, 13:17:46 »
Dokładnie: jeżeli masz takie odpady a w 99% w kosmetyce są (waciki, igły jednorazowe, igły do elektrokoagulacji itp.). W takim przypadku Sanepid wymaga umowy na wywóz takich odpadów a skoro jest wywóz to musi być złożony formularz!

Offline Tiffa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #34 dnia: 2011-05-07, 20:40:30 »
U mnie w sanepidzie(Lublin) pani powiedziala mi ze nie maja jeszcze szczegółowych wytycznych, ze nie ma jeszcze tego formularza ani wzoru ksiazki do spisu odpadow. Rzekomo wszystko jest w trakcie ustalen. Najlepiej dzwonic co jakis czas i sie dowiadywac :-D
Zewnętrzne piękno nie znaczy nic, jeśli nie jest poparte wewnętrznym poczuciem harmonii. A prawdziwe piękno, to zbiór cudownych cech tkwiących w samym człowieku, sposób, w jaki odnosi się do innych ludzi i w jaki się zachowuje.

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #35 dnia: 2011-05-07, 23:30:49 »
U mnie w sanepidzie(Lublin) pani powiedziala mi ze nie maja jeszcze szczegółowych wytycznych, ze nie ma jeszcze tego formularza ani wzoru ksiazki do spisu odpadow. Rzekomo wszystko jest w trakcie ustalen. Najlepiej dzwonic co jakis czas i sie dowiadywac :-D

I to jest to - co sanepid [oddział] to inna interpretacja przepisów.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #36 dnia: 2011-05-09, 08:05:16 »
Ale czy to jest w gestii Sanepidu? Deklarację składa się do Urzędu Marszałkowskiego, niezależnie od Sanepidu!
Cytuj
Obowiązek sporządzania sprawozdania dotyczy wszystkich pomiotów gospodarczych którzy wytwarzają odpady inne niż komunalne . Tu od razu na wstępie zaznaczę że np. opakowania kartonowe czy plastikowe nie są odpadem komunalnym, więc jeżeli w Państwa firmie powstaje tego typu odpad nawet w niewielkich ilościach sprawozdanie należy złożyć.

Offline kkkcelyna

  • Kosmetolog
  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #37 dnia: 2011-06-06, 20:42:59 »
Przede wszystkim powinnaś podpisać umowę z jakąś firmą, która zajmuje się utylizacją odpadów medycznych. Zazwyczaj jeśli chodzi o gabinety kosmetyczne przyjeżdżają oni raz na miesiąc lub trzy (w zależności jak sobie z nimi ustalisz i ile tych odpadów masz) i płacisz od kg odpadów. Zawsze dostajesz potwierdzenie, że oddałaś odpady do utylizacji i należy je trzymać w razie kontroli.
Tak na prawdę ten wywóz kosztuje niewielkie pieniądze, a bądźmy szczerzy - każdy gabinet kosmetyczny ma takie odpady, chociażby igły, zakrwawione waciki, chusteczki, gaziki...

Offline Metropolis

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #38 dnia: 2011-06-28, 15:17:12 »
Do odpadów medycznych zalicza się wszelkie materiały, które mogły mieć kontakt z ludzką krwią i wydzielinami. Zgodnie z polskim prawem obowiązek ich bezpiecznego składowania i pozbywania się ciąży na nie tylko na placówkach ochrony zdrowia, ale także wszelkich innych zakładach generujących odpady mające potencjalne właściwości zakaźne. Wśród polskich przedsiębiorców wciąż panuje niska świadomość ryzyka związanego z nieprawidłowym postępowaniem z odpadami medycznymi.  W samym województwie mazowieckim problem może dotyczyć ponad 5,5 tys. zakładów kosmetycznych, salonów fryzjerskich, gabinetów odnowy biologicznej czy studiów tatuażu.

„Pracownicy nawet niewielkich gabinetów nie powinni wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci odpadów stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy zlecić ich odbiór wyspecjalizowanej firmie, która zadba o ich bezpieczne unieszkodliwienie”, mówi Krzysztof Rdest, prezes firmy Eko Emka Sp. z o.o., od lat zajmującej się odbiorem, transportem i utylizacją odpadów medycznych.

Zgodnie rozporządzeniami Ministra Zdrowia odpady te powinny być też odpowiednio przechowywane. Obowiązkiem właścicieli zakładów jest zbieranie niebezpiecznych odpadów do specjalnie przeznaczonych do tego worków lub sztywnych pojemników. Podlegają oni bowiem takim samym wymogom bezpieczeństwa, jak przychodnie lekarskie i szpitale.

Offline Tiffa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #39 dnia: 2011-07-26, 18:20:25 »
tak to jest sprawa sanepidu
Zewnętrzne piękno nie znaczy nic, jeśli nie jest poparte wewnętrznym poczuciem harmonii. A prawdziwe piękno, to zbiór cudownych cech tkwiących w samym człowieku, sposób, w jaki odnosi się do innych ludzi i w jaki się zachowuje.

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #40 dnia: 2012-11-02, 18:45:29 »
hej, dowiedziałam się przez przypadek, że jeżeli wytwarzamy odpady skażone w salonie kosmetycznym to musimy poinformować o tym wydział ochrony środowiska i uzyskać na to zezwolenie. Wiecie coś więcej na ten temat? nie bardzo wiem jak napisać takie podanie......

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #41 dnia: 2012-11-05, 07:35:05 »
Nie wiem czy pozwolenie ale raz w roku składa się specjalny druk do urzędu w sprawie odpadów.

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #42 dnia: 2015-01-14, 18:49:14 »
Już niedługo zbliża się termin złożenia rocznego zestawienia danych odnośnie postępowania z wytworzonymi odpadami skażonymi.

Salon prowadzę od 2 lat, w poprzednich latach takie sprawozdanie przygotowywała mi firma, która odbiera ode mnie odpady skażone i składała gdzie trzeba oczywiście za dodatkową opłatą. Tak się zastanawiam czy sama mogę sporządzić i złożyć taki formularz czy faktycznie jest to na tyle skomplikowane aby wyręczała mnie przez to firma??

A Wy zajmujecie się tym osobiście? Jesteście w stanie coś doradzić?

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #43 dnia: 2015-01-19, 21:32:42 »
nikt nic nie wie?

Offline Majkaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #44 dnia: 2016-06-10, 10:37:18 »
Podepnę się pod temat.

Czy ktoś jest z okolic Gdańska i korzystał z usług firmy Palmedica? Niedawno otworzyłam salon kosmetyczny i poszukuję kogoś kto zajmie się wywózką wszystkich odpadów na tyle rzetelnie, żeby się potem do mnie sanepid nie przyczepił. Ktoś coś? :P