Autor Wątek: Kremy przeciwsłoneczne  (Przeczytany 3956 razy)

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Kremy przeciwsłoneczne
« dnia: 2015-08-21, 09:50:37 »
Jakie kremy przeciwsłoneczne mozecie polecić dla jasnej karnacji? Totalnie źle reaguję na słóńce i zastanawiam sie jak się chronić.

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Kremy przeciwsłoneczne
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-08-21, 14:31:13 »
W kwestii słońca zawierzam Koreańczykom z Makeon/Tosowoong mam od nich kremy i kremy CC z bardzo silnymi filtrami, na przykład Chokchok Shining C.C Cream ma SP50+/PA+++ coś idealnego dla takiego wampira jak ja. ;)
Ja je kupuję na ebayu w UK ale w Polsce azjatyckie kosmetyki dostaniesz tu na przykład: http://www.azjatyckibazar.com/

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Paolka55

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kremy przeciwsłoneczne
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-04-19, 20:15:54 »
Ja mam jasną cere więc muszę mieć jak najwyższe filtry

Offline Santana

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kremy przeciwsłoneczne
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-04-29, 17:59:03 »
Ja mam straszne uczulenie na słońce więc muzę sie smarować najwyższym filtrem

Offline malina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kremy przeciwsłoneczne
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-05-25, 23:34:33 »
"Totalnie źle", tzn. musisz całkowicie unikać słońca? Mój facet ma w pracy znajomego, który jest uczulony na słońce i jak już musi wyjść na słońce, to z długim rękawem. Inaczej po chwili ma tak jakby krostki czy plamy skórne. Co do kremów przeciwsłonecznych, to jeśli zamierza się siedzieć czy leżeć dłużej na słońcu, raczej zalecane są kremy z dużym filtrem. W szczególności dla osób z jasną karnacją czy tych źle reagujących na słońce. Filtry SPF występują w wartościach od 10 do 50. Wartości zwiększają się co 5 jednostek, tj. 10, 15, 20, 25 itd. aż do 50. Im większa wartość, tym większa ochrona filtra, ale wolniejsze opalanie. Wybór masz bardzo duży, począwszy od avon, gdzie w katalogu avon masz całą gamę kosmetyków SUN do i po opalaniu, po niemal każdą drogerię (rossmann, hebe, natura) czy nawet firmowy market, który ma dział kosmetyków. A jakiej firmy? To zależy ile chcesz wydać na takie kosmetyki. Za drogeryjną Zieję - w zależności od produktu - zapłacisz od niespełna 10 zł do 20 zł. Olejek do opalania Lirene czy Nivea, to wydatek około 15 - 20 zł. Ale jeśli chciałabyś coś lepszego, to możesz wydać około 120-150 zł na emulsję do opalania twarzy i ciała Korres. Im droższe takie kosmetyki, tym trudniej z dostępnością, bowiem nie w każdym sklepie kupisz, np.: wspomniane Korres.