Autor Wątek: czy potrzebny kurs?  (Przeczytany 7349 razy)

zyzia72

  • Gość
czy potrzebny kurs?
« dnia: 2008-05-23, 11:42:03 »
Nie robiłam przedłużeń na formie, ale wiem, że  obecnie jest to bardzo preferowane.  Jeżeli bardzo dobrze radzę sobie z przedłżaniem na tipsie, to czy bez kursu dam sobie radę z formą? Jeżeli ktoś może to bardzo proszę opiszcie tę metodę krok po kroku? ( trochę szkoda mi pieniędzy na kolejny kurs). Serdecznie dziękuję!!!!

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-23, 16:33:50 »
a na tym kursie na którym byłaś na nie uczyli tego? to co to za kurs? idzie się na kurs wszystkich metod naraz albo na raty ale taniejw ychodzi naraz i uczą wszystkiego i do widzenia.

zyzia72

  • Gość
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-05-23, 18:32:23 »
Racja! tak powinno być i szczerze powiedziawszy  liczyłam na to, że za kwotę  którą zapłaciłam i  liczbę podanych  godzin będą wszystkie metody przedłużania. Ale okazało się, że dodatkowe metody , też dodatkowo trzeba zapłacić. Zrobiłam już fiberglass. Jestem z kursu bardzo zadowolona, bo tych metod nauczyli nas super, ale co krok ...nowa kasa.

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-05-23, 20:22:17 »
Ja byłam na takim kursie gdzie uczyli wszystkich metod. heh kurs śmiechu warty bo po nim umiem tylko jedną a mam papier na wszystkie. Na reszte nie starczyło czasu i tylko nam je pokazali. Wolałabym zapłacić trochę więcej i każdej nauczyć się z osobna pożądnie. Chociaż za tamten kurs mało też nie wzieli.

zyzia72 na forme nie jest trudno ale według mnie wymaga dużej pracyzji. Jak ktos dużo robi tipsów to sobie spokojnie poradzi. Dla mnie niestety to była udręka :D

zyzia72

  • Gość
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-05-23, 20:37:44 »
Catrine dzięki ! już myślałam, że wybrałam kurs do bani. Jak widać  nie do końca oferty kursu są dokładnie sprecyzowane. Na tym moim tez było" wszystkie metody przedłużania paznokci" Jak widać nie ! :( może spróbuję bez kursu zrobić sobie przedłużanie na formie? Twierdzisz , że powinnam sobie poradzić?

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-05-23, 22:23:36 »
Poradzisz sobie tylko trzeba bedzie poćwiczyć chyba, że masz zdolności manualne to bez trudu Ci to przyjdzie, bo na forme trzeba dobrze uformować kształt paznokcia a jak "klucha" ci wyjdzie to potem jest dużo piłowania.
zyzia72 nie masz kogoś kto by ci to pokazał ? szkoda kurs robić tylko na forme chyba, że chcesz cały akryl to polecam kurs.

Offline Nina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-05-23, 23:04:32 »
Zastanawiam się ile trwały Wasze kursy...
Jesli kilka dni, to chocby nie wiem co było w programie, na zdrowy rozum, jakim cudem ma się człowiek nauczyc zawodu, nazywac sie stylistą paznokci, i  jeszcze wszystkimi metodami umiec pracowac.
Obrażamy sie, ze ktos od nas wymaga, abysmy np. były kosmetyczkami, zeby móc przedłuzac paznokcie a z drugiej strony chcemy np. w 3 dni byc nauczone zawodu i jeszcze w bardzo korzystnej cenie.
To sie tak nie da zrobic niestety.
Jesli ktos chce traktowac powaznie ten zawód to moim zdaniem musi w to zainwestowac duzo pracy ale i troche pieniedzy. Jesli to potraktujemy powaznie, napewno klientki to docenią. Jesli klientki to docenia to jest równiez satysfakcja finansowa, pozwalająca nam się dalej uczyc i rozwijac. Jezeli do tego wykonujemy zawód, który lubimy to lepiej byc nie moze.
To jest mozliwe, bo w moim przypadku się sprawdziło. Z tego co wiem nie tylko moim :)
Szkolenia i dystrybucja Akzentz Nina Gajewska "Efect" (75)643 88 38

zyzia72

  • Gość
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-05-24, 18:44:11 »
Droga Nino! nie twierdzę, że kurs i to kilkudniowy przygotuje do zawodu stylistki - nigdy  w życiu! Na to trzeba wiele ćwiczeń i   lata praktyki. Natomiast nauka metody nie zajmuje miesięcy nauki . A skoro na tipsie, formie pracuje się żelem, to czy nie można by tego połączyć? A pieniądze zainwestować w lepsze materiały?  Mój kurs był bardzo dobry! tipsy kładę dokładnie i klientki są bardzo zadowolone. Uwielbiam to zajęcie i robię to z pasją. Dobrze wiesz , że żaden kurs, czy szkoła nie zrobią mistrza z osoby, która  tego nie czuje. Czsami samouki, którzy robią coś z sercem robią to o wiele lepiej.  Mam certyfikaty, ale , czy to najważniejsze?
      
      Dodane po 8 min.:
                     Catrine właśnie dogadałam się z dawną znajomą, która pracuje na formie. Dzięki za zrozumienie. Oczywiście na  akryl  kiedyś sie wybiorę, chociaż  wogóle mi się nie podoba i na razie nie mam osób , które byłyby zainteresowane. Ale czemu nie? Serdecznie pozdrawiam!

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-05-24, 22:20:52 »
Nina a jakie kursy Tipsów trwają więcej niż kilka dni ? Przepraszam bardzo ale nauczyć sie zawodu, hmmm jakiego zawodu ? Czy robienie paznokcji to zawód ? Ja bynajmniej o takim nie słyszałam. Nazywać sie stylistką paznokcji jak najbardziej jeśli ktoś tylko ma do tego smykałke. Manicurzustką owszem jeśli istnieje salon w którym wykonują tylko manicure (ale w Polsce nie słyszałam o takim). Teraz kurs Tipsów może zrobić każdy nawet pani która sprzedaje w mięsnym. I co ma prawo po np. 6 dniach kursu mówić , że zdobyła zawód ? No nie wiem cos mi tutaj nie pasuje.
Zyzia72 chciała tylko żeby jej opisać jak sie robi na forme tipsy a tu takie przemyślenia heheh

Może źle nas zrozumiałaś jeśli chodzi o kursy. Niepotrzebnie firmy proponują to i owo za taka a taka cenę skoro nie nauczą nas tego. A jak ktoś idzie na kurs to raczej nie wie jak się robi tipsy, idzie, żeby się czegoś nauczyć i z kąd ma wiedzieć ile powinien trwać. Ja jak szłam na kurs tipsów a było to wieki temu (jeszcze nie miałam internetu, a tipsy nie były tak powszechne jak dziś) nie miałam bladego pojecia co i jak. Gdyby to teraz było nie poszłabym za te pieniądze i liczbe godziń. I według mnie lepiej isć na każdą metodę osobno zapłacić więcej i sie jej pożądnie nauczyć niż na wszystkie i umieć tylko jedną. A po za tym to każdej metody nauczymy się dopiero kiedy będziemy miały dużo rąk do zrobienia. Wtedy ręka nam się wyrabia. Na kursach pokazują , my raz przećwiczymy i tyle. A jak każy z osobna podejdzie do tego to już jego indywidualna sprawa. Jak będzie chciał być w tym dobry i dobrze to robić to się przyłoży, jak nie to położy papierek na bok i będzie robił co innego.

zyzia72 życze powodzenia :D Ściskam gorąco

Offline Nina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-05-24, 23:01:24 »
Dziewczyny, zawód stylilistki paznokci jest jak najbardziej zawodem wykonywanym przez wiele osób w Polsce, a na swiecie juz od dawna.
Ja zajmuję się tylko tym od 6 lat i tylko w tym sie specjalizuje dlatego moge sie bardzo dobrze skupic nad tym, co jak wszystkie wiemy jest jednak trudna praca.
Pani która sprzedaje w sklepie mięsnym i ma duze zdolnosci manualne, nie jest gorsza od zadnej z nas, tylko jest tam moze przez pomyłke.
Jesli zamarzy sobie by w zyciu swoim zając sie stylizacją paznokci a ma ku temu wszelkie predyspozycje to moze stac się to jej zawodem, ma prawo pójsc na szkolenia , ktore do tej pracy ja przygotuja.

Catrine, masz racje, ze czasem firmy proponuja wiele, mimo, ze niemozliwe jest nauczyc kursantow w krotkim czasie wszystkiego.

Moim zdaniem, lepiej nauczyc się jednej metody dobrze niz wiele tylko własciwie z opisu.

Fakt, ze osoby, ktore nie sa zwiazane z tematem, ale maja plan zrobienia szkolenia nie musza wiedziec czy jest mozliwe nauczenie sie zelu na formie i tipsie, akrylu, zdobien i jeszcze nie wiadomo czego w 4 dni...

Niestety to jest problem juz od dawna roztrzasany, ze nie jest to do końca regulowane prawnie.

Zyzia72, tez mysle, ze certyficaty nie sa najwazniejsze, najwazniejsza jest jakosc pracy. Z tym jednak trudno bez odpowiedniego przygotowania.
Szkolenia i dystrybucja Akzentz Nina Gajewska "Efect" (75)643 88 38

zyzia72

  • Gość
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-05-25, 11:34:06 »
Oczywiście, nie wyobrażam sobie , że ktoś bez kompletnej wiedzy, czy umiejętności  od razu podejmuje się  wykonywania na klientkach takich, czy innych zabiegów. Jeżeli chodzi o przygotowanie , to oczywiście jest najważniejsze. ja nie chcę od razu robić klientkom przedłużania na szablonie, oczywiście muszę się tego nauczyć. Ale chodzi o to co powiedziała Catrine, kursy nie zawsze dokładnie precyzują  , to czego się nauczymy. Jest to ogólnikowy temat, a jeżeli się nie ma pojęcia o  różnych metodach żelowych to, przedłużanie żelem według mnie powinno dotyczyć również szablonu.  

Nino szacuneczek! Wiem , że praca stylistki to ciężka praca! Ja nie jestem z wykształcenia i początku swej edukacji stylistką. Ale zaczęłam się kształcić w tym kierunku po prostu z pasji i dlatego, że wielu osobom malowałam pazurki i sama korzystałam z usług kosmetyczki. Mając wiele chetnych  osób  zrobiłam dwa kursy. Nie mówię, że to koniec mojego kształcenia w tym kierunku.  Chcę to robić dobrze i nawet więcej!

Dziewczyny , ja  działam w tej branży od niedawna, dlatego dla Was uznanie, bo na pewno  macie wiele lat praktyki i jesteście profesjonaliskami!   Mam nadzieję, że  i mi się to uda.
Serdecznie pozdrawiam! Dzięki za rady! dla mnie każda jest na wagę złota.

Catrine bardzo dziękuję za wsparcie! Pozdrawiam!!

Offline Nina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-05-25, 14:47:05 »
Zyzia72, jestem przekonana, ze jesli masz taki zapał i myslisz o tej pracy powaznie to napewno osiągniesz sukces.

Rzeczywiście formy powinny byc na kazdym szkoleniu.
Jest to dosc trudne na początku ale z czasem okazuje sie, ze ułatwia pracę.
Ja pracuję głównie na formie poniewaz mozna ich użyc przy kazdych paznokciach a tipsy sa niestety tylko w 10 rozmiarach. No i tunel jest o wiele ładniejszy
Szkolenia i dystrybucja Akzentz Nina Gajewska "Efect" (75)643 88 38

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-05-25, 19:04:18 »
Nino jednak źle się zrozumiałyśmy ty myślisz o szkoleniach my o kursach. Fakt, że po szkleniach ma się zawód. Istnieją również kursy kosmetyczne roczne i pół roczne i po nich uzyskujesz tytuł kosmetyczki(co dla mnie jest nie do końca fer wobec tych które kończą dwuletnie szkoły czy studia ale to osobny temat).
Poza tym nie twierdze, że pani z mięsnego jest gorsza. Chciałam powiedzieć ,że każdy może taki kurs zrobić i nie daje mu to żadnego zawodu (jak już wcześniej pisałam chodzi mi o kursy a nie szkolenia).

Offline Nina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-05-25, 20:52:09 »
Ach, bo to trudno się zrozumiec rozmawiając za pomocą postów.
To jest przecież temat - rzeka..

Catrine pytałam jak długie kursy konczyłyscie bo pisałas, że obiecano Was nauczyc pracy wszystkimi metodami a to jest niemozliwe przy kilkudniowym kursie. Fakt, ze nie musi tego wiedziec ktos, kto zaczyna. Moze myslec, ze skoro tak obiecuja, to pewnie jest realne.

Ja prowadzę 3 i pól miesięczne szkolenia a kilkudniowe mam tylko kursy doszkalające. Miałam takie przypadki, ze dziewczyny były chętne tylko pod warunkiem, ze je skrócę i mniej zapłaca. Niewazne, ze tłumaczę iż w ciągu kilku dni mogę im tylko opisac i pokazac metode a nie nauczyc tej pracy.

Całe szczęscie coraz więcej zdolnych osób z wielkim zapałem chce do tego podejsc powaznie.
Mam nadzieję, że dzięki temu usługi w gabinetach się poprawią.
Nie raz bywa to żenujące co kobiety mają ulepione na paznokciach. Do tego często bywa to zrobione według nich w "profesjonalnym salonie"  

Pozdrawiam
Szkolenia i dystrybucja Akzentz Nina Gajewska "Efect" (75)643 88 38

zyzia72

  • Gość
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-05-25, 21:38:29 »
Jak i w innych dziedzinach życia tak i w tej kwestii jest w  naszym kraju wiele niedomówień prawnych. I niestety czasami trzeba zwiesić głowę , bo brak słów. Ale każdy odpowiada za siebie.

Nino dziękuję za doping :D naprawde jest to mi teraz potrzebne.
Żałuję, że Twoje kursy są tak daleko.
Ale na pewno gdy będę wybierać kolejny, to dokładnie wypytam o zakras ( bardzo szczegółowo).

Catrine to faktycznie jest temat na pracę dyplomową. Ale na pogaduchy, bo idzie nam to nieźle zapraszam na inną stronkę.
Bardzo mi miło Was "spotkać" :P  Serdecznie pozdrawiam!!!