Autor Wątek: peeling dermatologiczny  (Przeczytany 4563 razy)

Gość

  • Gość
peeling dermatologiczny
« dnia: 2007-03-04, 09:12:50 »
Czy któraś z Was wykonuje u siebie w gabinecie yellow peel lub podobny "dermatologiczny" peeling?Co sądzicie na temat wykonywania takich zabiegów przez doświadczone kosmetyczki?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: Yellow peel w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-04, 11:39:58 »
Cytat: "ulka"
Czy któraś z Was wykonuje u siebie w gabinecie yellow peel lub podobny "dermatologiczny" peeling?Co sądzicie na temat wykonywania takich zabiegów przez doświadczone kosmetyczki?

Wymogiem do 'zezwolenia' na wykonywanie stawianym przez firme Fenice jest minimum kosmetolog. Oczywiscie wykona taki zabieg rowniez doswiadczona kosmetyczka, jak i wiekszosc peelingow chemicznych.

Gość

  • Gość
peeling dermatologiczny
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-04, 12:51:50 »
Mam pytanko co do tych szkolen Fenice. Jakie szkolenia są dla kosmetologa??? Na stronie jest ich bardzo dużo. Pisałem do babeczki z Fenice i mi napisała ze złuszczanie ale nie napisała jakiego rodzaju jakie peelingi itd. Jesli ktos robił takie szkolenie to prosze o opinię bo zastanawiam sie nad nim . Pozdrawiam

Gość

  • Gość
peeling dermatologiczny
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-03-27, 18:48:07 »
W Fenice kosmetolodzy mogą uczyc sie peelingów - moim zdaniem wszystkich z wyjatkiem TCA.. ja robie yellow peel, także migdałowy, pirogronowy

Gość

  • Gość
peeling dermatologiczny
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-03-27, 21:12:51 »
O to fajnie a jesli mogę wiedzieć gdzie sie zaopatrujesz w kwasy ?? z jakiej firmy?

Gość

  • Gość
peeling dermatologiczny
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-03-27, 23:12:00 »
w Fenice własnie :)

Offline SalekKatarzyna

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 17
Klasyfikacja peelingów typu Yellow Peel, płyn Jessnera...
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-01-04, 16:38:05 »
Mam pytanie odnośnie zaklasyfikowania peelingów dermatologicznych, czy z uwagi na to, posiadają stęzenie jakie posiadają, a ich zadaniem jest raczej "leczenie"  a nie pielegnowanie,  mozemy zaklasyfikowac je jako kosmetyki???Czy jako środki farmaceutyczne/medyczne????

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
peeling dermatologiczny
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-01-04, 16:45:18 »
Moim zdaniem taka kwalifikacja nie jest jednoznaczna - ja spotkałam się z taką kwalifikacją - substancje chemiczne wykorzystywane w medycynie estetycznej. Myślę, że nie są to ani kosmetyki ani środki medyczne/farmaceutyczne.
Wiem, że to bardzo ogólne stwierdzenie, ale wydaje mi się ono najbardziej sensowne.