Autor Wątek: Tragedia z kursami dla poczatkujacych  (Przeczytany 8843 razy)

Gość

  • Gość
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« dnia: 2006-10-04, 17:53:39 »
Gdy czytam to forum jestem pełan podziwu dla Waszej wiedzy - wiem, to szkoła, nauk i doświdczenie doprowadzilo do tego... A ja?
Bylam na kursie - cale 2 miesiace: " Kurs stylistki paznokci i kosmetyczki".
2 razy w tygodniu po 8 h... I co? Baba byla bezndaziejna... Jak mozna w ten sposb uczyc? Byly osoby na kursie, ktory nie mialy nic wsolnego np z makijazem. A Kobita dala malowidla i powiedziala: Malujcie sie. A niby jak?
Z tipsami pamietam tez jaja sobie zrobila. Czesc z nas umiala zakladac tipsy. Ale czesc oczywiscie nie. Po jednym zalozeniu tipsow ( przy czym po kilku dniach te tipsy dziewczyna odpadly) Kobita przestala zajmowac sie przed;uzaniem i przeszla sobie na makijaz.
A malowanie? Stwierdzenie: Malujcie sobie. A moze by tak pokazala pare sztuczek? Gdyby nie wklad kazdej z Nas to te dziewczyny nic by nie umialy...
Pytacie co za kurs?
A taki bezplatny z Bezrobotnych - wiec coz sie mozna spodziewac? Dobrze ze jestem po innych kursach. Inaczej po tym nie umialabym nic procz depilacji nog ;|. Ale takie poczatkujace Dziewczyny, które chciałyby choc na poczatku zglebic tajniki tej dziedziny ale nie stac je na kurs? Przerabane...

Zastanawiam sie, czy nie nzalezaloby stworzyc jakiejs stronki gdzie wpisaywaloby sie gabinety ktore sie poleca i ktore nie. Moze zmieniloby to podejscie niekotrych kosmetyczek...

Pozdrawiam

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-06, 11:38:28 »
Powiem tak......Szkola ktora przeprowadzila dla Was taki kurs otrzymala za to swoje wynagrodzenie pienieżne...a rezultat nauki ....sama piszesz jaki .
Niestety przykre jest to, ze pieniadze  przeznaczone na pomoc dla bezrobotnych w ten sposob sa marnowane.
 Wiadomo, że  chcac pracowac w tym zawodzie nie wystarczy sam Certyfikat , ale i umiejetnosci,  ktore pozwola na zdobycie pracy i zadowolenia przyszłych klientek.

My jako Centrum Szkoleniowe posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych przy Wojewodzkim Urzedzie Pracy. Zasieg Ogolnopolski.

Dlatego mozna starac sie  o dofinansowanie  z UP  oraz przebycie szkolenia w naszym Centrum, ktore przygotowuje przyszle Stylistki  do pracy w tym  zawodzie tak ....aby wszyscy byli usatysfakcjonowani.
Pracodawca, absolwentka i  przyszle klientki.

Zapraszam wszystkich chętnych:)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-06, 15:02:38 »
Ehh... Szkoda ze Krakow to tak daleko...
Na szczescie jesli ktos na prawde chce to nawet te podstwy na kursie pozwola mu rozwijac swoje umiejetnosci. Fakt, po kursie powinnismy wyjsc juz nauczone, no ale... Mam to szczescie, ze umiem dosc duzo z zakresu stylizacji paznokci i kosemtyki ale... Ale chcialabym wiedziec np jak sie algi kladzie na twarz, jak wykonuje sie darsonwalizacje itp...Ehh
Szkoda gadac...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-07, 10:32:32 »
Wiesz to nawet nie chodzi o to, ze Krakow itd.....sa pieniadze....mozna dobrze je  zagospodarowac, dac prace do rak, ktora  stwarza dalsze mozliwosci rozwoju i na to sie milo patrzy........niepotrzeba wszystkich mlodych wysylac na poniewierke do innych krajow.... wiele wymieniac...ale nie chce tutaj politykowac choc cisnie sie na jezor....

Ale jezeli ktos podejmuje wspolprace z UP to chyba jest swiadomy, ze sa to osoby w duzej  potrzebie i wiele  wlasnie od tego nauczania zalezy.
Ale najgorsze, ze niektorzy maja to gdzies,  bo co go obchodzi los drugiego czlowieka...jak jemu jest dobrze i bogato :?
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-07, 13:44:08 »
Wlasnie... Masz absolutna racje...
Dobrze, ze czlowiek mial juz jakies pojecie przed tym kursem, inaczej - jestem tego w 100% pewna, ze wyszlabym stamtad moze tylko ciut madrzejsza...
Najlepsze jest to, ze czytajac to forum i Wasze opinie dopiero widze, jakie okropne bledy Kobita robi, jakie wciskala nam kity...
Moja Kolezanka dobrze to podsumowala. "Kalisz jest maly, wiec Kobieta musi nas slabo nauczyc. Przeciez konkurencji sobie nie bedzie robic". Ona wlasnie chyba z takiego toku myslenia jest ...
Wiem jednak, ze jak ktos chce to sie nie podda. Mnie wciagla kosmetyka na zaboj i choc mam z wiloma rzeczami problemy, nie na wszytskie pytanie otrzymuje tu odpowiedzi, to jednak wiem, ze jakos sobie poradze. A noz widelec uda mi sie zrobic jakies powazniejsze przeszkolenie?
Pozdrawiam

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-10-07, 15:31:29 »
Uważam, że kursy dla bezrobotnych powinny być monitorowane bo są opłacane ze środków państwa i unijnych. Powinny służyć poprawie możliwości przekwalifikowania się i znalezienia przez bezrobotnego pracy a nie jedynie dofinansowaniu paru firm. Sądzę, że kazdy bezrobotny po odbycu kursu powinien wypełnić ankietę gdzie wypowiedziałby się jak kurs ocenia, czego się nauczył, czy uważa że ten kurs rzeczywiście mu pomoże w znalezieniu pracy, czy kurs był prowadziny zgodnie z umową tj. liczba godzin, środki dydaktyczne itp. Firmy i ośrodki szkoleniowe powinny też co jakiś czas niezapowiedzianie wizytować niezależna komisje oceniające wartość takiego kursu.
Niestety jak widać ja mogę coś takiego wymyśleć siedząc przy kompie a urzędnicu Ministerstwa Pracy siedząc przy biurkach nie umieją. Na każdego bezrobotnego są przeznaczone stosowne środki. Skandalem jest to, że bezrobotni bardzo rzadko są informowani o różnych kursach, sami muszą informować o kursach UP i wręcz zębami wyrywać skierowanie na takowe, to że na kursy są często kierowane osoby bez sensu, nie mające szans zdać odpowiedniego egzaminu a wręcz nie zainteresowane ukończeniem kursu. Osobiście uważam, że UP powinny być zlikwidowane. To czym się zajmują to za cholerę nie można nazwać kreowaniem rynku pracy a nawet pomocą bezrobotnym. To jest tylko ewidencja osób bez pracy, nic więcej a tym może się zajmować znacznie mniej ludzi wykorzystując odpowiednie wspomaganie systemowe. Wyjdzie znacznie taniej a zaoszczędzone zasoby powinno się przenzczyć właśnie na wspomaganie osób, które chcą coś ze sobą zrobić, się szkolić lub założyć firmę. Chyba, że walka z bezrobociem ma polegać na zatrudnianiu coraz większej hordy urzędników  w UP, którzy snują się po tym urzędzie niczym duchy i wysyłaniu rodaków do robót za granicę. Chyba innego wyjścia nie ma... czas zacząc się pakować bo jak wyjadą kolejne 2 mln to może sytuacja na lini Pan <pracodawca> - sługa <pracownik> zacznie normalnieć i zacznie to być układ partnerski a nie feudalny.
To co piszę jest wynikiem obserwacji mojej jako osoby pracującej i jako bezrobotnej i nie jest wyssane z wirtualnych wiadomości TV.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-10-07, 21:39:39 »
Mako w calosci sie z Tobą zgadzam...dokladnie, pieknie to napisales i  tez tak uwazam....startuj na Prezydenta ...ja pierwsza za Tobą glosuje.... Powalone to wszystko w tym naszym kraju:(
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-10-07, 21:45:06 »
ostatni gasi światło...
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-10-07, 21:54:22 »
Mako, z ankietą jednak nie trafiłeś. Ponieważ był to kurs z EFS-u czyli ze środków unijnych, to kazano nam wszytskim wypełnić ankietę. Oczywiście każda z nas dała upust swoim odczuciom i napisałyśmy, co myślimy na temat osoby prowadzącej.
Niestety z monitoringiem kursu masz racje. Przez całe 2 miesiące, 2 razy w tyg po 8 h lekcyjnych ( ktore zostaly skrocone przez Pania do 5 h ) robilsmy co chocelismy i nikt nie sprawdził nas,. Była tylko lista obecności, która polegała na tym, że 2 moje znajome podpisywały sie dzień do przodu...
Poszłam na ten kurs by się doszkolić. Myślę, żę coś się nauczyłam, ale ja mialam jakieś podstawy... Połowa dziewczyn była załamana...
A każda z nas dostala Certyfikat na ukonczenie  "Kursu stylistki paznokci i kosmetyczki" i mozemy otowrzyc swoj wlasny zaklad pracy... Paranoja, prawda? Ja, przyznaje sie serio, nie poszlabym do takiej kosmetyczki jaka teraz jestem, bo wiem ze mam braki... A co bedzie jesli te dziewczyny, ktore nic nie umialy zaczna myslec o przyjmowaniu klientek w domu?
Szok...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-10-08, 11:03:01 »
I tu masz racje....dobrze, ze to zaznaczylas....jezeli podpisuje swoim nazwiskiem Certyfikat,  ktory jest swiadectwem  uprawniajacym do podjecia pracy w danym zawodzie, to jak mozna to zrobic wiedzac ....ze ten czlowiek moze komus wyrzadzic krzywde itd....to nasza odpowiedzialnosc czyli osob szkolących.
To my nauczamy wiec w rownej mierze odpowiadamy za swoją prace.

Wiec jezeli juz decydujemy sie na przekazywanie wiedzy i nauczanie nie tylko od strony technicznej,  ale i  wychowaczej   w kierunku pracy w uslugach ........  robmy to jak najlepiej.
Przeciez to nasza nowa kadra :) i niech im sie wiedzie jak najlepiej.:)


PS.
Ania ja z tych co swiatlo zaswiecila :wink:  mieszkalam w Austrii juz na stale...heheh...i jak na to teraz patrzec...co sie tutaj wyrabia:(
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-10-22, 23:38:56 »
Ja tez niestey, miałam do czynienia z kursantkami po kursie makijażu i stlizacji anokci (Pewnej Renomowanej Firmy  :wink: ). Dziewczyny były praktykantkami w salonie, gdzie pracowałam.

Pierwszego dnia pracy, wbrew moim ostrzezeniom, szefowa zleciła jednej z nich wykonac tipsy slubne, dla nasej nowej klientki. Tipsy odpadły na weselu  :?  Co naszemu salonowi nie przyspozyło klienteli.  :evil:
Innego dnia zostawiłam swój pędzel w paracy, a potem miałam dzień wolnego. Moje nieszczęście!!! Świetny pędzel do akrylu wart ok 200zł, został masakrycznie poklejony akrylem, a potem nieudolnie próbowano z niego akryl usuniąc... Czubeczka juz nie miał.  :cry:

Makijazy tez dziewczynyu nie umiały robic....

W końcu szefowa ich sie pozbyła, ale mi było ich żal. Gdyby nad jedna z z nch popracowac (druga wszystkie rozumy pozjadała i mnie olewała z góry, zatem nie zamierzałam jej pomagac  :twisted: ), to mogłaby byc z niej stylistka paznokci, a tak...

Przykre.

Drugi przypadek, to moja uczennica- trafiła do mnie na szkolenie z akrylu kolorowego, ale sama widząc jakie mam wobce niej wymagania, jako do styistki paznokci zamieniła kurs kolorowy akryl na doszkolenie "akryl na tipsie", a w 2 miesiące później pojawiła sie u nas na części drugiej doszkolenia- "akryl na szablonie", oraz na wymarzonym akrylu kolorowym. : buja w oblokach :
Dziewczyna zapłaciła za swój poprzedni kurs prawie 2000zł!!!!  :boom:  I NIC sie nie nauczyła.  :cry:
Teraz jest fajną stylistka paznokci i pracuje w salonie.  :D

Nie musze chyba dodawac, ze firma prowadząca oba szkolenia ta sama  ]:-)
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-10-22, 23:42:19 »
albertyna a nie mozeszz zdradzic co to byla za firma??

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-10-27, 16:57:15 »
Zlinczujecie mnie, ale napisze- PEGGY SAGE! Nie do wiary co?
Prawda jest taka, ze mam juz kolejna kursantke po tym nieszczsnym kursie za 2 tysie i tym razme ucze jej tylko akrylu na szablonie - o czym na szkoleniu jej nie wspomnieli...  :?  Wiem, ze planuje zapisanie sie do mnie na akryl kolorowy, bo w PS tez o tym nie wspomnieli.

Kurs rzekomo wygląda tak, ze pani instruktor pokazuje 4-5 paznokci, na kazdym cos innego- jedwab, tipsy jednorazowe, akryl i zel, a potem dziewuszki dostaja modelki i hulaj dusza pekła nie ma! robia sety i tylko maja szybko pracowac. Nikt do nich nie zaglada, nie koryguje błedów itp...
Tak to mi opowiedział moja kursantka, zatem pisze o czyms czego osobiście nie widziałam i za to z góry przepraszam.
Ja, jako pracowniczka firmowego salonu PS byłam tylko na tej części "pokazowej" i moge potwierdzic, ze akrylu na szablonie i żelu na szablonie nie było!

A teraz nadstwaiam głowę, bo Pegy Sage to znana firma i ewnie wszyscy myśla, ze tam jest super.  :frighten:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-10-27, 18:39:38 »
kochana dobrze wiesz że My nie patrzymy na renomę tylko nasze osobiste spostrzeżenia  :wink:  więc się nie przejmuj  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-10-28, 09:06:49 »
Ale w sumie to nie nowosc....slyszy sie na codzien jak wygladaja szkolenia....niestety...bardzo w podobnym stylu....a powiem tez czemu....

....bo solidnie sie trzeba napracować , ......a nie kazdy ma na to ochotę...

50% osiągnieć  jest naszym wkladem drugie 50% nalezy do kursantki.

Ocena jej pracy jest poniekad  naszą .....i same mozemy to zrobic...chocby podczas egzaminu.
A satysfakcja ze wspolnych osiagniec jest bardzo budująca :)...my tez chcemy czasem poczuc,  jak rosną   nam z dumy  piorka...hihi :wink:

Nasza praca to jednak pewien wklad w dalszy rozwoj przyszlej stylistki...i to wlasnie od nas duzo zalezy...reszte pozostawiamy praktyce.

Kiedyś Mako  dobrze napisał.... przed zapisem lepiej  wykazac wiecej  inicjatywy i zebrac opinie o danym kursie. :roll:

Tym sposobem  bedzie mniej strat i bez sensu  wydanych pieniązków, ktore przydadzą sie np. na zakup materiałow.

Bądżmy gospodarne... bo to tez jest potrzebne w naszym zawodzie.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-10-28, 09:32:51 »
Dla mnie prowadzenie kursów, to czysta przyjemność- marzyłam o tym od poczatku mojej kariery paznkciowej.

Nie ma nic fajniejszego niz patrzenie jak uczennicy idzie coraz lepiej z każdym wykonanym paznokietkiem, jak po wielu moich tłumaczeniach nareszcie "coś zakaskuje" i zaczyna łapac o co chodzi.  :D

A jeszcze fajniejsze jest gdy kursantki wracaja i opowiadaja o swoich sukcesach- nowym salonie, czy zadowolonych klientakch, albo pokazuja wykonane przez siebie paznokcietki i widze, ze nauka nie poszła w las.  :D

To mnie motywuje do dalszej pracy.  :kiss:  :groupjump:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Tragedia z kursami dla poczatkujacych
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-10-28, 09:44:36 »
No i dokladnie....to juz zalezy od mentalnosci czlowieka.....
nauczycielem trzeba byc od urodzenia.....miec to we krwi...hehe :wink: ...

wowczas czerpie sie  wlasnie ta satysfakcje :)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039