Autor Wątek: praca po szkole kosmetycznej  (Przeczytany 9834 razy)

Gość

  • Gość
praca po szkole kosmetycznej
« dnia: 2006-06-25, 19:57:45 »
jak z pracą po zaocznym studium.Czy jest aż tak żle jak gdzieś tu wyczytalam , kosmetyczki pewnie wolą doświadczone dziewczyny z co najmniej rocznym stazem. Czy ktoś po studium kosm zaocznym ma szanse na pracę??????????????

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-26, 20:27:44 »
To zależy od Ciebie, Twojej determinacji w poszukiwaniu pracy i zdobywaniu wiedzy. Sama szkoła to jeszcze nie wszystko co mozesz zaoferowac potencjalnemu pracodawcy, są kursy, warsztaty, szkolenia. Wykorzystaj maksymalnie te dwa lata i przede wszystkim bądź pewna swojej wiedzy i umiejętności. Ja dostałam pracę mimo, ze jestem po kursie i mam za sobą dopiero pierwszy rok studium - zaoczego :) Poprostu trzeba się cały czas kształcić, podnosić kwalifikacje i odnaleźć w sobie pasję do pracy.
An it harm none, do what ye will.

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-27, 08:46:33 »
Jesli jest sie w czyms dobrym to znajzdiesz prace. Nie ma znazcenia ze jestes po zaozcnym studium. Ja zreszta tez teraz skonczylam. Inni ida na studia - fakt zdobywaja wiedze - i to nie jest zle. Pewnych rzeczy sie naucza. Ale tu liczy sie smykalka i to zamilowanie. Co z tego, ze naucza sie pzrykladowo odniose to do manicure, ze beda wiedziec w teorii jak to sie robi, jak w praktyce nie beda np zdolni manualnie i np nie wykonaja jakiegos zdobienia. pozdrawiam

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-27, 10:07:56 »
do takiej szkoly naprawde trzeba miec powolanie, na moi roku byla dziewczyna ktora chodzila tylko przez pierwszy  semestr z nami , pozniej zrezygnowala bo zrozumiala ze ja to nie inetersuje i to nie jest jej cel.  8)

Gość

  • Gość
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-27, 10:35:48 »
Cytat: "talencja"
do takiej szkoly naprawde trzeba miec powolanie, na moi roku byla dziewczyna ktora chodzila tylko przez pierwszy  semestr z nami , pozniej zrezygnowala bo zrozumiala ze ja to nie inetersuje i to nie jest jej cel.  8)


wczorak zadzwoniłam do zakładu, który potrzebowal kosmetyczki,Pani powiedziała że musi być minimum rok doświadczenia.....brak mi słow
to gdzie do cholerki jasnej mam je zdobyć????
i jeszcze jedno wszedzie chca z umiejętnością zakładania tipsów....

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-27, 10:54:36 »
Ale z tym doswiadczeniem to juz naprawde przesada!!!!!!!!!!!!Bo niby gdzie je mamy zdobyc skoro nikt nie chce dac nam szansy!!!!!!Ja wczoraj tez dzwonilam. I pani etz byla zdegustowana tym ze nie mam doswiaczenia.

Gość

  • Gość
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-27, 11:49:10 »
z tym doswiadczeniem to paranoja, ale prawda jest taka, ze w kazdym zawodzie tak to wyglada :(

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-27, 15:59:36 »
Cytat: "andziag78"
z tym doswiadczeniem to paranoja, ale prawda jest taka, ze w kazdym zawodzie tak to wyglada :(


masz rację, tylko kiedy się to zmieni?

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-27, 19:36:59 »
tak to prawda ze teraz we wszystkich ogloszeniach chca umiejetsnosci zakladania tipsow , to juz norma 8)

Gość

  • Gość
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-27, 21:33:34 »
Cytat: "talencja"
tak to prawda ze teraz we wszystkich ogloszeniach chca umiejetsnosci zakladania tipsow , to juz norma 8)



po szkole robię najazd na salony,powiem ze musze pokazać to co umiem,przeciez mozna pracowac w salonie a nic nie umiec,przeciez taka równiez jest mozliwosć.

Jak narazie szukam dobrej szkoły policealnej w Krakowie.Kim a Ty gdzie chodzisz?
ja mysle aby przeniesc sie na wietora

Gość

  • Gość
Założyć własny.......
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-06-28, 19:04:36 »
Co do tej praktyki to chyba najlepiej założyć własną działalność. Fakt, że troszkę to kosztuje (opłaty pieruńskiego ZUS-u).  Kurs zakładania TIPSÓW jest niedrogi i widziałem,  że można takowy zrobić w trzy dni  :D


Marco

Gość

  • Gość
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-06-28, 20:35:15 »
Marco, optymista z Ciebie. A lokal? chyba, że zrobi u siebie w domku, poza tym trzeba włożyć trochę kasy w sprzęt, na początek to spory wydatek. Jeśli dziewczyna nie ma swoich klientek to taka inwestycja może jej się w ogóle nie zwrócić. Myslę, że decyzję o swojej działalności trzeba naprawdę dokładnie przeanalizować. :roll:

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-06-28, 23:09:40 »
Jezeli chodzi o prace!!! Jutro ide na rozmowe do salonu!!!Trzymajcie kcuki!!!!

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-06-28, 23:34:15 »
żeby cos osiągnać trzeba najpierw spróbować    : jump2 :
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
praca po szkole kosmetycznej
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-06-29, 09:13:23 »
no jak limonka? daj znać, mam nadzieję, że się udało :D