Autor Wątek: Czy depilacja może być przyjemna? Kilka słów o depilacji cukrowej  (Przeczytany 2936 razy)

Offline Cosnet - Twoja hurtownia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Dziś chcieliśmy podzielić się z Wami artykułem na temat depilacji cukrowej :)
Miłej lektury!

Czy depilacja może być przyjemna? Kilka słów o depilacji cukrowej

Zbliża się lato, za oknem robi się coraz cieplej, a co za tym idzie – odsłaniamy coraz więcej ciała. Szukamy więc idealnego sposobu na gładką i piękną skórę. Usuwanie włosków maszynką często powoduje podrażnienia i musi być regularnie powtarzane. Z kolei depilacja woskiem wiąże się z bólem, a przynajmniej dyskomfortem. Drogie panie, dziś przedstawiamy słodką alternatywę: depilację cukrową!

Depilacja cukrowa uznawana jest za najstarszą metodę usuwania zbędnego owłosienia. Ten typ depilacji odkryły mieszkanki starożytnego Egiptu. To właśnie one, mieszając w odpowiednich proporcjach cukier i sok z cytryny, stworzyły specjalną pastę, która skutecznie, acz delikatnie usuwała niechciane włoski. Również w krajach arabskich, w starożytnej Grecji, Rzymie oraz w Indiach stosowano tę metodę.

Słodka tajemnica gładkiego ciała
Pasta cukrowa to w stu procentach naturalny produkt, składający się głownie z miodu oraz cukru. Ponieważ aplikuje się go w temperaturze ciała, nie ma groźby poparzenia skóry. Z depilacją cukrową wiąże się zazwyczaj mniej podrażnień niż w przypadku depilacji woskiem, a ponieważ pastę zrywa się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, ryzyko wrastania włosków jest zminimalizowane. Również zmywanie resztek pasty po depilacji jest dużo prostsze – wystarczy do tego sama woda!
Wyróżniamy dwie metody depilacji cukrowej – paskową oraz bezpaskową. W tej pierwszej po rozgrzaniu preparatu w podgrzewaczu lub w palcach nakładamy go na skórę, a następnie przykładamy pasek i zrywamy. Natomiast w wersji bezpaskowej pastę nakładamy z zastosowaniem co najmniej trzech warstw, ostatnią z nich energicznie zrywając z włosem w kilku etapach. Procedurę możemy powtórzyć kilka razy w jednym miejscu i nie istnieje tu ryzyko uszkodzenia naskórka. Nowością na rynku jest pasta cukrowa w plastikowych pojemnikach, które można podgrzać w mikrofalówce. To bardzo wygodna i szybka opcja w przypadku gdy nie dysponujemy podgrzewaczem lub mamy problem z rozgrzaniem pasty w rękach, albo po prostu zależy nam na czasie.

Offline Cytryna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 228
Hej,
Miałam w planach iść do kosmetyczki na zabieg depilacji woskiem ale...sytuacja jest jaka jest. Znalazłam informacje na temat pasty cukrowej. Czy macie sprawdzone sposoby? A może kupujecie gotową? Jak zachowuje się skóra?
Nie nawidzę depilować się maszynką i kremem. Kilka razy kupiłam plastry ale średnio mi to wychodziło...  Może kwestia produktu.
Dodam, że... chyba rok się nie goliłam
Chodzi mi o nogi, pachy, ręce..

Biorę tez pod uwagę depilację laserową. Tylko czy po niej włoski nie odrosną?  https://www.zdronet.pl/depilacja-laserowa-dlaczego-warto-skorzystac-z-laserowego-usuwania-owlosienia,2792,news.html
« Ostatnia zmiana: 2020-09-28, 09:52:17 wysłana przez Cytryna »

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
No ja próbowałam bardzo wielu metod ale nic nie pomagalo. Miałam wiecznie krostki oraz wrośnięte włoski co nie wygladało zbyt dobrze. I skóra u mnie sie nie przyzwyczaila.
W koncu wybrałam się na depilację laserową i była to bardzo dobra decyzja. Już dawno powinnam się na nią wybrać (teraz to wiem).
https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/depilacja-laserowa/

A robiłam tutaj w Krakowie
« Ostatnia zmiana: 2022-03-28, 11:05:14 wysłana przez eck »