Autor Wątek: gabinet kosmetyczny a wymogi unijne  (Przeczytany 25346 razy)

Gość

  • Gość
gabinet kosmetyczny a wymogi unijne
« dnia: 2005-10-20, 22:50:42 »
czy ktos orientuje sie gdzie mozna znalezc wytyczne dotyczace wymogow jakie stawia unia europejska gabinetom kosmetycznym w Polsce?

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-20, 23:19:33 »
znam rozporzadzenie dotyczace wymogow sanepidu,ale zastanawiam sie czy poza tymi wymogami sa jeszcze jakies.

Aguś

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-21, 09:23:35 »
Oczywiscie, przepisów jest cale mnóstwo: sa ogólne przepisy prawa budowlanego określajace np:
-wysokosci pomieszczenia
-szerokości korytarza czy schodów
-wentylacji
-lazienki i toalety itd.
 i przepisy dotyczące lokali uzytkowych oraz szczególów dotyczacych gabinetów kosmetycznych które posiadają inspektorzy w sanepidzie dotyczą one np:
-poziom na jakim jest pomieszcenie
-wejscie do gabinetu
-pomieszcen socjalnych dla pracowników
-szatni dla klientów
-zaplecza sanitarnego w gabinecie
-szerokość drzwi itd.
Tych info my Ci nie udzielimy bo zadna z nas sie na tym nie zna, nie znajdziesz tego także w internecie. Dlatego projektowanie zleca sie architektom którzy znają te przepisy i uwzglednija projekt takze pod kątem wytycznbych sanepidu dotyczących tej wlasnie dzialalności.  

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-21, 20:45:09 »
a czy w zwiazku z wejsciem do uni nastapily jakies zmiany w kwestiach wymienionych?czy sa jakies normy unijne ,ktorym podporzadkowac sie beda musialy zaklady np.juz istniejace?

Aguś

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-21, 22:30:54 »
Tak są. Od wejscia do unii sa nowe bardziej rygorystyczne oprzeoisy chyba w kazdej dziedzinie takze jeśli ktos ma zaklad który nie podlega tym przepisom... ma dwa lata na zmiane istniejacego stanu rzeczy wg tych przepisów. :wink:

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-28, 22:01:57 »
czy mam z tego wnioskowac ,ze po wejsciu do uni nic sie nie zmienilo?

Aguś

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-29, 08:12:24 »
Cytat: "Goya"
no wiec chcialam gdzies poczytac te przepisy... bardzo to jest dla mnie wazne:)ktos pomoze?:)


Napisalam chyba wyraznie ze sa nowe rygorystyczne przepisy wiec chyba jednak sie zmienilo. Nie jestes w stanie na ten temat przeczytac bo prawa budowlanego nie ma w internecie. To jest dokument a raczej "spora kniga" specjalistów tej dziedziny. :wink:  A nawet gdyby to co by ci dal np opis wentylacji skoro nie masz o tym pojęcia? :roll:

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-29, 10:32:41 »
Cytat: "Goya"
czy mam z tego wnioskowac ,ze po wejsciu do uni nic sie nie zmienilo?


rozejrzyj sie po jakis gazetach branzowych "np. w Gazecie Podatkowej jest zawsze cos tam napisane czy w innych tego typu
przejdz sie do sklepu kup sobie niekore
popytaj w roznych uzedach w sanepidzie w urzedzie skarbowym co oni beda od ciebie chceili
nikt tego za ciebie nie zrobi

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-29, 23:22:19 »

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-10-29, 23:26:09 »
Taki dziennik ustaw miała u mnie w pracy pani z senepidu i powiedziała że tan jest zwiazany z wejściem do unii.
Pozdrawiam

Gość

  • Gość
rośliny w gabinecie
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-01-24, 14:21:50 »
Mam takie pytanie, może ktoś będzie wiedział, czy w gabinecie kosmetycznym, mogą być żywe rośliny,chodzi mi tu o rośliny doniczkowe.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
wymogi UE
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-24, 18:44:05 »
To zależy jak zinterpretuje przepisy pani z sanepidu, wiem że niektóre niepozwalają, bo to siedlisko kurzu, gdzie indziej są kwiaty i wszystko jest ok., ale jak konkretnie mają się do tego przepisy niewiem.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
wymogi UE
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-01-25, 10:17:39 »
właśnie, chciałabym jekieś kwiatki w gabinecie,bo to zawsze przyjemniej, ale nie chciałabym mieć z tego powodu jakies problemy

Offline Anioleczek

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 169
Jak to jest z bierzącą wodą w gabinecie?
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-02-09, 12:02:50 »
Czy konieczny jest zlew w gabinecie czy moze byc w łazience w korytarzu? Sorki ze troszke głupie pytanie ale mam zamiar otworzyc latem gabinet i zastanawiam sie jak to jest. Pozdrawiam dziewczynki :)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Jak to jest z bierzącą wodą w gabinecie?
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-02-09, 12:18:36 »
Cytat: "Anioleczek"
Czy konieczny jest zlew w gabinecie czy moze byc w łazience w korytarzu? Sorki ze troszke głupie pytanie ale mam zamiar otworzyc latem gabinet i zastanawiam sie jak to jest. Pozdrawiam dziewczynki :)

Zlewy w gabinecie, w toalecie, w 'pomieszczeniu na szczoty'. Teraz nie ma juz tak latwo ;)