Autor Wątek: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 54350 razy)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #90 dnia: 2012-07-09, 16:28:40 »
No to jak z tym programem jestbo cena wersji standard to 499 PLN za licencję na jeden rok. To do tego jeszcze trzeba płacić dodatkowo abonament a licencja jest tylko na rok? :nono:

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline krzyzaczek1

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #91 dnia: 2012-07-09, 17:20:56 »
Nie, to nie tak. Zapłaciłam 799zł za program w pudełku z modemem za wersję Pro (499 za standard). I to wszystko. No ale faktycznie jest licencja tylko na rok, ale ja dostałam na 1.5 roku, bo mają jakąś teraz promocję. Przedłużenie licencji na kolejny rok kosztuje 199zł (tego dowiedziałam się telefonicznie i mailowo), tak więc mam 1.5 roku na używanie programu a później jak będę chciała nadal z niego korzystać, to będę musiała przedłużyć licencję. No to jest chyba jeden minus. Mogliby faktycznie lepiej to opisać na stronie z tym licencjonowaniem, bo sama miałam z tym problem.

Offline krzyzaczek1

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #92 dnia: 2012-07-09, 17:23:10 »
A i zapomniałam dopisać. Ta licencja obejmuje jakieś wszystkie aktualizacje i poprawki czy coś takiego przez okres trwania licencji. Podobno program się będzie aktualizował, no i faktycznie w programie mam taką opcję, ale na razie nie ma dostępnych żadnych aktualizacji.

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #93 dnia: 2012-07-09, 17:32:30 »
...No ale faktycznie jest licencja tylko na rok, ale ja dostałam na 1.5 roku, bo mają jakąś teraz promocję. Przedłużenie licencji na kolejny rok kosztuje 199zł (tego dowiedziałam się telefonicznie i mailowo), tak więc mam 1.5 roku na używanie programu a później jak będę chciała nadal z niego korzystać, to będę musiała przedłużyć licencję.

No to jest problem. Bo jak nie będziesz chciała przedłużyć to nie możesz po prostu korzystać z wykupionego programu bez aktualizacji. Pytanie czy jest wtedy możliwość wyeksportowania tego do jakiegoś formatu który by przejął inny program. Bo przeklepanie danych ręczne raczej nie wchodzi w grę. ;) A jak firma upadnie to co? Po roku czy półtorej "bomba czasowa" wyłączy ci program i papa? Dziwne to dla mnie ale cóż firmy software'owe różnych chwytów się imają.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #94 dnia: 2012-07-10, 08:22:01 »
Powinna być opcja wykupienia licencji 'wieczystej' bez możliwości aktualizacji. W końcu t nie program księgowy, gdzie zmieniają się przepisy. Raz napisany, modyfikowany zgodnie z sugestiami userów (np. przez rok czy dwa) nie powinien wymagać większych poprawek.

Może da radę wyeksportować do innego programu.
Cytuj
Twórz raporty, eksportuj je, wysyłaj dalej

Aplikacja BeautySalon może eksportować dane do różnego rodzaju plików, np: plików tekstowych, html, pdf lub arkuszy excel. Wygenerowane raporty można zapisać na komputerze (w jednym z wyżej wymienionych formatów) w celach archiwizacyjnych. Dodatkowo takie dane łatwiej przesłać drogą

Zapytam producenta co z działaniem programu po 365 dniach!
« Ostatnia zmiana: 2012-07-10, 08:35:29 wysłana przez Tomek »

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #95 dnia: 2012-07-10, 08:30:57 »
Norton pokazał, że program jest zawirusowany:
Pełna ścieżka: c:\documents and settings\pulpit\silverbyte.beautysalon.setup.exe
Zagrożenie: WS.Reputation.1
____________________________
____________________________
Na komputerach od Niedostępny
Ostatnio używany 2012-07-10 na 08:29:17
Element grupy Autostart Nie
Uruchomiono Nie
____________________________
____________________________
Nieznany
Liczba użytkowników z programu Norton Community, którzy używali tego pliku: Nieznana
____________________________
Nieznany
Wersja tego pliku jest aktualnie nieznana.
____________________________
Średni
Zagrożenie stwarzane przez ten plik jest średnie.
____________________________
Szczegóły zagrożenia
Typ zagrożenia: Zagrożenie sieci Insight. Wiele wskazań świadczy, że ten plik jest niegodny zaufania, a zatem niebezpieczny
____________________________
http://www.silverbyte.pl/produkty/beautysalon/pobierzdemo1 Plik pobrany silverbyte.beautysalon.setup.exe
Nazwa zagrożenia:
WS.Reputation.1 z
www.silverbyte.pl
____________________________
Działania dotyczące pliku
Plik: c:\documents and settings\tomekw\pulpit\silverbyte.beautysalon.setup.exe
Usunięto
____________________________
Podpis cyfrowy pliku – SHA:
f1710abb784eb08d20a69d3371ab1881c2d4f140ef7c892418c1af81a3aea8d0
____________________________
Podpis cyfrowy pliku – MD5:
572098681e31f2faee166d9f7c41f596
____________________________

Offline silverbyte

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #96 dnia: 2012-07-10, 10:47:17 »
Witamy.

Zauważyliśmy spore zainteresowanie naszym programem, w związku z tym postanowiliśmy zabrać oficjalnie głos na forum. Jeśli chodzi o licencje czasowe na nasz program, to faktycznie, przyznajemy, że może nie była to do końca przemyślana i trafna decyzja. Postanowiliśmy znieść to ograniczenie i wszystkie osoby, które zakupią u nas oprogramowanie, dostaną produkt bez żadnych ograniczeń czasowych. Natomiast wszystkie osoby, które już zakupiły oprogramowanie, dostaną nowy bezterminowy plik licencji. Jednakże w zamian za zniesienie ograniczeń czasowych wprowadzamy płatność za aktualizacje. Polegać to będzie na tym, że modyfikacje naszego oprogramowania będą płatne i dostępne przez system aktualizacji. Każdy użytkownik sam będzie mógł zdecydować czy aktualna funkcjonalność programu go zadowala, czy też chce korzystać z aktualizacji i nowych funkcjonalności, które mogą się pojawić w przyszłości w programie. Zrozumcie nas, że my też musimy się rozwijać, a bez środków jest to niemożliwe. Oferujemy najtańszy produkt tego typu na rynku, który posiada mnóstwo opcji, więc cenowo i jakościowo w porównaniu do konkurencji uważamy, że oferuje najwięcej. Oczywiście, że mogliśmy zastosować ceny podobne do konkurencyjnych produktów, ale przecież nie o to chodzi. Informacje o cenach i licencjonowaniu uaktualnimy na naszej stronie firmowej w najbliższym czasie.

Chcielibyśmy odnieść się do informacji o rzekomym wirusie wykrywanym przez program Norton - jest to znany błąd programu antywirusowego, do którego jego twórcy oficjalnie się przyznali. Na potwierdzenie naszych słów dalsze informacje zostały zawarte na stronie producenta:

http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/What-is-WS-Reputation-1/td-p/228251

http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/What-is-WS-Reputation-1/m-p/237003/highlight/true#M114149

Zapewniamy, że nasza aplikacja jest w 100% czysta i wolna od jakiegokolwiek szkodliwego czy złośliwego kodu. Podkreślamy, że sytuacja występuje jedynie w programie Norton i jest wynikiem nieprawidłowego rozpoznawania tego typu zagrożeń przez wspomniany program.
Problem został zgłoszony firmie Symantec i będzie przez nas na bieżąco monitorowany. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z nami.
Aplikacja była przeskanowana wieloma programami antywirusowymi, które nie wykazały żadnego zagrożenia, m.in.: Eset Nod 32, Kaspersky Ant-Virus, Kaspersky Internet Security,  FSecure.

--
Pozdrawiamy,
Zespół SilverByte

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #97 dnia: 2012-07-10, 11:24:37 »
Dziękuję za wyjaśnienie pewnych wątpliwości.
Nortona wyłączyłem i sprawdziłem Bitdefenderem - demo jest ok :)

Aktualnie prowadzę z producentem oprogramowania korespondencję na temat funkcjonalności programu i dostępności pewnych opcji.

Rozumiem, że w przypadku zakupu programu rok aktualizacji jest w ramach jego ceny?

Czy przejście z wersji Standard do Pro to tylko kwestia dodatkowe opłaty, czy reinstalacji całości? Czy program współpracuje wyłącznie z modemem czy również z podłączonym telefonem komórkowym? (kwestia przekładania karty, czy kupowania osobnej aktywacji do wysyłania SMSów).

Offline silverbyte

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #98 dnia: 2012-07-10, 12:03:10 »
Witamy.

Przejście z wersji Standard na Pro wiąże się tylko z otrzymaniem nowego pliku licencji, modemu GSM oraz opłacenia różnicy w kwocie pomiędzy wersjami. Nie jest konieczna reinstalacja - wprowadzenie licencji wersji Pro uaktywnia funkcję wysyłania SMS'ów.

Cały proces wygląda tak, że otrzymują Państwo program w wersji pudełkowej gdzie już znajduje się nowa licencja łącznie z modemem GSM do wysyłania smsów (urządzenie w wyglądzie przypominające pendrive).
Jeśli po podłączeniu telefonu do komputera telefon ten będzie "widoczny" na porcie COM, to zaprojektowany mechanizm powinien poradzić sobie z wysyłaniem smsów, ale nie testowaliśmy tego rozwiązania dlatego nie ręczymy za jego poprawne działanie. Poprawność działania możemy zagwarantować jedynie z modemem dostarczonym przez nas.

Aktualizacje roczne po zakupie programu są oczywiście wliczone w cenę.

--
Pozdrawiamy,
Zespół SilverByte

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #99 dnia: 2012-07-10, 13:01:44 »
Dziękuję za wyjaśnienia. Czekam na opcje rezerwacji gabinetu/urządzenia :)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #100 dnia: 2012-07-10, 13:12:55 »
To sympatyczne jak producent oprogramowania potrafi wziąć pod uwagę sugestie potencjalnych klientów. Rzeczywiście to licencjonowanie programu jako takiego na rok to moim zdaniem niewypał. Racją natomiast jest to, że za wprowadzanie nowych funkcji i rozszerzanie programu powinno się coś płacić po upływie tej licencji. Nie powinno to jednak dotyczyć poprawek bezpieczństwa lub błędów. To takie moje zdanie. My też rozumiemy, że programiści muszą z czegoś żyć. Na tym się to wszystko opiera, że płacimy sobie nawzajem za wykonywane usługi i towary.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #101 dnia: 2012-07-10, 15:33:48 »
Program zapowiada się dobrze, zobaczymy jak wyjdzie "w praniu" :)

Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #102 dnia: 2012-07-31, 18:38:12 »
Czy wersja wielostanowiskowa przewiduje pracę przez internet ? Powiedzmy między dwoma salonami lub z"domu" ?
Lash Perfect

Offline silverbyte

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #103 dnia: 2012-07-31, 19:22:16 »
Witamy.

Tak, wersja wielostanowiskowa umożliwia taką pracę. Należy tylko zainstalować program na komputerze, który będzie pełnił rolę serwera (musi być cały czas włączony) lub zainstalować tylko sam serwer bazy danych (w tym przypadku serwer Firebird). Plik bazy danych powinien wtedy znajdować się na komputerze serwera. Następnie należy skonfigurować w konfiguracji programu połączenie do bazy danych za pomocą połączenia serwerowego. Jeśli jest zestawione połączenie VPN pomiędzy salonem a domem, praca z programem będzie bezproblemowa. Ważne tylko aby komputery "widziały" komputer, na którym zainstalowany jest serwer Firebird. Przypominamy jeszcze, że aplikacji BeautySalon nie jest aplikacją dostępną z przeglądarki internetowej.

--
Pozdrawiamy,
Zespół SilverByte

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #104 dnia: 2012-08-01, 07:46:57 »
    Napiszę kilka słów o BeuatySalon:
    • bardzo duża otwartość twórców programu na sugestie,
    • otrzymuje odpowiedzi na wszystkie zadane pytania,
    • program na chwile obecna jest już dość rozbudowany a po zaimplementowaniu kilku moich sugestii będzie prawie idealny ;),
    • nie testowałem wszystkich opcji, gdyż na razie skupiam się na pracownik/klient/rejestracja wizyt/usługi, urządzenia, gabinety- tak aby być może od września lub października rozpocząć wdrożenie
    • bardzo dobra cena