Autor Wątek: kolczyki u niemowlaka?  (Przeczytany 76775 razy)

Offline stapka18

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #75 dnia: 2017-04-07, 08:44:34 »
Nie rozumiem po co takiemu małemu dziecku kolczyki??

Offline HK1999

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #76 dnia: 2017-10-09, 13:47:46 »
Też nie rozumiem mody na przekłuwanie uszu tak małym dzieciom. Sami tyle walczymy o własna niezależność, a kiedy zostajemy rodzicami, wszystkie decyzje chcemy za dzieci podejmować.  Jak podrośnie i sama zechce mieć kolczyki - ok, nie ma problemu. Ale po co takiemu maleństwu? Czemu to ma służyć? Poprawie samopoczucia mamusi? Serio, innego wytłumaczenia nie znajduję.

Offline maciejwilkon

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #77 dnia: 2017-10-12, 16:46:56 »
Według mnie tak, czemu nie ?
: cenzura :

Offline Larysa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #78 dnia: 2018-02-19, 16:20:49 »
W salonie , którym pracowałam nie przekłuwano uszu poniżej roczku . Ja sama mojej córce przekułam uszy dopiero w wieku 5 lat bo sama o to poprosiła i była świadoma na co się decyduje :) nie jestem zwolenniczką przekuwania uszu u takich maluszków :(
Wejdź na http://zamykamynaczynka.pl/opis-zabiegu/ i dowiedz się więcej o problemach z naczynkami

Offline marta76

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #79 dnia: 2018-03-01, 10:40:10 »
Też nie rozumiem przekłuwania uszu mały dzieciom a to dlatego, że sama miałam przekłute jak miałam 3 albo 4 lata i to była tragedia. Niby nic prawie nie pamiętam z tego okresu ale do tej pory pamiętam jak stałam na krześle i darłam się wniebogłosy i płakałam. Po co przysparzać dzieciom takiego bólu? Żeby ładnie wyglądały? Dajcie spokój..

Offline Mino

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #80 dnia: 2019-01-16, 10:43:27 »
Ale właściwie po co? Dlaczego nie pozwalamy dziecku na podejmowanie takich decyzji samodzielnie jak podrosnie?

Offline Julie

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: kolczyki u niemowlaka?
« Odpowiedź #81 dnia: 2020-06-15, 08:36:58 »
hej..chcialam was zapytac co sadzicie o przebijaniu uszu u malych dzieci..kilka dni temu do gabinetu w ktorym pracuje przyszla matka z malenstwem na rekach i poprosila o przebicie uszu..ciezko mi stwierdzic wiek ale to malenstwo nie mialo wiecej niz 3 miesiace..nie bylam w stanie tego zrobic bo niie mialam sumienia i odmowilam a kobieta zrobila mi niezla awanture. co o tym sadzicie?czy jest jakas dolna granica wieku?slyszalam opinie ze im dziecko mniejsze tym lepiej ale nie wiem czy sie z tym zgodzic?

Moim zdaniem to bez sensu, moze jednak dajmy dziecku dorosnac do takiej wielkosci zeby samo ustalilo czy juz chce.