Autor Wątek: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???  (Przeczytany 14801 razy)

Offline MO_NIKA

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« dnia: 2008-10-31, 13:41:26 »
Witam wszystkie mądre głowy mam pytanko co będzie lepsze do głębszego wprowadzenia kosmetyku,płynu itp. w owłosioną skóre głowy darsonval czy peeling kawitacyjny ? Darsonval wiem że pomaga też zwalczyć łojotok ale nie wiem czy pomoże wprowadzić lepiej np wcierke. Mam klienta któremu zależy na lepszym wprowadzeniu substancji odżywczej (np LOXON 5%) do mieszków włosowych do tej pory normalnie wcierał rękami. Proszę o porady.
Dziękuje i Pozdrawiam

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-10-31, 14:22:07 »
Peeling kawitacyjny służy do oczyszczania skóry.Preparat wprowadzisz za pomocą głowicy ultradźwiękowej.Tak więc polecam ultradźwięki.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline MO_NIKA

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-10-31, 14:37:01 »
Czyli jednak używac ultrawdzwieków lepsze będzie wnikanie ?

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-10-31, 18:02:00 »
Cytat: "MO_NIKA"
Czyli jednak używac ultrawdzwieków lepsze będzie wnikanie ?


Ja bym postawiła na utradźwięki.Jednakże każda z nas dycyduje sama jaka metoda będzie skuteczniejsza.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline kaasiowa

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-11-01, 22:53:58 »
Mając wybór między dansorvalem a kawitacją wybrała bym masaż.
Dansorwalem  pracując na płynie można najskuteczniej porazić klienta prądem. Peeling kawitacyjny jest bardziej w celu oczyszczenia i nawilżenia naskórka. Można wykonać zabieg kawitacją jeśli głowica będzie odwrócona a funkcja przełączona na wtłaczanie.
Ale zawsze można próbować nowych alternatyw ,życzę powodzenia .

Offline andziol

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 60
Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-11-06, 10:51:38 »
darsonwallll stosowano sie kiedys,ultradzwieki oczyszczaja wprowadzaja glebiej skl aktywne ampulek maja wiele zastosowan.wiec jak najbardziej ULTRADZWIEKI

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-03-05, 18:00:08 »
darsonval i kawitacja to zupełnie dwa inne sprzęty,których działanie się różni...więc nie można wybierać-to czy to...

Offline agatawieczorek2

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-08-07, 16:59:16 »
darsonwala nie wolno stosować po uprzednim nałożeniu masek, kremów, maści.!  i nim nic nie wprowadzamy.. tak samo peeling kawitacyjny nie służy do wprowadzania leków, tylko dzięki niemu otwierają się  w warstwie rogowej kanały ułatwiających wchłanianie sub. aktywnych.  do wprowadzenia leków służą  ultradźwięki- sonoforeza:) najlepiej zastosować po peelingu kawitacyjnym;))
kosmetyczka;)

Offline fiukalka88

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
  • kosmetyczka, instruktor odnowy biologicznej
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-09-12, 19:01:14 »
darsonval i kawitacja to zupełnie dwa inne sprzęty,których działanie się różni...więc nie można wybierać-to czy to...

dokładnie, a odwróceniem głowicy kawitacji mamy sonoforeze i tym wprowadzamy preparaty aktywne a nie kawitacją. darsonval słuzy do oczyszczania  i dezynfekowania skóry
Moja praca, moja miłość.
kosmetykazpasja.blogspot.com

Offline ankaaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-09-12, 22:44:22 »
darsonval słuzy do oczyszczania  i dezynfekowania skóry



nie tylko!!! można tez masować skór głowy pobudza porost włosów,regeneruje komórki i wpływa ,przyśpiesza na gojenie się ran

co do pytania  to ja wykonałabym próbę i jednym i drugim(sonoforeza) na zmianę

Offline olivia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-10-11, 16:04:05 »
Czy prądem Darsonvala  można zrobić krzywdę klientce? tzn Czy ta dawka prądu jest bezpieczna?

Offline Tiffa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-10-21, 11:49:43 »
Darsonvalem nie zrobisz krzywdy, chyba że położysz na skórę jakiś płyn to wtedy telepnie klientką, wielkość prądu ustawiasz pokrętłem czy też diodami.
Zewnętrzne piękno nie znaczy nic, jeśli nie jest poparte wewnętrznym poczuciem harmonii. A prawdziwe piękno, to zbiór cudownych cech tkwiących w samym człowieku, sposób, w jaki odnosi się do innych ludzi i w jaki się zachowuje.

Offline MalaMi25

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #12 dnia: 2012-10-22, 22:45:43 »
No i też jeżeli jest za duża moc ustawiona, to może porazić. Obie rzeczy się przydają, ale jeżeli miałabym wybrać, to jednak kawitacja z ultradźwiękami ma przewagę

Offline Elamoda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-03-03, 19:30:03 »
Witam,

Peeling kawitacyjny i sonoforeza działają na zasadzie ultradźwięków. Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę z łoju, brudu i zrogowaciałego naskórka, czym przygotowuje skórę do wchłaniania preparatów. Natomiast sonoforeza zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu preparaty penetrują w głębsze warstwy naskórka.

Offline AguchaG

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #14 dnia: 2016-05-19, 13:03:32 »
Cześć dziewczyny. A czy miałyście przypadek że darsonval razi prądem mimo ustawienia małej mocy i na sucha skóre?? :/ testuje na sobie i wiem, że za pierwszym razem mogło mnie kopnąć bo głupia nie wsadziłam peloty do końca :| ale za drugim razem było wszystko ok a poczułam kopniecie w szyje jak używałam do włosów...

Offline bajlanol

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #15 dnia: 2016-05-23, 21:49:15 »
Cześć dziewczyny. A czy miałyście przypadek że darsonval razi prądem mimo ustawienia małej mocy i na sucha skóre?? :/ testuje na sobie i wiem, że za pierwszym razem mogło mnie kopnąć bo głupia nie wsadziłam peloty do końca :| ale za drugim razem było wszystko ok a poczułam kopniecie w szyje jak używałam do włosów...

Ja tak miałam, to chyba normalne?

Offline kosdmateronyka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #16 dnia: 2016-05-24, 23:59:24 »
Ja jestem za peelinkiem kawitacyjnym :)

Offline KubusPuch

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #17 dnia: 2016-06-29, 20:42:45 »
A czy takie domowe urządzenia do ultradźwięków, też dadzą radę przy wcierkach?
Mój mąż ma fizia na punkcie włosów, stosuje teraz Vichy Dercos Aminexil Pro na wcierki i myślałam czy by jakoś mu nie pomóc... Na : cenzura : znalazłam taki "mini kombajn", który między innymi ma funkcję ultradźwięków, za 200 zł. Porównywałam cenę zabiegów u kosmetyczki, to takie urządzonko szybko by się zwróciło... Czy efekty są porównywalne, warto inwestować?
« Ostatnia zmiana: 2016-07-04, 13:34:34 wysłana przez Tomek »
"Należy chwytać szczęście w przelocie, bo często za całe oparcie i pociechę w życiu ma się tylko wspomnienie szczęśliwego dzieciństwa."
A. Daudet

Offline Studiose

  • Nie pozycjonujemy się!
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Darsonval czy peeling kawitacyjny ???
« Odpowiedź #18 dnia: 2019-08-30, 11:10:40 »
Peeling kawitacyjny jest zabiegiem delikatnym, mało inwazyjnym. Daje dobre efekty o ile nie nastawiamy się na to,ze usunie przebarwienia czy blizny. Nie ma takiej mocy. Z drugiej strony może byc wykonywany nawet w mocno słoneczne dni.

Jesli macie problem z bliznami, polecam raczej zapisanie się na zabieg peelingu chemicznego. Daje o wiele lepsze efekty.
Nie pozycjonujemy się!