Autor Wątek: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?  (Przeczytany 62260 razy)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #60 dnia: 2011-08-31, 08:20:39 »
Radzę jednak zaprzyjaźnić się  jakoś z tą fryzjerką. Skoro ma pełny salon fajnie by było aby tam były twoje ulotki a jeszcze fajniej gdyby ona polecała lub wspomniała pozytywnie o twoim salonie swoim klientkom. Najlepsza poczta to ta pantoflowa zwłaszcza wśród kobiet. Typowa socjotechnika. ;) Co nie oznacza, że masz ją oszukiwać itd. może to bardzo sympatyczna osoba i wypicie wspólnej kawy obu wam pomoże rozpocząć dzień. Zastanów się nad tym.
Kolejna sprawa to te godziny. Z rana ludzie do siebie raczej dochodzą i starają wybudzić niż isc na zabiegi. Małolaty ze szkoły też raczej po szkole będą coś chciały, nie liczyłabym na wagary. Ludzie pracują coraz dłużej i więcej a czasu na dbanie o siebie mają coraz mniej. Trzeba się w ten czas wstrzelić.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #61 dnia: 2011-08-31, 08:53:16 »
Godziny otwarcia są umowne ale lepiej oficjalnie mieć krócej i zawsze być, niż napisane do 19 a klient całuje klamkę.
Można dopisać, że w innych godzinach wizyty umówione.

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #62 dnia: 2011-09-04, 23:35:04 »
I właśnie taka informacja Tomku wisi na drzwiach - pozostałe terminy - rezerwacja telefoniczna.

A propos fryzjerki - ma takie same godziny otwarcia jak ja.


[edit.]

U mnie nadal cieniutko, co prawda zarobiłam już na zusy ale  1/3 tej kwoty to pieniążki, którzy wydali moi bliscy u mnie [teściowa była na zabiegu, a siostra kupiła koleżance zabieg na urodziny]... więc żadna rewelka :( , aż niechętnie rano wstaje.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #63 dnia: 2011-09-05, 08:14:19 »
mnie na początku też między innymi w ten sposób rodzina wspierała. Brat płacił za oczyszczanie, mama też mi dawała pieniądze za zabiegi, ciocia przyszła na henne i manicure i jeszcze napiwek spory dawała. Głupio mi było jak nie wiem, ale z drugiej strony widziałam ile im to radości sprawia że mogą mi pomóc :)

nie łam się :*

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #64 dnia: 2011-09-05, 10:42:19 »
To o czym piszesz - to jedno, skrępowanie wobec rodziny bo nie dość, że nie zarabiam to jeszcze ich kasuje... ale druga rzecz to kwestia jak małą kwotę udało mi się zarobić... Nie wiem jak to rozkręcić...
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #65 dnia: 2011-09-05, 11:20:06 »
Niestety poza wszelkiego rodzaju działaniami marketingowymi potrzebna jest jedna rzecz: czas, czas, czas... :(

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #66 dnia: 2011-09-05, 12:13:31 »
Wydaje mi się, że siedząc tak bezczynnie tylko pogarszam sytuacje, a z drugiej strony - co mogę zrobić, przecież nie wyjdę przed gabinet krzyczeć jak na targu ;)
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline mika1973

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #67 dnia: 2011-09-05, 12:38:25 »
_Bella
powiesiłam ogromny baner na budynku- nic
kupiłam potykacz postawiłam na chodniku- strzał w dziesiątkę
dobrze mówią " na wysokości wzroku"-najlepsze miejsce
wypisałam na nim podstawowe zabiegi bez cen
druga strona jest na np.promocje , nowe zabiegi co tam sobie chcesz
podobają mi się te wypisywane kredą
napiszesz ,zetrzesz...
taki mój pomysł
no i głowa do góry

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #68 dnia: 2011-09-05, 12:57:48 »
U mnie potykacz odpada bo przez mój gabinet i tak już chodnik jest zwężony w tym miejscu a nie chce żeby mi się ludzie  denerwowali ... :klnie: że przejść nie mogą :) ale mam na szybie wywieszkę z godz otwarcia [jak drzwi mam otwarte to tej na drzwiach nie widać] i zamierzam tam też powiesić promocje - właśnie okno jest na wys.wzroku. Oby pomogło :)
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline mika1973

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #69 dnia: 2011-09-05, 13:15:00 »
ale masz piękne duże okna i musisz je wykorzystać
parter to bardzo dobre miejsce.najlepsze.
sprzedajesz kosmetyki?

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #70 dnia: 2011-09-07, 13:10:44 »
Niestety nie, wiązałoby się to z działalnością handlowo usługową i nie mogłabym wtedy skorzystać ze zwolnienia z vatu, kasy fiskalnej [póki co] etc. Zresztą nawet już kasy nie było żeby zainwestować w towar. Nie wiem też jak taka działalność miałaby się do karty podatkowej.


Wiecie - czuje się z dnia na dzień coraz bardziej bezradna. Ludzi jak nie było tak nie ma i zaczynam myśleć że gdzieś musi być takiego stanu rzeczy przyczyna. W dodatku kiedy jest taka pogoda jak dzisiaj - zimno i deszczowo to nawet mało kto tędy chodzi. Chcę teraz okleić na dniach okno folią One Way Vision bo chyba wciąż jestem mało widoczna. Sama nie wiem już co więcej. Rozumiem - cierpliwość, ale żeby pies z kulawą nogą nie zajrzał... W tym miesiącu jeszcze mam z czego zrobić opłaty ale jak tak dalej pójdzie to nie wiem gdzie szukać wyjścia z tego marazmu. Nasze dwie koleżanki w lipcu otworzyły gabinety w mniejszych miejscowość i z tego co wiem - rozkręca się i przynajmniej na opłaty jest. A u mnie? 60 000 miasto i zero chętnych? Internet był, ulotki były...
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #71 dnia: 2011-09-07, 14:53:19 »
Niestety tak bywa z biznesem, ale jak pisalem MUSISZ dac sobie czas . Tylko kwestia ile masz cieprliwosci i kasy!

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #72 dnia: 2011-09-07, 15:09:06 »
Nie wyobrażam sobie że któregoś dnia nagle zaczną korzystać z moich usług. Co miałoby spowodować nagły napływ klientów?
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #73 dnia: 2011-09-07, 15:31:07 »
Wiecie - czuje się z dnia na dzień coraz bardziej bezradna. Ludzi jak nie było tak nie ma i zaczynam myśleć że gdzieś musi być takiego stanu rzeczy przyczyna. W dodatku kiedy jest taka pogoda jak dzisiaj - zimno i deszczowo to nawet mało kto tędy chodzi. Chcę teraz okleić na dniach okno folią One Way Vision bo chyba wciąż jestem mało widoczna. Sama nie wiem już co więcej. Rozumiem - cierpliwość, ale żeby pies z kulawą nogą nie zajrzał... W tym miesiącu jeszcze mam z czego zrobić opłaty ale jak tak dalej pójdzie to nie wiem gdzie szukać wyjścia z tego marazmu. Nasze dwie koleżanki w lipcu otworzyły gabinety w mniejszych miejscowość i z tego co wiem - rozkręca się i przynajmniej na opłaty jest. A u mnie? 60 000 miasto i zero chętnych? Internet był, ulotki były...

Przeczytałam Twój post i pozwoliłam sobie sprawdzić, jak prezentuje się Twój salon w Internecie. Pierwsza uwaga to strona: coś jest nie tak z kodowaniem, bo zamiast polskich znaków wyświetlają się "krzaki". Na głównej tekst wychodzi poza ramkę. Niestety nie wygląda to zachęcająco. Myślę, że zdecydowanie powinnaś powiedzieć informatykowi, aby to poprawił. Poza tym pozycjonowanie strony... Jak być może wiesz, sama strona www, nawet najpiękniejsza, NIC nie da, jeśli jest słabo pozycjonowana w wyszukiwarkach. Wpisałam w google "salon kosmetyczny Tczew", następnie "gabinet kosmetyczny Tczew" - Twojego gabinetu nie ma ani na pierwszej, ani na drugiej, ani na piątej stronie. Dalej nikt nie będzie szukał, a wiele osób nie bez racji twierdzi, że liczy się tylko pierwsza strona. Podobnie sytuacja prezentuje się pod frazą "kosmetyczka Tczew". Te 3 frazy Twoje potencjalne klientki wpisują, gdy chcą zapisać się do kosmetyczki na zabieg. Nie wiem, czy śledzisz statystyki swojej strony, sprawdzasz ilość wejść i skąd tej wejścia następują. Przypuszczam, że na dzień dzisiejszy mogą być zasilane głównie przez boty.

Moje rady:
- koniecznie pogadaj z informatykiem na temat poprawek na stronie,
- dowiedz się, czy jakkolwiek pozycjonował stronę, jeśli nie - pomyśl nad pozycjonowaniem pod najpopularniejsze frazy,
- zacznij umieszczać swój salon w katalogach branżowych, czy w lokalnych katalogach firm, bo wiele osób również poprzez nie szuka odpowiedniej usługi, poza tym wpisy w takich katalogach są dobrze pozycjonowane,
- dla podniesienia pozycji strony w google możesz zacząć umieszczać ją w katalogach SEO - jest to proste i możesz to robić sama, jeśli nie masz pieniędzy, żeby płacić komuś. Zajmuje trochę czasu, ale myślę, że warto. Tak samo możesz zacząć umieszczać opis swojej strony w katalogach presell pages. Są to takie strony, które gromadzą artykuły ok. 1000 znaków, w których najczęściej można umieścić 3 odnośniki do swojej strony z odpowiednim opisem linków (nazywa się to anchor text). Najlepiej, by każdy wpis był unikalny, bo duble są z najlepszych katalogów presell pages kasowane,
- nawiąż współpracę z jakimś lokalnym portalem. Szukałam chwilę w google i najciekawszy wydaje mi się http://www.tcz.pl/ - mogłabyś zaproponować im współpracę nieodpłatną, a opartą o tzw. barter, czyli wymianę usług. Oni zapewniliby reklamę Twojemu salonowi, a Ty w zamian zorganizujesz z nimi konkurs dla pań, w którym nagrodą byłaby np. zmiana wizerunku (makijaż, jakiś zabieg, manicure). Zdjęcia zwyciężczyni po odmianie wizerunkowej zostałyby potem opublikowane na stronie portalu. Takie akcje wzbudzają spore zainteresowanie i generują często tysiące wejść na stronę.

To tak na szybko na temat Internetu. Nie wiem, jak wyglądały Twoje ulotki, gdybym je zobaczyła i wiedziała, gdzie były rozdawane, pewnie mogłabym wypowiedzieć się na temat tego, dlaczego nie przyniosły rezultatów.

Reasumując - głowa do góry. Nie masz na razie klientów, ale obecnie działania nie były imponujące, zatem jeśli zaczniesz działać na wielu frontach i postawisz na jakość tych działań, powinno być już tylko lepiej.

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #74 dnia: 2011-09-07, 15:39:25 »
Przeczytałam Twoją wypowiedź uważnie i oczywiście z czego tylko się da skorzystam - Twoje uwagi są bardzo cenne. Jednak nie wiem w czym tkwi problem strony bo jest otagowana właściwie a mimo to nie wyskakuje w wyszukiwarce pod hasłami wymienionymi przez Ciebie. Sprawdź pod bellisima tczew lub pracownia kosmetyczna tczew - wówczas jestem na górze. Sama wchodzę na moją stronę i widzę polskie znaki - a wchodzę na nią nie tylko z mojego komputera - więc nie rozumiem z czego to wynika, podobnie w z tym wyjściem z ramki - u mnie jest ok. Jednak skontaktuje się z informatykiem. Powiedz mi proszę z jakiej przeglądarki korzystasz? Jeśli chodzi o tcz.pl za jakąkolwiek reklamę liczą sobie bardzo dużo... Jednak spróbuje - zapytanie wysłane.

Jeśli chodzi o jakość działań - zawsze wiąże się to z pieniędzmi, których mi brakuje, ale pewnie skoro ich nie mam nie powinnam się porywać na własny biznes...

Ulotkę mogę wysłać na email :)

PS Już zaczęłam z katalogami - dziękuje ;) Nie znałam tej metody.
« Ostatnia zmiana: 2011-09-07, 16:43:21 wysłana przez _Bella »
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`