Autor Wątek: Dyplomowana kosmetyczka bez stazu  (Przeczytany 4664 razy)

Offline betty

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« dnia: 2009-02-07, 11:26:23 »
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow tego forum. Zalogowalam sie na tej stronie, poniewaz potrzebuje Waszej pomocy. Otoz, kilka lat temu ukonczylam 2 letnie studium kosmetyczne. Nie podjelam pracy w tym zawodzie poniewaz zajmowalam sie czyms innym. W chwili obecnej moje kolezanki namawiaja mnie na wykonywanie nieskomplikowanych zabiegow w domu. Kupilam wiec fotel, zamowilam wapozon, szukam darsonwalu i chce poprosic o podanie kilku milych, rozluzniajacych i relaksujacych zabiegow na twarz. Duzo informacji umknelo mi przez ten okres. Jak zrobic np.glebokie nawilzanie? Jakich produktow potrzebuje? Planowo mam pierwsza kientke za 2 miesiace, musze sie dobrze zorganizowac,...a moze mi sie to spodoba :) Z gory dziekuje za informacje

p.s - mam nadzieje, ze pisze to w odpowiednim dziale

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-02-07, 21:43:26 »
Ja osobiście jestem troszke w szoku.
Jak po dwóch latach nauki można nie pamiętać jak nawilżyć klientce skórę...
Jeśle czegoś nie wiem to ide się doszkolić, zdobyć nową wiedzę: możlwości jest wiele....
I tekst "może mi się to spodoba" kwituje wszystko...
Jak dla mnie brak słów....

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-02-07, 21:58:33 »
A ja byłam w podobnej sytuacji :)  i zaczełam od początku, czyli doszkalania, przypominania informacji ze szkoły dopytywania na forum i droga Betty śmiem twierdzić że spodoba ci się, tylko jedna prośba nie zrażaj się wypowiedziami tych które od początku czuły powołanie, twoje poprzednie doświadczenia czynią cię bogatszą a wiedze nadgonisz przez niecały rok :wink: moja rada zanim przyjdzie pierwsza klientka dobrze się przygotuj merytorycznie i rozejżyj się za dobrym preparatem z kwasem hialuronowym :wink:  to niezawodny sposób na nawodnienie buźki. Przed każdą klientką podobna procedura i czytaj, czytaj, czytaj; przypominaj sobie, czytaj o nowościach i zobaczysz sama nie będziesz nawet wiedziała kiedy cię to wciągnęło :wink:  :D  Powodzonka :!:
nie pożałujesz :wink:

Offline betty

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-02-08, 20:22:29 »
Slowa krytyki nie sa mile, ale trzeba je rowniez umiec przyjmowac. Prawda jest to, ze to sa podstawy, ktore powinnam znac. Mam jeszcze notatki, ktore zachowalam ze szkoly, zaczelam je na nowo czytac. Nie wspomnialam jednak, ze chce pracowac zawodowo w tym zawodzie, tylko robic to moim kolezankom, ktorych mam wiele, ze wzgledu na wykonywana prace. Dziekuje Gohna za slowa otychy i jak na razie nie mam zamiaru z tego pomyslu zrezygnowac. Jestem w trakcie szukania kursow doszkalajacych i czytam uwaznie wasze wypowiedzi. Pozdrawiam

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-02-09, 23:33:30 »
Świetnie :!:  Tak trzymaj :wink:  a i przyjżyj się przychylnym okiem również algom, teraz na zimę to nie głupi pomysł na nawodnienie buźki. Warstwa okluzyjna którą pozostawiają z pewnością przyda się też w celach ochronnych, pod warunkiem że uczulisz koleżanki by przy mrozach stosowały obowiązkowo puder lub podkład (najlepiej mineralny :wink: )

Offline Piotr

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Witaj Betty
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-02-13, 13:11:01 »
Każdy kiedyś zaczyna. Jeśli chcesz mogę przesłać Ci propozycje zabiegów kosmetycznych różnego rodzaju. Czy na codzień mieszkasz w Bruxeli?
Pozdrawiam

Offline betty

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-02-13, 22:28:56 »
Dziekuje i jestem otwarta na Twoje propozycje. Tak jak napisalam, troche czasu minelo od otrzymania dyplomu, wiec duzo wiadomosci umknelo gdzies po drodze,ale postaram sie nadrobic .Co chodzi o zamieszkanie w Bruxeli, to jestem  dosc czesto w tym miescie, czesciej niz w Polsce. Przyznaje jednak, ze daje mi to duza satysfakcje...nie moge zyc w jednym miejscu. Pozdrawiem

Offline marta

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 29
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-03-08, 23:07:39 »
świetnie cie rozumiem że pytasz o poradę bo zdaje sobie sprawę że jeśli sę nie ćwiczy to się zapomina pewne rzeczy wiadomo że podstawa zostaje co prawda ja pracuje w zawodzie ale jestem świerzak i zdaje sobie sprawę że nie wiem jeszcze wszystkiego i dużo jeszcze przede mną i tez cenie sobie rady dziewczyn które pracują w zawodzie  :D
marta

Beata

  • Gość
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-03-09, 10:20:18 »
Powinnaś poszukać zabiegów na stronach producentów profesjonalnych kosmetyków i moim zdaniem poczytać przykładowe projekty do egzaminu końcowego.

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-03-09, 15:46:19 »
Cytat: "marta"
świetnie cie rozumiem że pytasz o poradę bo zdaje sobie sprawę że jeśli sę nie ćwiczy to się zapomina pewne rzeczy wiadomo że podstawa zostaje co prawda ja pracuje w zawodzie ale jestem świerzak i zdaje sobie sprawę że nie wiem jeszcze wszystkiego i dużo jeszcze przede mną i tez cenie sobie rady dziewczyn które pracują w zawodzie  :D

Święte słowa a tak między nami ktoś kto zaczyna po przerwie tak jak Betty to też świerzak tylko ma ciut więcej do nadrobienia. Osobiście twierdze że nie jest niemożliwym powrócić do zawodu, jeśli przeszło się przez "zorganizowany przez siebie dość intensywny kurs" mający na na celu odświerzenie wiedzy i zdobycie umiejętności, a potem już tylko ewentualne doszkalanie na tym czy tamtym kursie i człowiek jednak w zawodzie egzystuje i ma sporo do powiedzenia klientkom :D więc wszystkie nowicjuszki również te "z odzysku" zachęcam bo naprawdę warto :!:

Offline betty

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-03-09, 22:47:20 »
Witajcie dziewczyny. W tej chwili, juz zrobilam kilka masazy plecow i twarzy, delikatny gommage, wmasowalam moim drogim kolezankom Ceramidowe Perly Piekna Clarena, nalozylam maseczke intensywnie nawilzajaca Lirene Eris, zrobilam tez kilka depilacji, manikiur i henne no  chyba z efektu parafiny byly najbardziej zadowolone:)... a ja jeszcze bardziej  :) W sobote ponownie wpadnie moja psiapsiolka na masazyk... Dziekuje Wam serdecznie.

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-03-10, 17:52:20 »
Hej całkiem spory ruch jak na początek :!: Oby tak dalej :!: Pozdrawiam :D

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
Dyplomowana kosmetyczka bez stazu
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-03-21, 20:17:04 »
Większość firm ma katalogi produktów, w których są opisane szczegółowo zabiegi  wraz z wykonywaną kolejnością. Powodzenia
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.